EXCELLENT BUSINESS SOLUTIONS EESTI AS hetkeolukord
Juba 6706 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 21 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,8 punktiga ja kommenteeritud 21 korda.
Tegevusaruanne 2023
Excellent Business Solutions Eesti AS (edaspidi Excellent) on üks suurima kasutajate arvuga majandustarkvara pakkujaid Eestis, tegutsedes aastast 2002. Enam kui 20 000 Eesti ettevõtet on usaldanud tähtsa osa oma igapäevasest tegevusest Excellenti hoolde. Alates 2020. aastast pakub Excellent tütarettevõtte kaudu teenust ka Lätis, kus algusaastate esmaseks eesmärgiks on tuntuse ja turuosa kasvatamine ning tõhusalt toimiva organisatsiooni ülesehitamine. Ettevõtte aastakäive on 20-aastase ajaloo jooksul kasvanud üle 5 miljoni euro ja firma on kõigil tegutsemisaastatel olnud kasumlik. Töötajate arv Eestis ulatub 30 inimeseni.
Excellenti 2023.a käive oli üle 5,2 miljoni euro, mis tähendab ligi 2% kasvu võrreldes aasta varasemaga, ärikasum kasvas 1,7 miljoni euroni ehk 3% võrreldes eelmise aastaga.
Kuna Excellenti kliendibaas on läbilõige kogu Eesti majandusest, siis on riskid hästi hajutatud ja ettevõtte käive ei sõltu ühegi konkreetse majandusharu edust või ebaedust, vaid Eesti majanduse arengust tervikuna. 2023. aastal Eesti SKP langes Statistikaameti andmetel 3%, mille põhiliseks põhjuseks olid raskused eksportivas sektoris. Väikest majanduslangust oodatakse ka 2024. aastaks, misjärel peaks 2025. ja 2026.
aastal Eesti Panga prognoosi kohaselt majandus uuesti kasvule pöörama umbes 3% aastas.
Excellenti kasumlikkus sõltub peamiselt tööjõukuludest, mis moodustavad suurima osa kulubaasist ja on suure inflatsioonisurve tingimustes kiiresti kasvanud. 2023. aasta ärikasumimarginaal (ärikasum/müügitulu) on samal tasemel 2021. ja 2022. aastaga (32%), mis on hea tulemus arvestades hüppelist kulude kasvu. Kuigi märkimisväärne surve kulude kasvuks on ka järgmistel perioodidel, on eesmärk nimetatud suhtarvuga alla praeguse taseme mitte langeda.
Kohustiste ja omakapitali suhe seisuga 31.12.2023 (intressi kandvad kohustused/ omakapital) on 0,87 (võrdluseks 31.12.2022 oli see näitaja 1,46), mis on isegi parem kui algselt majandusaastaks seatud eesmärk. Arvestades püsivalt kõrgeid intressitasemeid on plaanis võõrkapitali osakaalu hoida ka edaspidi kindlalt alla omakapitali taseme.
Põhilised investeeringud olid ka 2023. aastal seotud serveripargi ning seire- ja infoturbelahendustega, 2024. aastal on plaanis põhirõhk panna toote- ja äriprotsesside arendusse. Jätkuvalt on kõrge prioriteediga ka infoturbe ja seire valdkond. Viimaste aastate investeeringud riistvarasse on olnud piisavad, et rahuldada järgmise paari aasta andmemahtude kasvust tulenevad ressursivajadused, millest tulenevalt sellesse valdkonda hetkel suuri investeeringuid planeeritud pole.
Kommentaarid (0)