Sulge
ALUSTA ÕPPIMIST
Ülevaade
Storybook platvormi tutvustus
Storybook rakenduste tutvustus
BRÄNDIJUHTIMINE JA DIGITURUNDUS
ISIKLIK MEEDIALEHT
USALDUSVÄÄRSUSE REITINGUD
VEEBIRAKENDUS (Chrome, Safari, Firefox)
MOBIILIRAKENDUS Storybook-MINI
MÜÜGIJUHTIMINE JA KLIENDIVÕRGUSTIK
OTSETURUNDUS
HANKED
TURUNDUSNIMEKIRJAD (CRM)
ANDMELIIDES (alternatiiv CSV)
TÖÖANDJA BRÄND JA PERSONALIJUHTIMINE
KARJÄÄRILEHT (Tööandja bränd)
TÖÖPAKKUMISED
TÖÖKUULUTUSE DIGITURUNDUS
TÖÖTAJATE OTSING
KREDIIDI- JA RAHAVOO JUHTIMINE
ETTEVÕTETE JA ISIKUTE RAPORTID
KREDIIDI- JA FINANTSTAUST VEEBIS (CRM, ERP)
VÕLAHALDUSTEENUSED
TUGITEENUSED
Juhendid
Eelmine Järgmine
Teemad
TÖÖANDJA BRÄND JA PERSONALIJUHTIMINE

Kas teadsite, et 86 protsenti töötajatest ei kandideeriks halva mainega ettevõttesse ega jätkaks seal töötamist? Sellest statistikast peaks piisama, et aidata teie ettevõttel mõista, kuidas tööandja bränd ei mõjuta mitte ainult ettevõtte mainet ja tulemuslikkust, vaid ka teie võimet meelitada enda juurde talente ning hoida neid.

Karjäärileht

Turul on käimas sõda talentide pärast ja ettevõtted teevad kõik endast oleneva, et leida, meelitada ja värvata parimaid talente. Üks tipptalentide meelitamiseks vajalikke põhielemente on soliidne ja rikkaliku infoga karjäärileht. 

Atraktiivsed tööpakkumised

Teie töökuulutus peaks inspireerima tööotsijaid tegutsema, et tekiks huvi teie ettevõttesse tööle kandideerida. Tugevaid kandidaate meelitavad ligi eeskätt just usaldusväärsuse garantii, mille Storybook Teie tööpakkumisele rikastatud informatsiooni näol juurde lisab (kvalifitseerumise korral).

Töökuulutuste digiturundus

Töökuulutuste laiemale levikule aitavad kaasa tööpakkumiste kuvamine ettevõtte profiilil Inforegistris ja ettevõtte meedialehel Storybookis. Tööpakkumiste nähtavust internetist aitavad suurendada optimeeritud SEO, struktureeritud andmed (Schema) ja ettevõtte avatud profiil ehk positiivsed reitingud.

Töötajate otsing

Tööjõuturult liigub järjest enam ettevõtlikke noori üle ettevõtlusturule, et pakkuda ettevõtetele tooteid ja teenuseid ettevõtjatena. Ligikaudu 85% ettevõtetest on ühemehefirmad - kokku ca 250 000 ettevõtet. Kõiki neid ettevõtteid juhivad inimesed, kes võivad olla teie potentsiaalsed töötajad, et osutada teile teenuseid kas projektipõhiselt või püsitööna. Vali täpne valdkond/oskused ja saada neile ettevõtjatele personaalne email kandideerimise kutsega oma tööpakkumisele.


KARJÄÄRILEHT (Tööandja bränd)

Tööandja karjäärileht luuakse tehisintellekti poolt unikaalse infoga, kuid Teil on võimalik seda soovi korral veelgi omanäolisemaks muuta. Täiendage seda oma sõnumitega, vahetage värvid/pildid, lisage uudiseid, tõstke ümber plokke või kustutage ebavajalikke. Kõike seda on võimalik teil teha vaid loetud minutite jooksul.

Karjäärilehe sisu rikastatakse automaatselt analüütiliste mudelitega, statistiliste graafikutega ja usaldusväärsuse reitingutega (kvalifitseerumise korral) jpm.

