FINEST AS hetkeolukord
Juba 7788 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 11 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,9 punktiga ja kommenteeritud 30 korda.
Strateegiline otsus: Kliendibaasi suurendada ei sooviJuhatuse liige Søren Hejnfelt (20.02.2025): „Keskendume ainult olemasolevate klientide kvaliteetsele teenindusele ja suhete hoidmisele. Kliendibaasi suurendada ei planeeri.“
Tegevusaruanne 2024
FINEST AS on 2001. aastal asutatud 100% Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille peakontor asub Tallinnas, mille tütarettevõte Finest sp. z o.o tegutseb harukontorina Poolas, Gdanskis ning tütarettevõte Finestmedia
Infra OÜ Eestis. Kuni septembrini 2024. kandis ettevõte ärinime Finestmedia AS. Ettevõtte pikaajalise strateegia elluviimise loogiliselt sammuks oli septembris 2024 võtta kasutusele uus kaubamärk ning muuta ettevõte ärinimeks FINEST AS ning Poolas Finest sp. z o.o.
Meie ärinimi peegeldab paremini seda, mida oma tööga saavutanud oleme ning kuidas oma tulevikueesmärgi suunas liikuda soovime. Meil on pea 25-aastane laialdane e-riigi süsteemide, registrite ja andmebaaside ning e-kaubanduse terviklahenduste väljatöötamise kogemus. Kõik meie senised pingutused ja saadud kogemused on muutnud meie klientide elu paremaks – turvalisemaks, töökindlamaks, tõhusamaks, innovaatilisemaks. Selleks, et viia ellu positiivset muutust ühiskonnas, on meie jaoks oluline ambitsioonikus eesmärkide seadmisel, kirg oma töö vastu, ausus ja usaldusväärsus lubaduste täitmisel ning oma tegevustega nii iseenda kui teiste inspireerimine.
FINEST on pühendunud organisatsioonide üleviimisele tipptasemel tehnoloogiale, et parandada sellega organisatsioonide efektiivsust ning kasutajate rahulolu. Ettevõte on valdkonnas tegutsenud pea 25 aastat, töötades peamiselt võtmeklientidega kaubandusest, valitsussektorist, pangandusest, logistikavaldkonnast ning julgeolekustruktuuridest. Meie pikaajalisteks partneriteks on näiteks Riigi Infosüsteemi Amet,
Maksekeskus, Alexela, Omniva, Registrite- ja Infosüsteemide Keskus, Põllumajanduse Registrite ja
Informatsiooni Amet, Transpordiamet, Riigikogu Kantselei, Haridus- ja Teadusministeerium,
Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus, K.G.Knutsson, Liviko, Floorin, Viru Elektrikaubandus jpt.
Ettevõtte peamisteks tuluallikateks 2024. aastal oli tarkvaraarendusprojektide teostamine, projektijuhtimine ja erinevate seonduvate IKT konsultatsiooniteenuste osutamine. 2024. aasta ettevõtte EBITDA oli 325 689 (2023: 372 928) eurot ning 2024. aasta majandustegevuse käive oli 6,77 miljonit (2023: 5,78 miljonit) eurot.
Seejuures lõpetas ettevõte majandusaasta puhaskasumiga 11 754 (2023: puhaskasum 19 574) eurot.
Ettevõtte majandusaasta eesmärgiks olnud 20% käibekasv saavutati osaliselt (15+%), kuid planeeritud
EBITDA tasemeni (650 000 eurot) ettevõte ei jõudnud. Peamiseks põhjuseks olid siin ettevõtte nõrgad majandustulemused esimesel poolaastal, kus plaanide kohaselt ei õnnestunud soovitud tempos ja mahus uusi kliendilepinguid sõlmida. Tulenevalt ebakindlast majandusolukorrast on erasektori investeerimisjulgus tagasihoidlik ning otsuste langetamine on väga pika välbaga. Ilmselt sellest ebakindlast olukorrast lähtuvalt on Eesti avaliku sektori tellimused meie valdkonnas paljudele ettevõtetele töö ja stabiilsuse tagajateks ning see omakorda on kaasa toonud märgatavalt suurenenud konkurentsiolukorra avaliku sektori tellimustele.
2024. aasta teisel poolel suutsime taastada käibe ja kasumlikkuse kasvu (ettevõtte esimese poolaasta
EBITDA oli 87 584 eurot, teise poolaasta EBITDA juba 238 105 eurot).
Majandustulemuste paranemisele aitas kindlasti kaasa ka ettevõtte tegevuste jätkuv elluviimine vastavalt juba 2022. aastal kokkulepitud äri- ja müüistrateegiale. Jätkame neid tegevusi ka järgnevatel aastatel. 2024.
aastal investeeris ettevõte peamiselt e-kaubanduse platvormi FinestCommerce täiendamisse. Kokku investeeris ettevõtte 2024. aastal immateriaalsesse põhivarasse 261 905 eurot (2023: 301 706 eurot).
Arvestades ettevõtte paranenud tulemusi 2024. aasta teisel poolaastal, on 2025. majandusaasta eesmärkideks kasvada ettevõttega kuni 120 töötajani, saavutada käibekasvuks vähemalt 30% ning jõuda
EBITDA-ni vähemalt 500 000 eurot. Nende eesmärkide saavutamiseks on hea baasi loonud 2022. aastal alustatud ja järjepidevalt 2023.-2024. aastal jätkatud tegevused ettevõtte äristrateegia elluviimises ning ettevõtte jätkuvalt tugev lepinguportfell peamiste partneritega. Selle kasvuambitsiooni suurimateks ohuteguriteks on võimalik majanduskeskkonna ebakindlus, mis võib tuua kaasa investeeringute üleüldise vähenemise IT-süsteemide arendamisse tervikuna ja vastassuunalise riskina tööjõuturul puuduse IKT sektori tippspetsialistidest, mis ei võimaldaks ettevõttel oma kasvuambitsioone täita.
Kommentaarid (0)