GREENTEK HULGIKAUBANDUS OÜ: Ekspordilugu
Finantsid
Finantsprognoosid, majandusnäitajad, kinnisvarad, toetused, hanked ja kasusaajate varade väärtused
Vaata raportist >Kõige rohkem aeti äri Soome (45,8 protsenti käibest), Läti (35,9 protsenti käibest) ning Leedu (17,8 protsenti käibest) turul, kuhu müüdi aasta jooksul kaupu 1,6 miljoni euro eest, mis moodustas 99,5 protsenti ettevõtte ekspordikäibest.
Võrreldes aasta varasemaga on ettevõtte müük välisriikidesse kenasti kasvanud, kui 2018. aastal eksportis ettevõte kaupu 1,11 miljoni euro eest, siis 2020. aastal juba 1,6 miljoni euro eest. Tubli töö!
Kõige suurema hüppe GREENTEK HULGIKAUBANDUS OÜ jaoks on aastataguse ajaga võrreldes teinud Leedu turg, mille müük on aastases võrdluses kosunud koguni 143,7 protsenti, ning Läti turg, kuhu tarniti 111,3 protsendi võrra enam.
Võrdlusena võib välja tuua, et kogu sama põhitegevusalal tegutsevate ettevõtete eksport Leedu turule oli 604,21 miljonit eurot, millest GREENTEK HULGIKAUBANDUS OÜ eksport moodustas 0,02 protsenti. Kui kõigi turgude samal põhitegevusala (Elektriliste kodumasinate hulgimüük) edukamad ettevõtted on MEDIVAR OÜ ja SCANBALT CRANE OÜ, siis Leedu turul teevad sama sektori (Kaubandus) Eesti ettevõtete seas ilma veel ELPA OÜ ja OOKEANI KONTEINERVEDUDE OÜ, mille käive Leedu turul oli eelmisel deklareeritud majandusaastal (2020) vastavalt 23,72 miljonit ja 23,24 miljonit eurot.
Kõigi sama põhitegevusalal tegutsevate ettevõtete eksport Läti turule oli eelmisel deklareeritud majandusaastal (2020) 755,41 miljonit eurot, ning GREENTEK HULGIKAUBANDUS OÜ eksport moodustas sellest 0,04 protsenti.