KUUSALU HOOLELA MTÜ: Riigihangete lugu
KUUSALU HOOLELA MTÜ on läbi aja võitnud erinevaid riigihankeid, sagedusega keskmiselt üks kord aastas ja esimene neist võideti 4 aastat tagasi, aastal 2017. Riigipirukast on ettevõte osa saanud kokku 4 korda, vastutasuks on kodanike hüvanguks teenust osutatud või töid tehtud 2 558 400 euro eest. See teeb umbes sama palju, kui on mõne pisivalla aastaeelarve maht.
Finantsid
Finantsprognoosid, majandusnäitajad, kinnisvarad, toetused, hanked ja kasusaajate varade väärtused
Vaata raportist >Rekordiline oli ettevõtte jaoks aga aasta 2018, mil võideti kõige suuremas summas hange "Pikaajalise kaitstud töö teenuse tellimine 2019-2020", kogumaksumusega 1 320 000 eurot. Loorberitele puhkama ei jäädud, ka muud tööd tehti sama suure hooga ja 2018. aasta käive panigi varasematele pika puuga ära.
Keskmiselt moodustab ühe võidetud hanke osakaal KUUSALU HOOLELA MTÜ käibest aga tervelt 79%! Seda on väga palju ja riigihankest saadava sissetuleku ära langemine annaks firma käibele ilmselt surmahoobi.
Sestap on täiesti mõistetav ka ettevõtte aktiivsus hangetel – kokku on KUUSALU HOOLELA MTÜ nende võidetud hangete kohta üldse riigihangetel osalenud (teinud pakkumisi) 4 korda. Arvestades riigihangetega kaasnevat bürokraatiat, röövib see ilmselt muu rahateenimise arvelt palju aega.
Tegu on seejuures igati väärika partneriga riigile, kes keskmiselt maksab riigikassasse makse 5,4% riigihankel osalemisest saadud müügikäibe suhtes. Nagu oma klassi oivik, ei ole see ettevõte oma ajaloos jätnud täitmata ei maksu- ega aruandluskohustusi, ega jätnud äripartnereid pika ninaga.

Soovid liituda Storybookiga?
Esimene kuu tasuta või 3 esimest kuud -50%!