NARVA VESI AS hetkeolukord
Juba 3509 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 243 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,5 punktiga ja kommenteeritud 23 korda.
Tegevusaruanne 2022
Tegevusaruanne 2022
Üldiseloomustus 20.01.1998 registreeriti Narva Vesi äriregistris aktsiaseltsina registrikoodiga 10369373. AS Narva Vesi on munitsipaalettevõtte Narva Vesi õigusjärglane. AS Narva Vesi on registreeritud aadressil Kulgu 4, Narva linn, Ida-Viru maakond. Aktsiaraamatu pidaja Nasdaq CSD SE andmetel on ettevõtte aktsiate omanikuks Narva linna Arenduse ja Ökonoomika amet ja Narva-Jõesuu Linnavalitsus.
Äriregistri andmetel on AS Narva Vesi põhitegevusalaks veekogumine, -töötlus ja –varustus. Lisategevusaladeks on märgitud kanalisatsiooni ja heitveekäitlus ning ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga seotud vabaturu teenused.
ÜVVKS § 7 lg 3 kohaselt kehtestab vee-ettevõtja tegevuspiirkonna kohaliku omavalitsuse volikogu otsusega. Narva Linnavolikogu 13.09.2000 otsusega nr 153/18 on AS Narva Vesi määratud vee-ettevõtjaks Narva linnas ja tema tegevuspiirkonnaks on kinnitatud Narva linna haldusterritoorium. Narva-Jõesuu Linnavolikogu 07.12.2000 määrusega nr 37 on AS Narva Vesi määratud Narva-Jõesuu linna vee-ettevõtjaks.
AS Narva Vesi kehtivad veeteenuse hinnad on kooskõlastatud Konkurentsiameti 22.07.2022 otsusega nr 9-3/2022-020.
Narva linna joogiveeallikana kasutatakse pinnavett, mis võetakse 26 km kaugusel linnast Narva jõe ülemjooksult Mustajõe veehaardest.
Maksimaalne lubatud veevõtt aastas on 7 533,6 tuh m3. Mustajõe veehaardest ammutatud vesi suunatakse Narva linnas asuvasse veepuhastusjaama, kus toorvesi viiakse vastavusse joogiveele esitatavate nõuetega ning suunatakse ühisveevärgi torustikku.
Narva linna Siivertsi linnaosa veevarustuseks kasutatakse põhjavett, mida ammutatakse ühe puurkaev-pumplaga kambrium-vendi põhjaveekihist. Vee erikasutusloa kohaselt on Siivertsi puurkaevu aastane maksimaalne lubatud veevõtt 12,6 tuh m3.
Narva-Jõesuu linna veega varustamise tarbeks on AS Narva Vesi omanduses 7 puurkaev-pumplat. Narva-Jõesuu linna puurkaevud ammutavad vett kambrium-vendi põhjaveekihist. Vee erikasutusloa kohaselt on Narva-Jõesuu linna puurkaevu aastane maksimaalne lubatud veevõtt 432 tuh m3.
AS Narva Vesi kasutab tarbijatelt ära juhitud reovee puhastamiseks Narva heiveepuhasjaama. Selles puhastatakse nii Narva kui Narva-Jõesuu linna reoveed. Narva-Jõesuu reovesi juhitakse sinna mööda 11,6 km pikkust survetoru.
AS Narva Vesi põhitegevusalad 2022. aastal olid järgnevad: toorvee pumpamine, selle puhastamine ja edastamine klientidele, olme ja tööstuslike heitvete vastuvõtmine ja nende puhastamine, joogivee- ja kanalisatsioonivõrkude ekspluatatsioon, jooksev kapitaal- ja avariiremont, veemõõtjate paigaldamine, tuletõrjehüdrantide ekspluatatsioon.
Ettevõte on seadnud eesmärgiks pakkuda kõrge kvaliteediga ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni teenust võimalikult paljudele tegevuspiirkonna kinnistuomanikele järgides kehtestatud keskkonnanõudeid.
Jälgides AS Narva Vesi tegevuspiirkonna makroökonoomika arengu dünaamikat ning Narva linna arengut võib eeldada, et lähitulevikus AS-il
Narva Vesi olulist tarbijaskonna juurdekasvu elanikkonna osas oodata ei ole, kuid on oodata elanikkonna- ja tööstustarbijate veevarustus- ja reoveehulkade suurenemist lähitulevikus (ca 3 aasta perspektiivis). Olulist mõju AS Narva Vesi majandustegevusele võivad avaldada
Keskkonnaministeeriumi maksude tõus, kasvanud elektrienergia ja gaasi hinnad, EURIBORi tõus ning märkimisväärne kemikaalide kallinemine.
31.12.2022. a seisuga kasutas AS Narva Vesi veevärgi ja kanalisatsiooni teenust 2048 klienti.
Reovee ärajuhtimise ja puhastamise tasu kehtib Narva linna ja Narva-Jõesuu linna klientidele, kelle poolt ühiskanalisatsiooni juhitava reovee kontsentratsioon ei ületa ühisveevärgi ja –kanalisatsiooni kasutamise eeskirjades osundatud piirväärtuseid. Narva ja Narva-Jõesuu linna kehtestatud ühisveevärgi ja –kanalisatsiooni kasutamise eeskirjade kohaselt määratakse reovee reostusgrupid (kooskõlastatud on reostusgruppide SG0 ja SG2 hinnad) ning maksimaalne reoainete sisaldus järgmiste näitajate alusel:
Lubatud väärtus rk
Reoained Mõõt-ühik SG 0 SG 1 SG 2 nr
KHT(hapniku keemiline 1 mg/l < 208 208-440 441-770 tarbimine)
BHT7 (hapniku 2 mg/l < 95 95-200 201-350 bio-keemiline tarbimine) 3 Heljum (HA) mg/l < 89 89-100 101-110 4 Üldlämmastik (N) mg/l < 20 20-30 21-37
Kommentaarid (0)