LASTE JA NOORTE KRIISIPROGRAMM MTÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Juba 465 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 4 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puudu

LASTE JA NOORTE KRIISIPROGRAMM MTÜ hetkeolukord

Juba 465 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 4 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.

Tegevusaruanne 2022

MTÜ Laste ja Noorte Kriisiprogramm majandusaastana käsitletakse perioodi 01.01.2022 kuni 31.12.2022 a.

2022. aastal jätkus MTÜ Laste ja Noorte Kriisiprogrammi peategevus - lähedase pereliikme kaotanud laste rehabilitatsioonitöö. Selleks korraldasime neli laste leinatoetuslaagrit, viisime läbi grupitöid ja individuaalnõustamisi, toetasime leinas vanemaid.

Leinatoetusprogrammis osalejate kolme viimase aasta koondarv koosneb otsesest sihtgrupist, kelleks on lähedase pereliikme surma kogenud lapsed/noored, nende vanemad/eestkostjad ning sidusgrupist, kelleks on leinas peredega seotud kohaliku omavalitsuse spetsialistid, peredega seotud tugispetsialistid, vaimse tervise spetsialistid ning muud peredega seotud võrgustik.

Me tegeleme leinas lastega peredega aastaringselt. Oleme oma teenuste kohta infot jaganud nii kohalikele omavalitsustele, psühholoogidele, Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi töötajatele, koolide tugispetsialistidele jm. Laste ja Noorte Kriisiprogrammi poole on pöördunud nõu ja abi saamiseks lisaks sotsiaal-ja haridusvaldkonna spetsialistide ka pered ise. 2022.aastal otsustasime muuta lähenemist teenust vajavate leinas perede leidmisel. Kui varem jõudsid lastega pered teenusele KOV-de kaudu, siis nüüd keskendusime maakondlikult koostööle koolivõrgustikega.

Selle muutuse põhjuseks oli ka sõda Ukrainas, mis pani KOV-d suure koormuse alla. Sarnaselt varasematele aastatele lisandus 2022.aastal teave üle 200 leinas lapse kohta.

Kuna pered/lapsed liituvad programmiga aastaringselt, siis viisime läbi perede esmased nõustamised (esialgu reeglina vanemaga) info laekumise järjekorras. Vanemaga toimusid esmased vestlused ka veebis. Kui selgus, et pere on meie teenusest huvitatud, siis kohtusime lapse ja vanemaga silmast-silma. Kui ühest piirkonnast oli rohkem peresid, tegime väljasõidupäevad. Kõik kohtumised viisime läbi märtsis-juulis 2022. Kuna pöördumisi oli rohkem, kui me oma intensiivprogrammi vastu võtta saime, siis pakkusime peredele teisi teenuseid sügisel.

Kolme aasta kokkuvõttes on laste leinatoetuslaagrite, grupitööde ja individuaalnõustamiste kaudu toetatud üle 530 lapse ja vanemat, neist umbes kolmandik 2022.aastal. Osad lapsed on meie leinatoetusprogrammi aktiivse perioodi 2022.aasta lõpuks lõpetanud. Osadega jätkame 2023.

aastal. Leinatoetusprogrammi raames toimus 2022.aastal 4 leinatoetuslaagrit alljärgnevalt: talvelaager 29.01., kevadlaager 25.-26.03., suvelaager 15.-18.08., ja sügislaager 21.-23.10. Kõik laagrid toimusid Paunkülas, Audentese Spordibaasis. Viisime muude, sh loovterapeutiliste tegevuste kõrval läbi 70 leinagruppi. Iga vanusegruppi juhtis 2 grupijuhti. Kavandasime jätkulaagrid 2023.a. talveks ja kevadeks.

Grupitöödele lisaks pakkusime 2022.aastal leinanõustamist, traumateraapiat ja perenõustamist.

Tallinnas, Raplas ja Tartus viisime läbi trauma-ja leinafokuseeritud grupitööd, kokku 11 grupitööd.

See on uus mudel, mida tahame arendada 2023.aastal piirkondlikuks ja paindlikuks teenuseks. Laagriprogrammi laste vanematele suunatud leinatoetusgrupid viidi piirkondlikult läbi nii silmast-silma kohtumistena kui veebi teel.

Ühingu erinevate projektide ja tegevuste läbiviimiseks ning erinevate meeskondade koostöö planeerimiseks toimusid regulaarsed veebi ja telefoninõupidamised. Leinatoetusprogrammi meeskonnaseminarid toimusid kuuel päeval seoses laagrite ning grupitööde ettevalmistuse, arenduse ja tagasisidestusega.

Laste leinatoetusprogrammi viisid ellu 12-13 meeskonnaliiget. Leinatoetusprogrammi teenused olid peredele tasuta.

Aruandeperioodil pakkusime kriisijuhtumite järgset tuge lasteasutustele, kohalikele omavalitsustele ja peredele. Viisime läbi grupisupervisioone ja leina- ning traumaalaseid koolitusi. Arendasime koostööd vaimse tervise spetsialististidega, kelle huvi just laste trauma teemaliste supervisioonide ja koolituste vastu on viimastel aastatel oluliselt kasvanud. Ilmselt mõjutas seda ka sõjapõgenike saabumine Eestisse.

Aktiivset koostööd leina- ja traumatöö valdkonnas tegime Sotsiaalkindlustusameti Ohvriabi süsteemi spetsialistidega erinevates maakondades, Koolipsühholoogide Ühinguga, Tallinna

Ülikooliga õpetaja magistri koolituse raames jm. Jätkus Harjumaa 6 omavalitsuse ülene noorte suitsiidiennetuse alane koostöö. Uue arenguna loodi koostöö Haridusministeeriumi ja HARNO`ga.

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.