FAETON AS hetkeolukord
Juba 2076 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 19 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,5 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
Aktsiaselts Faeton on 1993. aastal majandustegevust alustanud tootmisettevõte. Peamisteks tegevusvaldkondadeks on erinevate kergekaaluliste metallkonstruktsioonide valmistamine, nii tavalisest kui ka roostevabast terasest, ning metallpindade katmine pulbervärviga. Toodangusse kuuluvad erinevad mööblikarkassid, kaupluste müügistendid ja sisustus, riidenagid koju ja kontorisse, aga ka paljud muud vähem ja rohkem keerukad konstruktsioonid ning eriprojektid. Ettevõte turustab oma toodangut Eestis ja Euroopa Liidu liikmesriikides.
Ettevõtte 2023. aasta müügitulu 674 138 eurot on eelmise majandusaasta müügituluga võrreldes 244 829 euro võrra väiksem. Müügitulust 78% (2022. a 73%) moodustas müük Eesti turule, ülejäänud 22% (2022. a 27%) moodustas müük Soome ja Rootsi ettevõtetele. Arveldused klientidega toimuvad eurodes, valuutakursside muutuste mõju puudub.
Finantssuhtarvud 2023. a majandusaasta ning sellele eelnenud majandusaasta kohta 2023 2022
Müügitulu 674 138 918 967
Müügitulu kasv/-kahanemine -26,64% +12,82%
Aruandeaasta puhaskasum/-kahjum -35 373 50 729
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja 3,77 3,80
Müügikäibe puhasrentaablus -5,25% 5,52%
Koguvara puhasrentaablus (ROA) -5,90% 8,27%
Omakapitali rentaablus (ROE) -6,74% 9,62%
Suhtarvude arvutamisel kasutatud valemid:
Müügitulu kasv/-kahanemine (%) = (aruandeaasta müügitulu - eelneva aruandeaasta müügitulu) / eelneva aruandeaasta müügitulu
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja = käibevara / lühiajalised kohustused
Müügikäibe puhasrentaablus (%) = puhaskasum / müügitulu
ROA (%) = puhaskasum / keskmine koguvara
ROE (%) = puhaskasum / keskmine omakapital
Olulisi uurimis- ja arendusprojekte aasta jooksul ei olnud, neid pole plaanis alustada ka järgmistel aastatel.
Raamatupidamise aastaaruande koostamise perioodil ei toimunud olulisi sündmusi, mis ei kajastu raamatupidamise aastaaruandes, kuid mis oluliselt mõjutavad või võivad mõjutada järgmiste aastate majandustulemusi. Ettevõtte väiksuse ning tegevuse iseloomu tõttu puuduvad tegevusega kaasnevad olulised keskkonna- ja sotsiaalsed mõjud.
Tööjõuvaldkonna arenduste keskmes on töökeskkonna parandamine ja töötajate rahulolu kasvatamine. Ettevõtte juhtkond on oma kohustuseks võtnud tagada, et töötajatel oleksid teadmised ettevõtte toodetele, teenustele, protsessidele ja tegevustele rakendatavatest seadusandlikest ja muudest nõuetest.
Geopoliitiliselt ärev ning kõrge inflatsioonilise majanduskeskkonnaga 2023. aasta oli ettevõtte jaoks stressirohke.
Soome ja Rootsi majanduste jahenemine mõjutas tellimuste mahtu, ühendusesisene käive võrrelduna eeslmise majandusaastaga vähenes 38%.
Vaatamata halvenenud majanduskeskkonnale ei ole ettevõtte juhtkonna hinnangul otsest ohtu ettevõtte tegevuse jätkuvusele. Järgmise majandusaasta eesmärk on kasumlikkuse taastamine.
Kommentaarid (0)