Usaldusväärsuse ja kõrge maine esiletõstmine

Tugeva eelise tööjõu konkurentsiturul saate oma organisatsioonile koheselt sellest hetkest alates, kui olete avalikustanud ettevõtte positiivsed ehk usaldusväärsed reitingud. Kõrged finants-, krediidireitingud ja maineskoorid on töötajatele antud lubadus: „ Meid võib usaldada“ ja just usaldus teeb neist alatiseks pühendunud töötajad ja teie organisatsiooni igakülgsed toetajad.

NB! Reitingute avamiseks registreeru või logi Storybooki sisse ID-tarkvara abil.

 • Ettevõtte krediidiskoor

Teaduspõhine ettevõtte krediidiskoor koondab ettevõtte taustainfo ühte numbrisse ning hindab firma maksejõulisust ehk võimet täita kohustusi riigi, äripartnerite ja töötajate ees. Ettevõtte krediidiskoori visualiseeritakse interaktiivses graafikas, mis näitab skoori seisundit või muutumist alates ettevõtte asutamisest kuni järgneva 12-kuu tuleviku prognoosini.

NB! Soovi korral saad selle reaalajas toimiva krediidiskoori plugina lisada ka näiteks oma kodulehele.

 • Ettevõtte maineskoor

Ekspertide poolt loodud maineskoor moodustub ettevõtte viie peamise ärijuhtimisprotsessi kvaliteedimõõdiku kombinatsioonil: brändi-, krediidi-, müügi-, personali- ja varade juhtimine. Maineskoor mõõdab andmete väärtust ning hulka - mida väärtuslikumad on ettevõtte andmed (suur käive, hea finantsreiting, kõrged palgad, suured varade mahud jm) ja mida avatum on ettevõte (kontaktid, veeb, meta-andmed, sotsiaalmeedia, blogi, videod, uudised jpm), seda suurem on maineskoor.


Info töötajatele - hüved, uudised, videod, töötajad jpm

Karjäärileht räägib teie ettevõtte loo. See aitab potentsiaalsetel kandidaatidel ette kujutada end teie organisatsioonis töötamas ja teie töötajatel positiivsete kogemuste tõttu teie ettevõtet teistelegi tööandjaks soovitada. Algne karjäärileht luuakse tehisintellekti poolt, mis on sümbioos teie organisatsiooni veebilehe, blogi, videokanali, sotsiaalmeedia taustinfost. Karjäärileht on rikastatud reitingute ja statistiliste andmetega, mis töötajaid huvitavad.

 • Uudised, videod, fotod, pildid

Teie karjäärilehe külastajad soovivad lugeda lugusid teie ettevõttest -  kus te praegu olete, kuidas te selleni jõudsite ja mille eest seisate. Kasutage karjäärilehe loomisel töötajate kogemuse ja ettevõtte kultuuri kirjeldamisel jutuvestmist, mis aitab luua sidet teie publikuga ja rõhutada teie brändi isikupära. 

Videokanali karussell kõikide teie ettevõtte videotega ilmub ja uueneb Karjäärilehele ise, kuid teil on endal võimalik esile tõsta videot, mis on suunatud just potentsiaalsetele töötajatele.

 • Tööandja hüved

Tööandja hüved ehk töötajatele suunatud väärtuspakkumised on Teie, kui tööandja kaubamärgi põhielement. See aitab teil meelitada ligi õigeid talente ja määratleb, mida te tööandjana talle pakute, näiteks karjääri edenemist, töö- ja eraelu tasakaalu, töö mitmekesisust ja kogukonda.

Seetõttu ei ole enam üllatav, et ligikaudu 75 protsenti tööotsijatest kaalub enne tööle kandideerimist organisatsiooni väärtuspakkumise sobivust nii töökohal kui väljaspool seda.

 • Missioon ja visioon

Tutvustage visiooni ja ettevõtte väärtusi, sest inimesed, kes mõistavad organisatsiooni üldpilti ja nõustuvad sellega, tunnevad tugevamat soovi kandideerida ettevõttesse ja panustada töösse. Tõenäolisemalt räägivad sellisel juhul ka töötajad oma tööst ja organisatsioonist positiivsemalt.

