BAMBONA AS

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Juba 11 027 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 87 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,3 punktiga ja komm

BAMBONA AS hetkeolukord

Juba 11 027 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 87 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,3 punktiga ja kommenteeritud 108 korda.

Tegevusaruanne 2024

Ülevaade ettevõtte tegevusest ja tegevuskeskkonna üldisest arengust

AS Bambona on 1994.aastal asutatud puu- ja köögiviljade hulgimüügiga tegelev ettevõte.

Ettevõtte põhitegevuseks on värskete puu- ja köögiviljade Eestisse toomine ning nende realiseerimine enamjaolt kohalikul turul. Ettevõte peamised tarnijad asuvad Euroopas, vähesel määral tuuakse kaupu

Eestisse ka kolmandatest riikidest. Samuti teeb ettevõte väga tihedat koostööd Eestis tegutsevate puu- ja köögiviljakasvatajatega. AS Bambona toob Eestisse ka mahetooteid.

Ettevõte omab kahte laohoonet – Tallinna laost teenindatakse enamjaolt Põhja-Eesti regiooni ja Tartu laost

Lõuna-Eesti piirkonda. Mõlemas laohoones on lisaks hoiukambritele (sh sügavkülmakamber), komplekteerimis- ja pakendamissaal ning büroopinnad. Ladudes olevate jahutuskambrite eraldi temperatuurile reguleerimise võimalus tagab ettevõtte poolt maale toodud kaupadele head ja paindlikud hoiustamistingimused.

Puuviljaturul valitses 2024.aastal jätkuvalt väga tihe konkurents ja pidev hinnasurve. Nagu eelnevatelgi aastatel avaldas ka 2024.aastal ettevõtte müügitulule olulist mõju hooajalisus – kõige väiksema käibega kuud ettevõtte jaoks olid august ja september ning suurima käibega kuu oli detsember.

Tulud, kulud ja kasum 2024.aastal oli ettevõtte käive 30,5 miljonit EURi, millest enamiku moodustas värskete puu- ja köögiviljade müük Eesti turul. 2023.aastaga võrreldes vähenes ettevõte käive 2,3 miljonit EURi ehk -7,01%i.

Ettevõtte brutokasum 2024.aastal oli 5,7 miljonit EURi. AS Bambona 2024.a. mitmesuguste tegevuskulude summa oli 2,6 miljonit EURi ning tööjõukulud moodustasid kokku 2,0 miljonit EURi. Ettevõtte puhaskasumiks aruandeaastal kujunes 755 091.- EURi.

Peamised finantssuhtarvud

Näitaja 2024 2023

Müügitulu (tuh, €) 30 503 32 802

Müügitulu muutus -7,01% 4,71%

Brutokasum (tuh, €) 5 695 5 838

Brutokasumi määr 18,67% 17,80%

Ärikasum (tuh, €) 909 735

Ärikasumi määr 2,98% 2,24%

Aruandeaasta kasum (tuh, €) 755 645

Puhasrentaablus 2,48% 1,97%

Lühiajaliste kohustuste 1,31 x 1,28 x kattekordaja

ROA 11,68% 9,59%

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.