HELMES AS hetkeolukord
Juba 19 733 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 60 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,9 punktiga ja kommenteeritud 30 korda.
Tegevusaruanne 2023
Helmes on rahvusvaheline digitaalse innovatsiooni ja tarkvaraarenduse ettevõte. Loome ärikriitilisi lahendusi ettevõtetele ja organisatsioonidele üle maailma.
Meie missiooniks on olla parim partner kasvuks nii oma töötajatele, klientidele kui ka ühiskonnale. Mõtestame kasvu pikaajalise, jätkusuutliku ja hooliva arenguna.
Soovime oma töötajatele pakkuda keskkonda, kus inimeste vaimne ja füüsiline tervis on hoitud ning nad võivad saavutada oma maksimaalse potentsiaali.
Töös klientidega keskendume pikaajalisele väärtustloovale koostööle.
Ühiskonna arengusse panustame, jagades oma teadmisi nii koolides kui erialaüritustel ja osaledes mitmetes suure mõjuga sotsiaalsetes projektides.
Ettevõtte peamine konkurentsieelis rahvusvahelisel tarkvarateenuste turul on 15+ aasta jooksul uuringute tulemusel välja töötatud osati unikaalne tarkvaraarenduse töökorralduse mudel, mis on ettevõtte oluline intellektuaalne kapital.
Meie sihtklientideks on rahvusvahelised suured ettevõtted, mille töökeel on inglise keel ja kus investeeritakse aktiivselt oma äriprotsesside digitaliseerimisse. Olulised ärivertikaalid on finants ja kindlustus, logistika, tervishoid, avalik sektor ning telekommunikatsioon. Lisaks rahvusvahelistele korporatsioonidele on klientide hulgas ka keskmise suurusega kasvuettevõtteid, kelle konkurentsivõime aluseks on innovaatilisel tarkvaral ja järjest enam iseõppivatel algoritmidel põhinevad äriprotsessid.
Helmese pikaajaline visioon on olla parim tarkvarateenuste ettevõte Euroopas, lähtudes klientide ja töötajate rahulolu ning majandusliku efektiivsuse võimalikult objektiivsetest mõõtmistest. Kliendi subjektiivse rahulolu mõõtmist viime metoodiliselt läbi välise sõltumatu teenusepakkuja poolt alates 2011. aastast. Töötajate rahulolu mõõdame teaduslikel uuringutel põhineva ja Helmese tegevusmudelile sobitatud arendusmetoodikaga.
Visiooni teostamine tähendab pidevat uurimis- ja arendustööd arendustiimide koostamise, mõõtmise ja juhtimise meetodite täiendamisel, tehnoloogiate rakendamisel ja töötajate ning hankepartnerite pideva efektiivse õppimise toetamises.
Helmese arendatud süsteemid on enamasti tehniliselt keerukad ning integreeritavad kliendi olemasolevate ja tulevikus loodavate teiste infosüsteemidega. Meie suurimad koostööpartnerid standardiseeritud tarkvara turul on Microsoft, SAP, Progress ja Aurea Software. Vajadusel kasutame oma lahendustes ka teiste tootjate standardkomponente.
2023. aastal majandustegevus toimus järgmistes Helmese kontserni koosseisus olevates ettevõtetes: Helmes AS (emaettevõtja), SIA Helmes
Latvia, Telesoftas UAB, Helmes FA OÜ, Helmes Georgia LLC, Helmes Poland sp. z o.o, konsolideeruv grupp Solbeg ja Helmes Investments
OÜ. Helmes AS'i tütarettõvõttes OOO Helmes Bel ei ole äritegevust alates 2022. aastast.
Helmese töötajaskond on globaalne ja rahvusvaheline. Ettevõtte peakontor asub Tallinnas, suuremad arenduskeskused Tallinnas, Riias,
Kaunases, Vilniuses, Klaipedas ja Varssavis. Lisaks on väiksemad kontorid San Diegos (USA), New Jersey’s (USA), Mumbais (India) ja Tartus (Eesti). Meeskonnad töötavad lühemaid perioode ka klientide juures välisriikides. 2023. aastal oli Helmesel keskmiselt 1 203 täistööajale taandatud põhikohaga töötajat üle kõikide riikide (2022. aastal keskmiselt 1 053 töötajat).
2023. aasta majandustulemuste põhjal on Helmes endiselt üks suuremaid ja edukamaid tarkvaralahenduste eksportijaid nii Eestis kui
Baltikumis.
Organisatsioon ja eesmärgid
Helmes toetub kolmele põhiväärtusele: hoolivusele, julgusele ning tulemuslikkusele.
Organisatsioonimudel põhineb professionaalsel partnerlusel. Muuhulgas tähendab partnerlus, et kõik meeskonnad, võtmeisikud ja ka välised hankepartnerid osalevad üksuste kasumite jaotamisel.
Helmese eesmärk on olla parim tarkvarateenuste partner Euroopas järgmiste mõõdikute järgi: kliendi rahulolu; töötajate rahulolu; majanduslik efektiivsus.
Kommentaarid (0)