 • Juhtkond ja meeskond

Ettevõtte suurim investeering ja vara on inimkapital, mistõttu töötajate nimed, pildid, ametid ja kontaktid lisavad ettevõttele juurde inimlikku empaatilist elementi ja läbipaistvust, mis ühtlasi aitavad potentsiaalsetel kandidaatidel paremini suhestuda meeskonnaga.

 • Tööjõu statistika

Enim külastatud raport Storybookis on Töötajate raport, mistõttu töötajatega seotud statistilised näitajad annavad karjäärilehele märkimisväärset lisaväärtust, kuna andmed on objektiivsed - nad pärinevad erinevatest riiklikest registritest ja neid on töödeldud ning rikastatud analüütikaga.

Statistilised graafikad näitavad hinnangulisi keskmisi töötasusid, töötajate arvu ja nende tõusu või languse trende kvartalites ja/või läbi aastate. Samuti tööjõutootlikkust, kasumiteenimise võimekust ja trende.

 • Tööpakkumised ja kandideerimine

Teie ettevõtte karjäärileht sisaldab alati ka kõiki aktiivseid tööpakkumisi koos rikastatud taustinfoga, mis on avaldatud nii Storybookis kui ka kõigis teistes tööportaalides:

 • Storybook
 • Töötukassa
 • CV-Online
 • CV-Keskus
 • Eures

Karjäärilehel saavad kandideerimise soovi saata ka kõik huvitatud isikud, kes tahaksid kuuluda teie organisatsiooni. Seda ka juhul, kui aktiivset tööpakkumist või sobivat ametit hetkel pakkuda ei ole.


TÖÖPAKKUMISED

Me elame maailmas, kus inimesed tahavad enamat kui lihtsalt "tööd", nad tahavad midagi, mida nad armastavad, midagi, millest nad saavad rõõmu tunda või midagi, mis on nende jaoks tõesti oluline.

Selleks, et saaksite ideaalsete kandidaatide jaoks silma paista, peate jätma hea ja väärika mulje oma tööpakkumisest. Teil on võimalik oma tööpakkumisi isikupärastada brändipiltide või fotodega. Soovi korral saate kasutada ka pildipanka, otsides märksõnade alusel pilti/fotot 3 miljoni kvaliteetse pildi hulgast.

Töökuulutusi saab lisada kahte moodi:

1. Kasutades tööpakkumise ankeedi vormi

2. Lisades veebilehe lingi tööpakkumisele

Avaldamine Eestis ja välisturgudel

Tööpakkumisi saab avaldada tasuta ja piiramatult ning nad on nähtavad kõige prominentsemal kohal Storybookis ettevõtte meedialehel ja Inforegistris ettevõtte üldprofiilil. Välisturgudel tööpakkumiste avaldamine avaneb sügis-talvel 2022.

Mõlemal portaalil on külastajate lehevaatamisi aastas üle 10 miljoni korra ja registreerujate arv ületab 100 tuhandet, millest aktiivseid kasutajaid on ca 70%.

 • Tööpakkumise ankeet

Tööpakkumise ankeedi täitmine on turvaline viis tööpakkumise avaldamiseks, sest kõik vajalikud infoväljad on suhteliselt minimalistlikud, kuid siiski piisavalt detailsed, et avalduks teie organisatsiooni esinduslik tööpakkumine. Peale ankeedi täitmist ja selle salvestamist, avaldub Töökuulutus automaatselt ning seda on võimalik soovi korral muuta/täiendada Töölaual.

 • Tööpakkumise veebilehe link

Kui Te olete tööpakkumise juba eelnevalt avaldanud mistahes veebilehel (näiteks ettevõtte karjäärilehel või mujal tööportaalis), siis saate oma tööpakkumise veebilehe linki jagada ning teie tööpakkumine avaldub automaatselt ka Storybooki tööturul. Veebilehe lingi lisamine on imelihtne, võttes vähem kui 15 sekundit aega.


