PHILIP MORRIS EESTI OÜ hetkeolukord
Juba 7322 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 67 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2024
Põhitegevusala
Philip Morris Eesti OÜ (PME või Ettevõte) peamiseks tegevusalaks on Parliament, Marlboro, L&M, Chesterfield suitsetamistubaka ja suitsuvabade tubakatoodete HEETS, TEREA, FIIT, IQOS, LIL, SHIRO, VEEV ning ZYN hulgi- ja jaemüük Eesti siseturul. Lisaks tegeleb Philip
Morris Eesti OÜ ka eelpoolnimetatud kaubamärkide müügiedendamise ja turunduskommunikatsiooniga.
2024. aastal jätkas Ettevõte innovaatiliste suitsuvabade tubakatoodete laiendamist ja turule toodi uusi tooteversioone kaubamärkide FIIT, LIL ja
ZYN nime all.
Aruandeaasta tulemused
Aruandeaastal jätkas PME tubakatoodete hulgimüüki oma klientidele nii otse kui ka läbi edasimüüjate. PME ostab tubakatooteid väljaspool
Eestit tegutsevatelt teistelt grupi ettevõtetelt.
2024. aastal ei avaldanud keskkonna või sotsiaalsed tegurid PME tulemustele erilist mõju.
Makromajanduslikust seisukohast mõjutas 2024. aastat enim inflatsioon, kasvades 3,5% võrreldes 2023. aastaga. Samuti suurenes SKP reaalkasv võrreldes 2023. aastaga 1,2% ja tööpuudus kasvas 6,4%-lt 7,6%-ni (Eesti Statistikaamet).
Kuigi kulutused 2024. aastal suurenesid (tegevuskulud ja töötajatega seotud kulud), suutis PME siiski suurendada ettevõtte puhaskasumit, seda peamiselt suurenenud tulude arvelt.
2024. aastal kuulutati välja dividende summas 637 146 eurot (2023: 569 323 EUR).
Suhtarvud
Ettevõtte tegevust iseloomustavad järgmised suhtarvud: 2024 2023
Müügitulu kasv/kahanemine 7,52% 2,95%
Omakapitali puhasrentaablus (ROE) 79,44% 80,38%
Müügitulu puhasrentaablus 2,80% 2,78%
Lühiajaliste kohustiste kattekordaja 1,01 1,01
Omakapitali osakaal 4,90% 4,87%
Suhtarvude arvutamisel on kasutatud alljärgnevaid valemeid:
Müügitulu kasv = (müügitulu 2024 - müügitulu 2023) / müügitulu 2023
Omakapitali puhasrentaablus (ROE) = puhaskasum / keskmine omakapital
Müügitulu puhasrentaablus = puhaskasum / müügitulu
Lühiajaliste kohustiste kattekordaja = käibevara / lühiajalised kohustised
Omakapitali osakaal = omakapital / bilansimaht
Finantsriskide maandamine
Tavapärase äritegevuse käigus puutub Ettevõte kokku erinevate finantsriskidega, kuid Ettevõtte juhtkond otsib pidevalt võimalusi maandamaks riskide ebasoodsat mõju äritulemusele.
Ettevõtte äritegevusega seotud riskide juhtimine on Ettevõtte juhtimise oluline ja lahutamatu osa. Ettevõtte juhtkond analüüsib regulaarselt
Ettevõtte riske ja nende maandamist. Tegevjuhtkond tuvastab ja hindab riske, koostab riskijuhtimise plaane ning teeb vajadusel ettepanekuid ressursside jaotamiseks oluliste riskide maandamiseks, soodustab riskiteadlikkust ning riskijuhtimise ülekandmist protsessidele ja töötajatele.
Ettevõtte riskijuhtimise metoodika kohaselt on risk defineeritud kui võimalik tulevikusündmus, mis võib mõjutada Ettevõtte eesmärkide saavutamist. Risk võib olla oht, aga ka võimalus. Riskide kvantifitseerimine võimaldab võrrelda nii finantsilisi kui ka mittefinantsilisi riske ning teha kaalutletud otsuseid nende maandamise kohta, võrreldes selle maksumust riski enda mõjuga.
Kommentaarid (0)