KAT METAL ESTONIA OÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Elektroonikajäätmed ehk e-jäätmed hõlmavad laia valikut elektroonilisi seadmeid, mis on jõudnud oma kasuliku eluea lõppu, alates nutitelefonidest ja arvutitest

Millised on elektroonikajäätmete peamised keskkonnamõjud?

Elektroonikajäätmed ehk e-jäätmed hõlmavad laia valikut elektroonilisi seadmeid, mis on jõudnud oma kasuliku eluea lõppu, alates nutitelefonidest ja arvutitest kuni suurte tööstusseadmeteni. Tehnoloogia kiire arengu tõttu lüheneb elektrooniliste toodete eluiga, mis viib globaalselt tekkivate e-jäätmete hulga suurenemiseni.

Elektrooniliste seadmete levik on toonud kaasa e-jäätmete hüppelise kasvu, põhjustades olulisi keskkonna- ja terviseprobleeme. Nende esemete ebakorrektne käitlemine süvendab probleemi, kuna väärtuslikud ressursid kaovad ja keskkonda paisatakse kahjulikke aineid.

Elektroonikajäätmete teekond

Elektroonilised seadmed läbivad elutsükli tootmisest, kasutamisest kuni kõrvaldamiseni. Igal etapil on keskkonnamõjud, eriti kui neid seadmeid ei kõrvaldata korrektselt.

Hoolimata teadaolevatest riskidest viiakse e-jäätmeid sageli prügilatesse või põletatakse, praktikad, mis võivad põhjustada tõsist keskkonnakahjustust. Paljudes piirkondades on levinud ka mitteametlik ringlussevõtt, kus puuduvad nõuetekohased ohutusmeetmed.

Elektroonikajäätmete keskkonnamõjud

Paljud elektroonilised seadmed sisaldavad toksilisi aineid nagu plii, elavhõbe ja kaadmium. Kui e-jäätmeid ei töödelda korrektselt, võivad need kemikaalid lekkida maapinda ja veekogudesse.

E-jäätmetest lekkivad raskmetallid ja muud saasteained võivad põhjustada mulla degradeerumist ja veereostust, mõjutades põllumajandust ja veeressursse.

E-jäätmete põletamine paiskab atmosfääri toksilisi aure, mis aitavad kaasa õhusaastele ja kujutavad endast terviseriske läheduses elavatele inimestele.

Looduslike elupaikade saastamine võib avaldada laastavat mõju taimestikule ja loomastikule, põhjustades bioloogilise mitmekesisuse kadu.

Inimeste tervise mured

Mitteametlikes e-jäätmete ringlussevõtu rajatistes töötavad inimesed puutuvad sageli otseselt kokku ohtlike materjalidega ilma piisava kaitseta, põhjustades ägedaid terviseprobleeme.

Krooniline kokkupuude e-jäätmetes leiduvate toksiliste ainetega võib põhjustada tõsiseid terviseprobleeme, sealhulgas hingamisteede probleeme, neuroloogilisi kahjustusi ja vähki.

Väljakutsega tegelemine

Korrektne e-jäätmete käitlemine hõlmab keskkonnasõbralikku kogumist, töötlemist ja ringlussevõttu või elektroonikajäätmete kõrvaldamist.

Väärtuslike materjalide ringlussevõtt ja taaskasutamine e-jäätmetest mitte ainult ei säästa ressursse, vaid vähendab ka keskkonnareostust.

Rahvusvaheliste standardite ja määruste järgimine on ettevõtetele oluline, et tagada vastutustundlikud e-jäätmete käitlemistavad.

Ettevõtetel on oluline roll e-jäätmete minimeerimisel läbi jätkusuutliku tootedisaini, tagasivõtuprogrammide ja sertifitseeritud e-jäätmete ringlussevõtjatega partnerluse.

Jätkusuutlike e-jäätmete käitlemise lahenduste jaoks, mis kaitsevad keskkonda ja on kooskõlas määrustega, võtke täna ühendust KAT METAL ESTONIA OÜ-ga.

Kontakt

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Millised on peamised suundumused elektroonikajäätmete haldamises?

Termin 'elektroonikajäätmed' viitab kõrvale heidetud elektri- või elektroonikaseadmetele. Kasutatud elektroonika, mis on mõeldud renoveerimiseks, taaskasutuseks
ssb.ee
Termin 'elektroonikajäätmed' viitab kõrvale heidetud elektri- või elektroonikaseadmetele. Kasutatud elektroonika, mis on mõeldud renoveerimiseks, taaskasutuseks, edasimüügiks, taaskasutamiseks materjali taastamise teel või kõrvaldamiseks, loetakse samuti elektroonikajäätmeteks. Tehnoloogia kiire arengu tõttu väheneb elektroonikatoodete eluiga, mis toob kaasa enneolematu hulga elektroonikajäätmeid. Hoolimata kasvavast murest, on globaalne elektroonikajäätmete haldamise süsteem raskustes püsimisega. Ainult väike osa elektroonikajäätmetest ringlusse võetakse nõuetekohaselt, ülejäänud osa lõpeb

Millised on olulised sammud elektroonikaromu taastamiseks ja taaskasutamiseks?

Elektroonikaromu, mida tavaliselt nimetatakse e-jäätmeteks, hõlmab laia valikut kõrvale heidetud elektroonilisi seadmeid nagu arvutid, mobiiltelefonid, televiis
ssb.ee
Elektroonikaromu, mida tavaliselt nimetatakse e-jäätmeteks, hõlmab laia valikut kõrvale heidetud elektroonilisi seadmeid nagu arvutid, mobiiltelefonid, televiisorid ja printerid. Need esemed sisaldavad väärtuslikke materjale nagu kuld, hõbe, vask ja pallaadium, mida saab taastada ja uuesti kasutada. Väärtuslike metallide taastamine elektroonikaromust mitte ainult ei säästa loodusvarasid, vaid vähendab ka keskkonnareostust. Korralikud taastamisprotsessid tagavad, et ohtlikud ained käideldakse ohutult, kaitstes seeläbi ökosüsteeme ja inimeste tervist. Ettevalmistus: esimene samm taastumise

KAT METAL ESTONIA OÜ tegevusaruanne 2022

Kat Metal Estonia OÜ asutati 2016 aastal ja ettevõtte tegevusalaks on metallijääkmete kogumine, ümbertöötlemine ja müük. 2021 aatal oli ettevõtte käibeks 12 480
ssb.ee
Kat Metal Estonia OÜ asutati 2016 aastal ja ettevõtte tegevusalaks on metallijääkmete kogumine, ümbertöötlemine ja müük. 2021 aatal oli ettevõtte käibeks 12 480 725 eurot ja ettevõte teenis 1 410 733 eurot puhaskasumit. 2022 aastal ettevõte jätkas samal tegevusalal ja käibeks oli 13 404 746 eurot ja ettevõte teenis 2 004 007 eurot kasumit. Ettevõte pakkus tööd keskmiselt 17 töötajale kellele arvestati töötasusi 278 886 eurot, millele lisandus sotsiaalmaks. Ettevõtte juhatuse liikmetele juhatuse liikme tasusi ei makstud. Kat Metal Estonia OÜ tegevusvaldkonnas viimastel aastatel suuri muudatusi

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.