Püsivalt avalikud Töökuulutused (tähtajatud)

Tänapäeval vajavad organisatsioonid tööjõudu jätkupidevalt, mistõttu on mõttekas avaldada tööpakkumisi pikaajaliselt või lausa püsivalt ilma tähtajata. Püsivatelt avalikel tööpakkumistel on mitu eelist:

Google SEO ja tööotsimise märksõnad

Otsimootorite jaoks on kõik tööpakkumised andmeliikide ja märksõnadega alusel struktureeritud (schema data), mida otsimootorite masinad suudavad paremini mõista ja inimestele otsitavat teavet kõrgematel positsioonidel näidata. Mida kauem on tööpakkumine üleval, seda kõrgemale positsioonile Googles see jõuab.

Teie veebilehe lingid (tagasilingid), mis esinevad teie Tööpakkumisel, tõstavad ka teie enda veebilehe autoriteetsust ja paraneb selle positsioon otsimootorite tulemustes.

Töökuulutuse jagamine

Püsivad töökuulutused, mida jagate sotsiaalmeedias või teie enda veebilehel, ei aegu ja neid on võimalik näha kas juhuslikult või teadlikult neile klikkides. Aegumise korral aga viivad tööpakkumise lingid teie ettevõtte Karjäärilehele Storybookis.


TÖÖKUULUTUSE DIGITURUNDUS

Kui potentsiaalsel töökandidaadil on valida avatud profiili ja usaldusväärse reitinguga ettevõtte või suletud profiili ja peidetud reitinguga ettevõtte vahel, siis üldjuhul teeb ta oma valiku peaaegu alati esimese kasuks.

NB! Reitingute avamiseks registreeru või logi Storybooki sisse ID-tarkvara abil.

Avatud profiili ja positiivsete reitingutega ettevõtted saavad kõrged hinnangud ka interneti otsimootorite poolt. Samuti paranevad otsitulemused internetis erinevate märksõnade, uudiste kui piltide jms alusel.

Töökuulutuse laiendatud turundamine toimub:

1. Kõikjal veebis ja otsimootorites

2. Valdkonna uudisvoogudes

Töökuulutuse esiletõstmine kõikjal veebis

Tööpakkumiste nähtavust ja ettevõtte usaldusväärsuse tausta laiendatakse märksõnade alusel ka Google otsimootorites. Lisaks Storybooki ja Inforegistri veebilehtedele näidatakse infot ka brauserilaienduses Storybook WEB ning mobiiliäpis Storibook MINI.

Töökuulutuse levikule aitab kaasa atraktiivne tööpakkumine, mida oleme täiendavalt rikastanud usaldusväärsuse reitingutega. Oluliselt võimendavad nähtavust ka struktureeritud andmed ning tagasilingid teie veebilehele tõstavad selle autoriteetsust ja paraneb ka teie enda veebilehe positsioon otsimootorite tulemustes.

Inimesed otsivad Internetist infot, kui nad soovivad leida tööd, teenust, toodet või isegi ideed. Olge oma töökuulutustega nähtavad, et saada kvalifitseeritud liiklust potentsiaalsete töötajate poolt.

Veebirakendus näitab kõikjal internetis veebibrauseri ribal selle veebilehe omaniku usaldusväärsuse taustinfot ja veebilehe või veebitarkvara sisus esinevate ettevõtete ja nende esindajate nimede juures taustinfot, tööpakkumisi jpm.

Tööpakkumised on nähtavad igalpool veebis veebibrauseri laienduses, suurendades tööpakkumiste nähtavust just seal, kus inimesed veebilehtedel ringi liiguvad.

Mobiilirakendus näitab juba kõne sissetulemisel helistaja (ettevõtte) usaldusväärsuse reitingut ja finantsvõimekuse tausta.

Avatud positiivsete reitingute korral mitmekordistate ettevõtte võimalusi talentide ligimeelitamisel ja nende hoidmisel.

Töökuulutuse levik valdkonna uudisvoogudes

TÖÖTAJATE OTSING

Töö tegijate detailne otsing 150 000 üksikettevõtja ja/või töötajate hulgast:

Otsing valdkonna ja/või ametinimetuse järgi

Tööpakkumise saatmine e-kirjaga sihtrühmale
TÖÖANDJA BRÄND JA PERSONALIJUHTIMISE pakett

Vaata soodustus-paketti ettevõttele -12%

14-päevane tasuta prooviaeg. Täielik ligipääs.

Vaata sooduspakkumist eraisikule -50%

14-päevane tasuta prooviaeg. Täielik ligipääs. Vaatan

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.