MOBIRE EESTI AS hetkeolukord
Juba 48 774 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 97 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,5 punktiga ja kommenteeritud 28 korda.
Tegevusaruanne 2023
Mobire Eesti AS on 2001. aastal asutatud täisteenusrendi, autorendi ning autopargi halduse teenuseid pakkuv ettevõte.
Mobire Eesti AS emaettevõtteks on Mobire Group OÜ, kes omab 100% osalust tütarettevõtetes Mobire Eesti AS, Mobire Latvia SIA, Mobire
Lietuva UAB. Kontserni klientideks on peamiselt rahvusvahelised ettevõtted, kohalikud väikse ja keskmise suurusega ettevõtted ning vähesel määral eraisikud ja riigisektor. Mobire Group OÜ kuulub Inbank AS konsolideerimisgruppi, mis tagab tütarettevõtetele headel tingimustel ja suures mahus krediidilimiidid.
2023. aastal tegeles Mobire Eesti AS aktiivselt täisteenusrendi müügiga, mille käive ulatus 19,56 mln euroni (2022. aastal 15,19 mln). Sõidukite müügi käive ulatus 14,18 mln euroni (2022. aastal 10,19 mln).
Aruandeaasta oli täis väljakutseid ja võimalusi. Kuigi majanduskeskkond oli endiselt ebakindel mitmete välismõjude tõttu, suutis Mobire jätkata oma kasvutrendi. Ettevõte tegi olulisi samme oma teenuste ja protsesside täiustamiseks ning klientidele parema teenuse pakkumiseks.
Mobire majandustulemusi mõjutas peamiselt euribori tõus, mille tulemusel ettevõtte intressikulud märkimisväärselt kasvasid. Samadel asjaoludel oli riskide maandamise seisukohast prioriteetne klientide krediidivõimekuse hindamine. Samuti panustame energiat ning ressursse üldisest tegevuskeskkonnast tulenevate riskide maandamisse. Fookuses on infotehnoloogiaga seotud riskid ning klientide maksevõimega seotud riskid.
Mobire tegevus aitab kaasa keskkonna puhtamaks muutmisele. Uued renditavad autod on järjest keskkonnasäästlikumad. Hübriidajamite ja elektrimootoritega autode osakaal sõidukiportfellis tõuseb pidevalt ning trend on jätkuv üha kiirenevas tempos.
2023. aastal alustasime ka ESG (Environmental, Social, and Governance) strateegia väljatöötamisega, määratledes järgnevate aastate olulisemad tegevussuunad. See strateegia on suunatud keskkonnaalase vastutuse suurendamisele, sotsiaalse mõju positiivsele juhtimisele ning tugeva juhtimistava edendamisele, mis aitab meil paremini vastata nii praeguste kui ka tulevaste sidusrühmade ootustele.
Aasta jooksul tõime turule uuendusliku paberivaba digitaalse autorendi teenuse MobireGo, mis võimaldab sõiduki rentimist täielikult paberi- ja kontaktivabalt. Teenus annab klientidele vabaduse rentida sõiduk igal ajal, sõltumata kontori lahtiolekuaegadest, pakkudes seeläbi suuremat paindlikkust ja taskukohasemat lahendust.
2024. aastal on Mobire Eesti AS eesmärgiks aktiivse müügi jätkamine kõigil tegevusaladel. Planeeritud on portfelli kasvatada kõigis kliendisegmentides. Samuti on kavas jätkuv infosüsteemi arendamine ja uute teenuste juurutamine suurema lisandväärtuse loomiseks klientidele. Samuti panustame energiat ning ressursse üldisest tegevuskeskkonnast tulenevate riskide maandamisse. Fookuses infotehnoloogiaga seotud riskid ning klientide maksevõimega seotud riskid.
Alates 01.01.2021 kajastab Mobire Eesti AS kõiki rendilepinguid (sõltumata sellest, kas need liigituvad kapitalirendiks või kasutusrendiks) vastavalt RTJ 9 punktides 34-38 kirjeldatud meetodile. Kõiki rendilepinguid kajastatakse bilansis rendikohustusena ja vara kasutusõigusena.
Mobire Eesti AS ise pakub klientidele täisteenusrenti ainult kasutusrendi tingimustel. Sellest tingituna on lühiajalise võlgnevuse kattekordaja heaks peetavast vahemikust väljas. Tulenevalt äritegevuse kajastamise spetsiifikast on ettevõtte käibevarad seisuga 31.12.2023 4 836 840eur ning lühiajalised kohustused 7 841 706eur ehk käibekapitali kordaja 0,62 (2022: 0,55), kuid see ei ohusta ettevõtte likviidsust ega võimekust täita kohustusi võlausaldajate ees. Sarnaselt eelnevate aastate praktikaga, kaetakse lühiajalised kohustused saadavatest kasutusrendituludest.
Peamised finantssuhtarvud olid järgmised:
Suhtarvud 2023 2022
Käibe kasv/kahanemine 32,9% 30,6%
Ärirentaablus 16,1% 16,8%
Puhaskasumi kasv/kahanemine -33,0% 33,9%
Puhasrentaablus 6,2% 12,4%
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja 0,62 0,55
Koguvara rentaablus (ROA) 2,7% 5,1%
Omakapitali rentaablus (ROE) 15,0% 26,4%
Arvutamise metoodika
Kommentaarid (0)