LNXA HOLDING OÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
LNXA HOLDING OÜ hetkeolukord
Juba 559 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 1 Storybooki kasutaja. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 2,3 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2022
LNXA Holding OÜ (edaspidi kontsern) oli asutatud 24.05.2017 varahaldusettevõttena. LNXA Holding OÜ on konsolideerimisgrupi emaettevõtja, kuhu 31.12.2022 seisuga kuuluvad Eestis asutatud tütarettevõtted Viking Trading OÜ (12870634) ja Viking Commodities Capital OÜ (16124000), Ukrainas asutatud tütarettevõtted UNITED GRAIN COMPANY
PII (24376520), INDELIKA LLC (35743611), INDELIKA PJSC (05477043), LYPOVETSKIY ELEVATOR LLC (32359396). Lisaks omab LNXA Holding OÜ olulist mõju sidusettevõtja ATLANTIC CARGO RMB LLC (Ukraina, registrikood 42495338) üle.
Käesolevas konsolideeritud raamatupidamise aastaaruandes on avalikustatud LNXA Holding OÜ ning selle Eesti tütarettevõtja
Viking Trading OÜ finantsnäitajaid konsolideerituna rida-realt. Ukraina tütarettevõtete finantsnäitajad ei ole konsolideeritud rida-realt, kuna Ukraina tütarettevõtete kohta vajaliku teabe hankimine konsolideeritud aruande koostamiseks nõuab äärmiselt ebamõistlikke kulutusi või pikka viivitust. Eesti tütarettevõtja Viking Commodities Capital OÜ-l ei olnud aruandeperioodil aktiivset majandustegevust.
Kontserni kõige olulisem komponent, Viking Trading OÜ, asutati aastal 2015 ja omandati aastal 2017. Selle äritegevuse olemus on Musta mere piirkonnast pärineva teravilja ja õliseemnete rahvusvaheline kaubandus nii puistlastina, kui ka konteinerites.
Peamised müügiartiklid on nisu, oder, mais, oad jne. Viking Trading OÜ tegevus ulatub erinevate piirkondadeni: Ukrainast
Vahemerre ning Kesk- ja Kaug-Idasse ning Ameerikasse. Tavapärane teravilja müügi hooaeg Musta mere piirkonnas algab 1.
juulil pärast esimest viljasaaki ja kestab terve järgneva aastani. Kõrghooaeg langeb suve teisele poolele ja sügisele, olenevalt saagikoristuse ajakavast.
Viking Trading OÜ äritegevus hõlmab Ukrainast pärineva teravilja ja õliseemnete rahvusvahelist kaubandust, mistõttu on ta tugevalt seotud Ukraina majanduskeskkonnaga. Ukraina viimaste aastate poliitiline ja majanduslik olukord on olnud ebastabiilne. Selle tulemusel on majandustegevus Ukrainas seotud teatud riskidega, mida muudel turgudel tavaliselt ei esine.
Viking Trading OÜ tegevust 2022. aastal mõjutas kõige enam sõda Ukrainas. Alates Venemaa sissetungist Ukrainasse 2022.
aasta veebruaris on Ukraina teraviljaekspordis tekkinud tõsised häired. Venemaa sõjalaevad blokeerisid Mustal merel Ukraina sadamaid rohkem kui neli kuud. Ettevõte kaotas võimaluse kasutada Musta mere sadamaid, mille kaudu on ettevõte suure hulga kaupu eksportinud varasemalt. Sadamate sulgemine või kahjustamine agressori poolt viis ettevõtte kaupade müügiviiside muutmiseni merelt maismaale. Ukraina tarnijate võimalused Ukrainast kaupade eksportimiseks on piiratud. Samuti muutis
Ukraina keskpanga valuutareeglite karmistamine Ukrainast maksete tegemise väga keeruliseks, mis halvendas oluliselt kapitali liikumist turuosaliste vahel.
Konsolideeritud müügitulu aruandeperioodil oli 80 494 tuhat eurot, 2021. aastaga võrreldes 54% väiksem (2021. aastal oli ettevõtte müügitulu 173 243 tuhat eurot). Koguseliselt vähenes müük 585 000 tonnilt 245 000 tonnini (-58%). Kaupade keskmine müügihind on kasvanud, sest Venemaa sissetung Ukrainasse on põhjustanud maailmaturgudel toiduainehindade märkimisväärse tõusu. Nii solidaarsuskoridorid (ELi loodud teed, mis on rajatud, et aidata Ukrainal oma põllumajandustooteid eksportida) kui ka Musta mere teraviljaalgatus on aidanud hindu märkimisväärselt alandada.
2023. aastaks prognoosib kontserni juhtkond, et olukord ei muutu oluliselt paremaks ning piirangute kehtestamine teravilja ekspordile Euroopa naaberriikide poolt halvendab veelgi logistilisi tingimusi, mis põhjustab müügimahu vähenemist.
Kontserni eesmärk on jätkuvalt olla üks aktiivsetest osalejatest Musta mere päritoluga teraviljakaubandusturul ja samal ajal avada uusi turge, et laiendada äritegevust.
Juhtkonna hinnangul rakendab kontsern praegu äritegevuse jätkusuutlikkuse tagamiseks kohaseid meetmeid, kuid heitlik ärikeskkond võib kontserni majandustulemusi ja finantsseisundit negatiivselt mõjutada viisil, mida pole võimalik praegu kindlaks määrata. Käesolev majandusaasta aruanne peegeldab juhtkonna praegust hinnangut sellele, kuidas kontserni majanduskeskkond mõjutab äritegevust ja finantsseisundit. Tulevane ärikeskkond võib juhtkonna hinnangust siiski erinevaks kujuneda.
Juhtkond usub, et kontserni äritegevus ei too kaasa olulisi keskkonnaalaseid ja sotsiaalsed mõjusid. Kontsern ei teinud olulisi uurimis- ja arendustegevuse projekte või investeeringuid aruandeaastal ning ei plaani neid ka järgmistel aastatel.
Kontsern on avatud märkimisväärsele valuutariskile, kuna tal on olulised välisvaluutades fikseeritud finantsvarad ja - kohustised. Kontserni arvestusvaluuta on USA dollar, kuna see on valuuta, millest on kõige enam mõjutatud kontserni laekumised ja väljaminekud. Juhtkond on aruandeaastal pidevalt hinnanud valuutariske ja ei leia vajadust kasutada täiendavaid meetmeid valuutariski maandamiseks.
Aruandeperioodil töötas kontsernis keskmiselt 11 töötajat (2021: 10 töötajat), kelle palgakulu moodustas 312 tuhat eurot (2021:
LNXA HOLDING OÜ kontaktid
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?