DOWNI SÜNDROOMI ÜHING MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
DOWNI SÜNDROOMI ÜHING MTÜ hetkeolukord
Juba 324 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 4 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
MTÜ Downi Sündroomi Ühing ( edaspidi DSÜ) on huvikaitse organisatsioon, mille eesmärgiks on ühendada downi sündroomiga laste peresid, kaitsta ja toetada Down sündroomiga inimeste ja nende perede huve ja õigusi.
Läbi ühingu tegevuste parendada ja edendada nii sotsiaalse- kui ka tööalase rehabilitatsiooni teenuste kättesaadavust, tõsta ühiskonna teadlikkust Down Sündroomist, nende inimeste potensiaalist ja võimekusest elada toetatud teenuste abil võimalikult iseseisvat elu ning osaleda aktiivselt nii kaitstud kui ka avatud tööturul.
DSÜ juhindub oma tegevustes Puuetega Inimeste Võrdsete Võimaluste Loomise Standardreeglitest.
Teadlikkuse tõstmine - Personaalse nõustamise kaudu ( sünnitusmajades, haiglates, kodudes, lasteaedades, koolides ja omavalitsuste tasandil) - Läbi esmatasandi- ja grupinõustamise - Järjepideva ja regulaarse koostöö kaudu geneetikute, eriarstide, rehabilitatsioonimeeskondade, tööhõive- ja erihoolekande ametnike, sotsiaaltöötajate ja haridustöötajatega.
- Juhendades ja nõustades üliõpilasi nende erialaste uurimus- ja teadustööde koostamisel.
- Läbi kogukonna-ja heategevusürituste, kaasates vabatahtlikke, avaliku elu tegelasi ja meediat.
- Läbi tööhõive projektide, kogemusnõustamise kaudu tööandjatega.
- Eestikeelse Down Sündroomi käsiraamatu jagamine asutustes, mis on sihtgrupiga seotud (perearstikeskused, haiglad, sünnitusmajad, lasteaiad, koolid, ettevõtted, kus tõõtavad Down Sündroomiga inimesed)
Vaba aeg ja sport
Laste ja noorte vabaaja veetmise ja võimetekohase sportimise võimaluste leidmine ja toetamine. Väga paljud down sündroomiga lapsed ja noored on edukad ja võimekad ujumises, rahvatantsus, võimlemises. Osalenud nii kohalikel kui ka rahvusvahelistel võistlustel. Koostöö
Eriolümpia ja Paraolümpia esindustega. Perede hoolduskoormuse vähendamiseks ja DS inimestele vaba aja veetmise võimaluste leidmiseks regulaarsed kohtumised nii erihoolekandeteenuste, rehabilitatsiooniteenuste pakkujatega kui ka vabatahtlikega.
Ühiskondlikud organistasioonid
Jätkub tihe koostöö erivajadustega inimeste esindusorganisatsioonidega nii riiklikul kui ka omavalitsuste tasandil.(Eesti Vaimupuudega Inimeste
Tugiliit, EIT Tugiliisu), lisaks rahvusvahelised Down Sündroomiga inimesi esindavad ja ühendavad organisatsioonid ning omavalitsuste rehabilitatsiooni-ja sotsiaalteenuste osutajatega. Preventiivne töö erivajadustega inimeste väärkohtlemise ja õiguste rikkumise osas on pidevalt jätkuv. Selleks viiakse läbi lastekaitse- ja noorsoo töötajate ning politsei koolitamist juhtumikorralduse tõhusamaks toimimiseks.
Meditsiiniabi
Downi sündroomiga inimeste elukvaliteeti ja tegevusvõimet mõjutab väga suurel määral nende tervislik seisund. Tulenevalt mitmetest kaasasündinud ja eluajal omandatud terviseprobleemidest on õigeaegne haiguste avastamine ja nende ennetamine olulise tähtsusega inimeste teo- ja õppimisvõimel. Seetõttu on ühingul väga tihe ja edukas koostöö erialaarstidega.
Rehabilitatsioon
Igal erivajadusega inimesel on õigus elu erinevatel perioodidel tulenevalt tema seisundist saada rehabilitasiooni teenuseid.
Et need oleksid kättesaadavad ja vajaduspõhised, osaleb ühing aktiivselt väga mitmel tasandil (perekonna teavitamine nende õigustest, rehabilitasiooniteenuste osutajate pidev koolitamine ja uute teenuste väljatöötamine, seda eriti vähenenud töövõimega inimestele).
DSÜ tegevused 2023 aastal jooksul
Jaanuar
Üldkoosolek
Heategevusürituste, perepäevade, tähtpäevade planeerimine.
Kohtumised heategevusürituste läbiviimiseks ja meedia kaasamine (Minu Unistuste Päeva korraldustiim, fotograafid, meedia kanalite ja –väljaannete reporterid, ühingu toetajaliikmed, vabatahtlikud, tudengid, kogukonna liikmed).
Kohtumised erihoolekande-, sotsiaalse- ja tööalase rehabilitatasiooni teenuste pakkujatega.
Nõustamine
Veebruar
Nõustamine, koostöö, meediakajastused
Märts
Märtsi kuus oli fookus teadlikkuse tõstmisel Downi sündroomist (artiklid, vestlusringid, kohtumised, teavitus ja info meedia kaudu).
Koostöö Fotografiskaga- näituse avamine, rahvusvahelise DS päeva tähistamine, meediakajastus, teadlikkuse tõstmine
Koostöö heategevusfondiga Minu Unistuste päev.
Aprill
Koostöö Minu Unistuste Päev korraldustiimiga järgnevate ühisürituste korraldamiseks
Infovahetus ja nõustamised (teenused, puude määramine, rehabilitatsioon)
Koostää Eesti Eriolümpia ühendusega, heategevusprojekti käivitamine,korraldus
Mai
DOWNI SÜNDROOMI ÜHING MTÜ kontaktid
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?