ENERGIATEHNIKA OÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
1986. aastal asutas Jüri Joller sõpradega kooperatiivi, millest kasvas välja tänane Energiatehnika OÜ. Nimeks sai see Kooperatiiv Viru, tähistades nutikaid pois

Ettevõtte lugu

1986. aastal asutas Jüri Joller sõpradega kooperatiivi, millest kasvas välja tänane Energiatehnika OÜ. Nimeks sai see Kooperatiiv Viru, tähistades nutikaid poisse ja Jüri vanaisa treipinki, mis oli aastast 1936. Sellel treipingil valmistati esimesed vormid ning tehti autodele kummist pidurimansette, mida tol ajal kusagilt mujalt ei saanud.

Aastal 1992 registreeris Jüri Joller endise kooperatiivi baasilt osaühinguks, alustades sellega ettevõtte suuremat arenguetappi. Jüri on alati suhtunud oma ettevõttesse sama ausa vastutustundega nagu oma kuue lapse kasvatamisse – tarkus ja pühendumine on olnud märksõnadeks.

Jüri valis tehnika tee, õppides Tallinna Polütehnikumis tööstusettevõtete elektriseadmete tehnik-elektrikuks. Seejärel suundus ta Tallinna Tehnikaülikooli, kus ta jäi pikaks ajaks seotuks – jõudes doktorikraadini, õppejõutööni ning energeetikateaduskonna teadus- ja arendusprodekaani ametikohani.

Õppimise ajal omandas Jüri teadmisi ka Saksamaal Kempteni tehnikakõrgkoolis, kus ta tegi praktikat saksa firmas Magnet-Schultz. See kogemus kujunes nii edukaks, et Jüri töötas seal viis aastat, uurides proportsionaalmagnetite dünaamilisi omadusi ning arendades välja enda leiutatud elektromagnetite mikroprotsessor-juhtimissüsteemi.

Märkimisväärseks verstapostiks sai Tallinna trammidele uudsete IGBT veoajamite väljatöötamine, millele järgnes kahe trammivaguni vahele kolmanda osa integreerimine. Sellest kujunes Jüri doktoritöö teema, ning tänu sellele uuendusele sõidavad Helsingis tänapäeval 52 trammi, mille elektriosa ümberehituse kavandas Energiatehnika.

2008. aastal valmistus ettevõte uueks väljakutseks – Helsingi Linnatranspordiameti tellimus uute trammide uuendamiseks. See algatas ettevalmistuse HKL uute trammide hankeks, kus Energiatehnika koostas trammi spetsifikatsioonide veoajamite ja elektriosa. Tellimuse sai Soome firma Transtech OY, millele hiljem lisandus Škoda enamusosalus.

Kuigi trammide arendamine on olnud ettevõtte fookuses enam kui 16 aastat, moodustab see vaid osa nende tegevusest. Energiatehnika on spetsialiseerunud tööstusautomaatika ja inseneritöö lahendustele, olles tuntud elektriajamite, automaatika ja testimisseadmete valdkonnas.

Energiatehnika pakub mitmekülgseid inseneriteenuseid, sealhulgas servoajamite lahendusi täpse asendi, kiiruse või pöördemomendi juhtimiseks. Samuti on ettevõte eksperdiks sagedusmuundurite ja veoajamite valdkonnas, kus sujuv käivitus ja pidurdus, kiiruse juhtimine ning energiasääst on võtmeküsimusteks.

Ettevõte tegeleb ka toodete testimise ja riskianalüüsiga, järgides rahvusvahelisi standardeid, nagu EN ISO 12100 "Masinate ohutus". Lisaks pakub Energiatehnika volitatud elektriinseneri konsultatsioone ja ekspertiisi, olles kiire ja tehniliselt pädev partner klientidele.

Viimase viie aasta jooksul on ettevõte keskendunud mikrokontroller-kasutajaliideste, eritoiteallikate ja testimisseadmete arendamisele. See võimaldab neil kiiresti välja töötada ja toota erilahendusega juhtimissüsteeme ning automaatseid testimisseadmeid, teenides sellega kõige rohkem kasu originaalsete masinate ja seadmete ehitajatele.

Energiatehnika pole mitte ainult inseneriteenuste pakkuja, vaid ka usaldusväärne partner teie tehnilises arengus. Ettevõtte kogemus ja ekspertiis on saanud tunnustust mitmete projektide edukal läbiviimisel.

Võtke meiega ühendust, et leida parimad lahendused teie tehnilistele väljakutsetele. Oleme valmis pakkuma nõu, konsultatsioone ja kohandatud insenerilahendusi, et aidata teil saavutada oma eesmärke ja liikuda edukalt tehnoloogia arengu laineharjal.

Energiatehnika - teie usaldusväärne partner inseneriteenustes!

UURI LISAKS

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Masinate riskianalüüsi tähtsus tööstusohutuses

Masinate riskianalüüs on süstemaatiline protsess, mida kasutatakse tööstusmasinate seotud riskide tuvastamiseks, hindamiseks ja maandamiseks. See kriitiline ohu
ssb.ee
Masinate riskianalüüs on süstemaatiline protsess, mida kasutatakse tööstusmasinate seotud riskide tuvastamiseks, hindamiseks ja maandamiseks. See kriitiline ohutusmeede on mõeldud õnnetuste ärahoidmiseks ja töötajate heaolu tagamiseks, samuti masinate endi kaitsmiseks. Tööstuses, kus on ülioluline täpsus ja usaldusväärsus, on potentsiaalsete ohtude mõistmine ja nende haldamise strateegiate rakendamine hädavajalik. Masinate riskianalüüsi kontseptsioon on aastate jooksul oluliselt arenenud, tehnoloogiliste edusammude ja töökoha ohutusest teadlikkuse suurenemise tõttu. Täna on see

Elektripaigaldiste ohutustester PeakTech 2755

Kombineeritud mõõteseade elektripaigaldiste testimiseks vastavalt standarditele. Elektrik saab suure 3,5-tollise TFT värviekraani kaudu turvaliselt läbi viia kõ
energiatehnika.ee

Chroma ATE – uus mõõte- ja testseadmete tarnija

Energiatehnika OÜ on üksikuid Chroma seadmeid tarninud 2013. aastast, kuid nüüd ollakse ametlik edasimüüja Eestis. Taiwani firma Chroma ATE Inc. toodab tööstusl
energiatehnika.ee

Ostsilloskoop arvutile USB ja LAN-iga 100 MHz / 2 CH, 1 GS/s, Peaktech 1286

 




 













The post Ostsilloskoop arvutile USB ja LAN-iga 100 MHz / 2 CH, 1 GS/s, Peaktech 1286 appeared first on Tööstusautomaatika.
energiatehnika.ee

Ostsilloskoop 20 MHz / 1 CH, 1 100 MS Peaktech 1220

 




 













The post Ostsilloskoop 20 MHz / 1 CH, 1 100 MS Peaktech 1220 appeared first on Tööstusautomaatika.
energiatehnika.ee

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.