VIGRELLE AS

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Juba 3979 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 105 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,5 punktiga aga komm

VIGRELLE AS hetkeolukord

Juba 3979 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 105 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,5 punktiga aga kommenteeritud ei ole.

Tegevusaruanne 2024

Konsolideeritud majandusaasta aruanne kajastab konsolideerimisgrupi, kui terviku finantsseisundit, majandustulemust ja rahavoogusid.

Seisuga 31.12.2024 kuuluvad konsolideerimisgruppi järgmised AS Vigrelle tütarettevõtted: 1. Metsatervenduse OÜ- AS Vigrelle osalus 100 % 2. Maasu AS - AS Vigrelle osalus 67,9% 3. Laatre Piim AS – AS Vigrelle osalus läbi AS Maasu 67,9% 4. Alovili AS- AS Vigrelle osalus 49,8%; AS Maasu osalus 43,7% (kontserniosalus kokku 86%).

Konsolideerimisgrupis on üks sidusettevõte, Bioforce Laatre OÜ, milles AS Vigrelle osalus on 23,1%.

AS Vigrelle 2024. aastal jätkus AS Vigrelle traditsiooniline majandustegevus- investeerimine tütarettevõtete kaudu metsa- ja põllumajandusse. Lisaks tegeles ettevõte oma kinnistute majandamisega. Aruandeaasta lõpul võeti juhtkonna poolt vastu otsus konserni struktuuri korrastamiseks ja tegevuse optimeerimiseks koondada metsandusalane tegevus ühte ettevõttesse ja sellest tulenevalt müüs AS Vigrelle oma kinnistud tütarettevõttele.

Aruandeaastal anti laenu kontserniettevõtte osalusega biometaanijaama ehitamiseks ligi 702 tuh. eurot.

Müügitulu raamatupidamisteenuse osutamisest oli 60 tuh. eurot, kasvava metsa raieõiguse müügist saadi 15 tuh. eurot. Müügitulu kahanes eelmise aastaga võrreldes 57%.

Aruandekuupäeva seisuga oli ettevõttel laenukohustus omanike ees 1 mln. eurot. AS-is Vigrelle oli majandusaastal üks töötaja ja tööjõukulud moodustasid 102 tuh. eurot. Juhatuse ja nõukogu liikmete tööd ei tasustatud.

Aruandeaastal AS Vigrelle aktsionäridele dividende ei makstud.

Metsatervenduse OÜ 2024. aastal moodustas Metsatervenduse OÜ müügitulu 2 428 tuh. eurot ja võrreldes 2023. aastaga kahanes 7%. Ärikasumiks kujunes 14 149 tuh. eurot ja puhaskasum oli 9 034 tuh. eurot. Metsahooldus ja -uuendustöid teostati 983 hektaril kogumaksumusega 360 tuh. eurot. Uusi metsakultuure rajati ligi 128 hektarile. Omandatud kinnistute soetusmaksumus oli 4 679 tuh. eurot.

Metsatervenduse OÜ-s töötas majandusaastal viis põhikohaga töötajat, kelle tööjõukulud koos maksudega moodustasid 268 tuh. eurot. Aruandekuupäeva seisuga oli ettevõtte juhatuses üks liige.

Juhatuse liikme tasu koos maksudega oli majandusaastal 103 tuh. eurot.

Aruandeaastal Metsatervenduse OÜ omanikele dividende ei makstud.

Maasu AS ja Laatre Piim AS

AS Maasu ja tema tütarettevõtte AS Laatre Piim konsolideeritud müügitulu 2023. aastal oli 6 497 tuh.

eurot ja suurenes eelneva aastaga võrreldes 5%. Aruandeaasta müügitulust 69% moodustas piima müük, 14% veisekasvatustoodangu müük ning 13% rapsi ja teravilja müük. Konsolideeritud ärikasumi suuruseks kujunes majandusaastal 391 tuh. eurot. Aruandeaastal investeeriti põhivarasse ligi 860 tuh.

eurot. Omavahendite arvelt ja kapitalirendiga soetati põllumajandusmasinaid ja seadmeid ning maad, remonditi hooneid ja rajatisi.

2024. aastal anti täendavat laenu biometaanijaama ehitamiseks 640 tuh. eurot

AS-is Laatre Piim töötas aruandeaastal 55 töötajat, kelle töötasu koos maksudega oli 1 317,8 tuh. eurot.

Juhatuse liikme tasu koos maksudega oli 70,8 tuh. eurot.

AS-is Maasu aruandeperioodil töötajaid ei olnud. Juhatuse ja nõukogu liikmete tööd ei tasustatud.

Aruandeaastal omanikele dividende ei makstud.

Alovili AS 2024.aasta müügitulu oli 480 tuh. eurot ja kasvas eelneva aastaga võrreldes ligi 16% Müügitulust 44% moodustas treavilja ja rapsi müük. Aruandeaasta ärikahjumiks kujunes 115 tuh. eurot ja puhaskahjumiks 127 tuh. eurot. 2024. aastal investeeringiud ei tehtud.

Aruandeaastald oli ettevõttes 1 töötaja kelle tööjõukulu oli 43,3 tuh. eurot. Juhatuse liikme tasu koos

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Kuidas on Kaido Jõelehe käsi käinud ettevõtete juhina?

Eesti üks rikkamaid ettevõtjaid, ekssylvesterlane  Kaido Jõeleht  on jaganud osa oma varast lastele,  Äripäeva  hinnangul on näiteks kolmel vanemal tütrel vara
ssb.ee
Eesti üks rikkamaid ettevõtjaid, ekssylvesterlane  Kaido Jõeleht  on jaganud osa oma varast lastele, Äripäeva hinnangul on näiteks kolmel vanemal tütrel vara umbes 4 miljoni euro väärtuses. Tegemist on ehitus- ja kinnisvarafirma KAAMOS GROUP OÜ suuromanikuga, Kaido Jõeleht on aga aastaid tegutsenud ka erinevate äriühingute juhina. Juhitööga tegi ta algust juba 22 aastat tagasi olles toona 44-aastane. Kokku on ta aastate jooksul vedanud 21 ettevõtet, täna on ta 9 firma juhatuses ja 3 neist on aktiivse majandustegevusega. Kaido Jõeleht on tegutsenud või tegutseb valdkondades:

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.