CONNECTO EESTI AS hetkeolukord
Juba 58 749 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 243 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,5 punktiga ja kommenteeritud 26 korda.
Tegevusaruanne 2023
AS Connecto Eesti äritegevus on suunatud kaasaegse ühiskonna elutähtsate võrguühenduste - elektri, telekommunikatsiooni- ja gaasivõrkude projekteerimisele, ehitamisele ja hooldamisele. Aitame oma klientidel kindlustada, et nende poolt pakutavad võrguteenused oleksid kõikjal alati kättesaadavad.
2023. majandusaasta kujunes AS Connecto Eesti jaoks edukaks. Üldine majanduse olukorra jahenemine meie igapäevast tegevust oluliselt ei mõjutanud, kuna lepingud suuremate projektide teostamiseks olid sõlmitud juba 2022.a ja seega olid ettevõtte erinevad osakonnad töödega hästi kaetud.
Ukraina sõja tagajärjel alanud tarneahelate ümberhäälestamine tundub olema lõppenud ja vaatamata osade seadmete ja kaupade hindade järjekindlale kasvule oli 2023.a siiski tunda teatavat rahunemist ja kindlust alternatiivide olemasolule. Küll aga nägime suuremate seadmete tarneaegade pikenemist ja ka mõningat tarnetega hilinemist, mis tuleneb eelkõige taastuvenergeetika võidukäigust kogu maailmas. See tendents ilmselt jätkub lähiaastatel.
Ettevõtte jaoks suurimaks väljakutseks kujunesid olemasoleva inimressursiga seotud küsimused. Eelnevate aastatega võrreldes kasvas meie inimeste töömaht oluliselt uute objektide rajamisel ning aasta teisel poolel ka mitmete tormide põhjustatud kahjude likvideerimisel. Tänu meie inimeste pingutusele ja ennastsalgavale panusele suutsime püstitatud eesmärgid täita.
Ettevõtte müügitulu suurenes võrreldes eelmise majandusaastaga 17,02 %, jõudes ajaloo kõrgemani - 104,9 miljoni euroni, jagunedes valdkondade vahel järgnevalt: elektrivõrgud – 82,75 %, telekommunikatsioonivõrgud – 10,22 % ja gaasivõrgud – 7,03 %. Ettevõtte ärikasum oli 2023 aastal 11,4 miljonit eurot.
2023. aastal lõpetasime Tartu-Valmiera 330/110 kV kõrgepingeliini ehitustöödega, mis on oluline lüli sünkroniseerimise suurprojektis. Nimetatud õhuliin tugevdab Eesti-Läti elektriühendust ja võimaldab selle lahti siduda Venemaa juhitud elektrisüsteemist. Aasta jooksul rekonstrueerisime põhivõrgu ülekandevõimsuse suurendamise eesmärgil mitmeid 110 kV õhuliine ja täiendasime 330kV ja 110kV alajaamu, võimaldamaks uutel taastuvelektri tootjatel võrguga liituda. Taastuvelektri tootmise võimekuse loomisel olime partneriks päikeseparkide ja tuuleparkide arendajatel, pakkudes projekteerimise ja ehitusteenuseid „võtmed kätte“ lahendusena. Olgu siin näitena toodud Saarde tuulepargi elektrisüsteemi ja ka tuulepargi põhivõrguga liitumise rajamine. Lisaks Rummu ja Järsi päikeseparkide alajaamade ehitamine ja liitmine põhivõrguga. Meie 2023.a üks mastaapsemaid projekt oli kindlasti Eesti suurima, Sopi – Tootsi tuulepargi, elektrivõrgu rajamine koos põhivõrgu liitumisega. Nimetatud tuulepargi ehitus jätkub ka 2024.a.
Lõppenud majandusaastal jätkus koostöölepinguid meie pikaajaliste ja oluliste partneritega: Telia Eesti AS, Enefit Connect OÜ, Elering AS, Eesti
Lairiba Arenduse Sihtasutus ja Imatra Elekter Aktsiaselts võrkude hooldus- ja ehitusteenuste osutamise jätkamiseks. Projekteerisime ja ehitasime ELA SA ja Enefit Connect OÜ kiire internetivõrgu „Viimase miili“ liitumis- ning juurdepääsuvõrke Harju-, Järva-, Rapla-, Viljandi-,
Pärnu-, Saaremaa, Virumaa ja Lõuna-Eesti asulates.
Ettevõte kasutab seadmepargi uuendamiseks nii kasutus- kui ka kapitalirenti. Aruandeperioodil tehti seadmete investeeringuid ja soetati materiaalset põhivara summas üle 1 miljonit euro. Konkurentsi püsimiseks kavatseme investeeringutega masinatesse, teadmistesse ja inimestesse jätkata 2024.a vähemalt samas tempos.
Valuutakursi ja intressimääradega seonduvad riskid ei mõjutanud oluliselt ettevõtte tulemusi.
Ettevõtte keskmine töötajate arv majandusaastal oli 368. Tööjõukulu koos sotsiaalmaksudega kokku moodustas 21 miljonit eurot.
Organisatsiooni tegevust iseloomustavad rahanduse suhtarvud olid järgmised : 31.12.2023 31.12.2022
Lühiajaliste kohustuste maksevõime ( käibevara / lühiajalised kohustused ) 1,61 1,76
Likviidsuskordaja ( käibevara-varud / lühiajalised kohustused ) 1,58 1,62
Võlakordaja ( kohustused / koguvara ) 0,60 0,53
Soliidsuskordaja ( omakapital / kohustused ja omakapital kokku ) 0,40 0,47
ROE ( puhaskasum/omakapital) 0,53 0,38
Kommentaarid (0)