AGRILAND OÜ hetkeolukord
Juba 14 053 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 64 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,8 punktiga ja kommenteeritud 3 korda.
Tegevusaruanne 2023
Agriland OÜ jätkas oma senise majandustegevusega, milleks on masinate ja seadmete müük põllumajandussektorile. Samuti pakume müüdud tehnikale vajalikke kuluv- ja varuosi ning teostame hooldust ja remonti. Käesolev aruanne kajastab perioodi 01.07.2023- 30.06.2024
Majandusaasta tegevust mõjutas olulisel Vene-Ukraina sõda, millest tulenevalt jätkus ülikiire masinate ja seadmete hinnatõus, mis on rikkunud stabiilse turu. Kui siia lisada väga suur ja kiire inflatsioon, oluline toetuste vähenemine ja volatiivsed põllumajandussaaduste müügihinnad siis kokkuvõttes on terve sektor ebakindel ja see pärssis klientide investeeringuid.
Aruandeaastal toimunud sündmused ja/või mõjurid on järgmised: (cid:127) Põllumajandustoetuste järsk vähenemine – kuni 40%! (cid:127) Väetiste hinnalangus sügis ´23 vs. kevad ´24 üle 50% (cid:127) Teraviljade ja õlikultuuride volatiivne hind(langus kuni 50%) (cid:127) Piimatootjatel madalapoolne piimahind mis ei kata tootmiskulusid (cid:127) Kõrged energiahinnad (cid:127) Ülikiire inflatsioon (cid:127) Käibemaksu määra tõus (cid:127) Palgasurve ja palgakasv, kvalifitseeritud tööjõu puudus (cid:127) Põllukultuuridele ebasoodsad kasvutingimused(lumeta käre pakane ja hiljem põud) (cid:127) Kõrge EURIBOR ja kõrged intressimäärad laenudele-liisingutele (cid:127) Masinate ja seadmete järsk hinnatõus (cid:127) Rapsi süsteemsete taimekaitsevahendite keelustamine (cid:127) Bürokraatia suurenemine
Suuresti eelpoolkirjutatust tulenevalt langes meie müügitulu eelneva perioodiga võrreldes olulisel määral. Näeme põllumajandustootmises muutusi viljelusviisides, tehnoloogias ja söödakultuuride kasvatamisel. Peame koos masinatootjatega reageerima arengutele.
Septembris 2023 alustasime Lääne-Virumaa müügi- ja hoolduskeskuse ehitamisega Piira külla. Suvel 2024 värbasime kogemustega töötajad valmisasse keskusesse ja soetasime vajaliku inventari. Esialgu töötab seal 5 töötajat. Keskuse avasime oktoobris 2024. Oleme lootusrikkad, et see investeering aitab tõsta piirkonnas meie teenuste kiirust ja kvaliteeti ning suurendab müüki.
Oleme jätkuvalt oma klientidele usaldusväärne partner ja pingutame kvaliteedi nimel igapäevaselt.
Järgnevasse aastasse vaadates prognoosime mõningast turu elavnemist eelkõige piimatootjate segmendis, sest toodangu hinnad on tõusmas ja paar aastat on investeeritud vähem. Teraviljakasvatajatel on hinnad suuresti stabiliseerunud ja ka sellest segmendist loodame investeeringute elavnemist. Olulisel määral on suurenenud talikultuuride külvipinnad ja sellest tulenevalt on suuremad ka talvitumisega seotud riskid. Loodame soodsamaid ilmaolusid kui paaril viimasel aastal ja loodame masinate müügimahtude tõusu. Samuti on positiivne EURIBOR langus ja seega summaarne intressikulude vähenemine. Oleme veendunud, et Eesti põllumajandus on elu- ja konkurentsivõimeline ning vajadus ja nõudlus uue põllutehnika vastu on jätkuvalt olemas.
Peamised finantssuhtarvud ja nende arvestamise metoodika konsolideeritud aruande põhjal:
Näitaja/arvestusmetoodika 30.06.2024 30.06.2023
Lühiajalise võlgnevuse kattekordaja (käibevara/lühiajalised kohustused) 1,95 2,0
Maksevõime kordaja (käibevara-varud/lühiajalised kohustused) 0,57 0,33
Puhasrentaablus (puhaskasum/müügitulu*100) 4,16 4,07
Kommentaarid (0)