VESTMAN ENERGIA AS hetkeolukord
Juba 332 098 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 108 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,0 punktiga ja kommenteeritud 4 korda.
Tegevusaruanne 2024
Aastal 1995 alustanud Vestmani tegevuse eesmärk on metsa- ja põllumaale kestva väärtuse andmine ja looduse elu- ja liigirikkuse säilitamine ning parandamine. Hoolitsedes teadlikult meie kasutuses oleva maa eest hoolitseme parimal viisil
Maa, kliima ja iseendi tuleviku eest.
Aktsiaselts Vestman Energia ja kontserni kuuluvate ettevõtete (edaspidi "kontsern") tegevus ja investeeringud hõlmavad metsandust, põllumajandust ja taastuvenergeetikat. Investeerides iduettevõtetesse toetame innovaatilisi lahendusi, mis aitavad vähendada inimkonna keskkonnajalajälge.
Metsandus - mets tähendab toorainet ja energiat, metsa tähtsus ressursina majanduses kasvab - tegemist on ühe tähtsama eluskoosluse ja inimkonna "kopsudega". Vestmani metsakasvatus tugineb põhimõtetele, mis soodustavad metsa süsinikusidumise võimekust ja aitavad säilitada ning mitmekesistada ökosüsteeme ja elurikkust.
Põllumajandus - mahepõllumajandus on tasakaalustatud aineringlusel põhinev loodushoidlik tootmisviis, mis seob süsinikku mulda ja kulutab vähem energiat. Selle edendamiseks võimaldame mahetootmisega tegelevatele ja positiivse huumusbilansiga põlluharijatele soodsamaid tingimusi maade rendil.
Taastuvenergia - see on strateegiline tegevusvaldkond,mille kaudu edendada puhtamat energiatootmist ja suurendada energiajulgeolekut. Opereerime põllu- ja metsamaa jäätmaadele rajatud päikeseparke ning arendame tuule-, päikese- ja hübriidenergia lahendusi Eestis ja Lätis.
Finantseerimine - pakume finantslahendusi, mis tugevdavad maaomanike pikaajalist majanduslikku suutlikkust ja kindlustatust, luues seeläbi eeldused metsa- ja põllumaa omandi säilimiseks.
Vastutustundlik ja roheline äri - usume, et tulevikupotentsiaali omavad ettevõtted, kes järgivad ühiskonna häid tavasid ja rohelisi põhimõtteid. Arvestame oma tegevuste süsinikujalajälge ning peame oluliseks, et ka meie koostööpartnerid lähtuksid samadest väärtustest.
Kontserni struktuur
Aruandekuupäeva seisuga kuulub kontserni 17 ettevõtet:
AS Vestman Energia - emaettevõte
AS Põlluvara - 100% tütarettevõte (otsene)
Põllumaahalduse OÜ - 100% tütarettevõte (otsene)
Metsamaahalduse AS - 73% tütarettevõte (otsene)
Vestman Metsatööd OÜ - 73% tütarettevõte (kaudne)
Thorgate Ventures II Greentech OÜ - 45% tütarettevõte (kaudne)
Piibeleht Mets OÜ - 70% tütarettevõte (otsene)
AS LandCredit - 70% tütarettevõte (otsene)
SIA LandCredit - 70% tütarettevõte (kaudne; Läti Vabariik)
Vestman Solar OÜ - 63% tütarettevõte (otsene)
SIA Vestman Zemes Fonds - 63% tütarettevõte (kaudne; Läti Vabariik)
SIA Aktivistu Saule- 63% tütarettevõte (kaudne; Läti Vabariik)
SIA Vestman Latvija - 58% tütarettevõte (otsene; Läti Vabariik)
SIA Mitlande - 58% tütarettevõte (kaudne; Läti Vabariik)
SIA Babites Projekts - 58% tütarettevõte (kaudne; Läti Vabariik)
SIA Jaunpetri Saule - 58% tütarettevõte (kaudne; Läti Vabariik)
OÜ Piibeleht Arendus - 50% tütarettevõte (otsene)
Kontserni struktuuris aruandeaasta jooksul toimunud ja eeldatavad muudatused järgneval aruandeaastal 21.11.2023sõlmitijagunemiskava,milleeesmärgiksonASPõlluvara(jagunevühing)jagunemineeraldumiseteelselliselt, et jagunemine toimub uue ühingu Põllumaahalduse OÜ (omandav ühing) asutamise ja jaguneva ühingu poolt osa oma varast ja õigustest uuele ühingule üle andmise teel. Omandiõigus 111 hektarile maale läks omandavale ühingule üle 21.03.2024 jagunemise kandmisega jaguneva ühingu registrikaardile.
28.12.2023 sõlmisid kontserni tütarettevõte Metsamaahalduse AS (ühendav ühing) ja AS Vestman Mets (ühendatav ühing) aktsiaseltside ühinemislepingu. Ühendatava ühingu tehingud loetakse tehtuks ühendava ühingu arvelt alates 01.01.2024, mis loetakse ühinemise bilansi päevaks. Ühinemine jõustus 13.03.2024.
28.06.2024 sõlmiti jagunemiskava, mille eesmärgiks on Metsamaahalduse AS (jagunev ühing) jagunemine ja mille tulemusena anti OÜ-le Piibeleht Mets üle kinnisasjad kogupindalaga 2 091 hektarit. Omandiõigus nimetatud varale läks üle omandavale ühingule 11.09.2024 jagunemise kandmisega jaguneva ühingu registrikaardile.
Bilansipäeva järgsel perioodil on müüdud SIA Mitlande ning SIA LandCredit on likvideeritud.
Olulisemad aruandeaastal toimunud ning lähitulevikus planeeritavad investeeringud
Aruandeaastalinvesteeriskontsern15553 tuhat eurot, sellestmetsa- japõllumaadesse 66%(2023:11 379 tuhateurot, metsa- ja põllumaadesse 87%). Lähiaastate investeeringud keskenduvad eelkõige taastuvenergeetikaga seotud
Kommentaarid (0)