VNK AS

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Juba 11 071 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 645 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 3,3 punktiga ja kom

VNK AS hetkeolukord

Juba 11 071 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 645 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 3,3 punktiga ja kommenteeritud 14 korda.

Tegevusaruanne 2024

Tegevuse kirjeldus 2024. aastal oli AS-i VNK põhitegevuseks naftasaaduste töötlemine, tootmine ja müük. 2024. aastal müügitulu moodustas 41 miljonit eurot ja seega kasvas mõningal määral võrreldes eelmise aastaga: 39 miljoni eurolt 41 miljoni euroni. 2024. aasta kahjum moodustas 1,3 miljonit eurot.

Kahjumi peamiseks põhjuseks on tooraine hankimisega seotud raskused ning selle hinde kasv ning logistiliste kulude üldine kallinemine. Tooraine ost Euroopast on logistiliste piirangute tõttu keeruline, kuna puudub toimiv raudteeühendus Euroopa liiduga (erinevate raudtee laiusest tulenevate tehniliste takistuste tõttu). Seetõttu on raudtee kaudu tarnimine praegu võimatu. Töötlevates logistilistes võimalustes on tooraine transpordiks kasutatud peamiselt merevedusid, kuid seni ei ole Euroopa turul leitud tarnijat, kes oleks valmis tarnima piisavaid koguseid tankerivedudeks.

Lisaks kasutatakse vajalike kaupade tarnimiseks mõnedes olukordades. Siiski on konteinerkaubavedude hinnatase märkimisväärselt kõrgem, mis avaldab olulist mõju üldistele logistika kuludele.

Läbirääkimised potentsiaalsete tarnijate ja logistika teenust pakkuvate partneritega jätkuvad, eesmärgiga leida võimalikult tõhusaid ja kulusäästlikuid lahendusi ning tagada stabiilset ja jätkusuutlikku tooraine tarnete logistikat.

Juhtkonna hinnangul jäävad toorme hankemahud 2025. aastal 2024. aasta tasemele, mistõttu samale tasemele jääb eeldatavasti ka müügitulu.

2024. aastal AS-i VNK toodang ei muutunud. Jätkuvalt toodeti stüreen-indeenvaike, naftapolümeervaike, solvente ja õlisid.

AS-i VNK 2024. aasta müügitulu jagunes geograafiliste piirkondade lõikes järgmiselt.

Riik 2024 2023

Eesti 9,34% 3,04%

Venemaa 0,00% 3,51%

Ukraina 1,80% 2,48%

Saksamaa 12,18% 11,54%

Poola 1,08% 2,78%

Rootsi 0,00% 0,43%

Portugal 2,98% 1,87%

Ameerika Ühendriigid 0,66% 0,95%

Suurbritannia 2,32% 0,24%

Prantsusmaa 17,00% 19,30%

Holland 10,53% 7,25%

Itaalia 0,71% 0,55%

Hispaania 6,12% 7,69%

Šveits 34,80% 37,99%

Muud riigid 0,49% 0,38%

Kokku 100,00% 100,00%

Ettevõte jätkab aktiivselt investeerimisprojekte ning pühendab ressursse ja jõupingutusi nende edendamiseks ning laiendamiseks. Need projektid on strateegilise tähtsusega ettevõtte arenguks ning eesmärk on tugevdada positsiooni turul, parandada operatiivset efektiivsust

Tehtud investeeringute maht ulatus 1 518 000 euroni.

Töötajaskond ja sotsiaalsed mõjud

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.