VÕRU NOORTEKESKUS MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
VÕRU NOORTEKESKUS MTÜ hetkeolukord
Juba 567 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 15 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,6 punktiga ja kommenteeritud 30 korda.
Tegevusaruanne 2023
2023 aasta tegevusaruanne (tulemused, hinnangud ning muud tegevusega seotud tähelepanekud):
Võru Noortekeskus 2023. aastal tegime peamiselt noorsootööd koolides ja Võru linnas ehk tegime mobiilset noorsootööd. Seoses Võrumaa Keskraamatukogu hoone remondiga ning viibimisega asenduspinnal. Toimus mitmeid väljasõite nii Eestisse kui Lätti. Noortekeskusel täitus 20.
tegutsemise aastat mida tähistati suurejoonelisemalt. Noortekeskus lähtub oma kuuplaanide ja projektide planeerimisel eelkõige noorte huvidest. Noortekeskuse eesmärgiks on, et noored ise korraldaksid kohtumisi, sündmusi ja erinevaid ettevõtmisi ning noorsootöötaja roll on olla noori toetav ja suunav. Kuna noortekeskust külastavate noorte vanus on väga erinev ulatudes 7-aastastest kuni 26- aastasteni, siis püütakse oma tegevustes lähtuda erinevate sihtgruppide soovidest ja neile sobilikest tegevustest. Peab tõdema, et noorte omaalgatus on natuke nõrk või tuleb ideedest puudu ning nad vajavad järjest rohkem selles noorsootöötaja tuge. Noortekeskus tegi aktiivselt koostööd erinevate koostööpartneritega. Osaleti Võru linna rattapäeval ning toimus Võrumaa
Keskraamatukoguga ühisprojekt "Muna õpetab kana", kus noored aitavad eakaid digivahendite probleemidega. Koostöös Võrumaa Keskraamatukoguga viidi läbi projekt "Võru kirjanike aardejaht", mida rahastas Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing. Projekti raames valmis Võru linna kirjanike hõlmav mobiilne maastikumäng ning toimusid kohtumised kirjanikega, kes kirjutavad raamatuid noortele. Noortekeskus oli koordinaatoriks Võru linna poolt rahastatud koostööprojektile integreerimaks ukrainlasi. Toimusid erinevad spordilaagrid, väljasõidud Eesti mängule ning muusikalile Sipsik. Kunstikoolis toimusid erinevad käsitööringid.
Võru Noortekeskus on aktiivne LÕIM projekti võrgustiku liige ning annab oma panuse NEET noorte toetamisele, et noored asuksid õppima või läheksid tööle.
Lisaks sündmuste ja ringitegevuste korraldamisele pöörati sel perioodil senisest rohkem tähelepanu noorte vaimsele tervisele ning olukorra selgitamisele. Jätkusid tegevused projekti „Mitteaktiivsed
Võru linna ja valla noored aktiivseks tööturul ja hariduses“ elluviimist, mille eesmärk on mittetöötavate- ja õppivate noorte tagasitoomine kogukonna- ja ühiskonnaellu. Tegevuskava keskendub noorte ülesleidmisele ja motiveerimisele otsiva noorsootöö kaudu ning kohaliku tasandi võrgustiku sekkumise kaudu, et suunata nad teadmisi ja oskusi omandama või tööturule sisenema.
NEET noortega käidi erinevatel väljasõitudel ning korraldati erinevaid töötubasid. Toimib võrgustikutöö ning koostöö erinevate asutustega. Võru Noortekeskus teostab programmi tegevusi
Võru linnas ja vallas. Projekt lõppes 2023 aasta märtsis ning oli kokku võttes edukas, projekti eesmärgid said täidetud.
Noortekeskus sai omale Pop-up noortetoa Võru skeitpargi kõrvale, et ilusate ilmadega teha noorsootööd seal, kus on noored ning toetada noorte omaalgatust noortekohviku näol. Pop-up noortetoas toimuvad tegevused kevadest sügiseni ning noorsootöötajad jälgivad, et skatepargis kasutataks turvavarustust ning noored oleksid teadlikud kiivri vajalikkusest ning olulisusest.
Malev linna noortele toimus kahes rühmas – ööbimisega malev (26.06.-30.06.2023) ja päevane malev toimus (03.07-07.07.2023). Kokku võttis malevast osa ca 35 noort. Enamus noored olid vanuses 13-16 ning paljudele oli malev esmakordseks töökogemuseks. Tööd pakkus malevlastele
Võru Linnavalitsus. Korrastati Võru Seminariväljaku mööblit ning korrastati lasteaia välialasid.
Malevlased töötasid 4 tundi päevas, millele järgnes puhkeaeg ning vabaajaliste, sportlike või harivate tegevustega sisustatud programm. Maleva programm koostati maleva rühmajuhtide poolt vastavalt noorte soovidele ja vajadustele. Malevas jagati noortele infot nii karjäärivaliku, edasiõppimise võimaluste ning tööturule sisenemise kohta. Korraldati kaitseministeeriumi toel matkasid, mis õpetasid looduses liikuma ja ellu jääma. Suvi lõppes väljasõiduga Tallinnas, kus külastati Ämari õhuväepataljoni, Rummu karjääri, Sõjamuuseumi ja Viimis veekeskust.
Toimus Kaitseministeeriumi poolt rahastatud metsalaager noortele mille raames õpiti erinevaid riigikaitse teemalisi oskusi. Juhendajateks olid noored kaitseväe läbinud reservväelased. Õpiti lõket tegema, varjuma ja kamoga end nähtamatuks muutma. Lisaks õpiti isepidamist ning sõnumite saatmist läbi raadiosaatjate. Osaleti airsoft lahingus Moostes.
HARNO projektiga Võru noorte heaks soetati noortekeskusele datap ning uus arvuti logiraamat tarbeks. Lisaks tehti projektiga kunstiteraapiat ja mõttemängu töötubasid, toetati noorte omaalgatust. Aktiivselt jätkus töö Võrumaa Noorsootöö Nõukojas. Noortekeskus kuulub tugivõrgustikku Võrumaa Arenduskeskuse NEET noorte projekti LÕIM. Toimusid erinevad koolitused ning Tugivõrgustiku kohtumised noorte toetamismudeli disainimiseks. 2023 toimub mudeli piloteerimine. Aasta lõppes noortele noortoa valmistamisega, sest saime aru, et noored
VÕRU NOORTEKESKUS MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?