Ortoosid - millesed need on ja kuidas nad aitavad
Ortoos on liigese, jäseme või muu kehapiirkonna toestamiseks ja kaitseks kasutatav enamasti plastikust või elastsest materjalist tehniline abivahend. Ortoose kasutatakse vigastuste, reumaatiliste või artrootiliste haiguste korral, samuti pärast operatsiooni liigese, jäseme või mõne muu kehapiirkonna toetamiseks või fikseerimiseks.
Kaelaortoos toetab kaela, fikseerides selle neutraalasendis.
Näidustuseks on trauma, kaelalülide vigastused, osteoartriit ja kaelasong. Kaelatugi paigaldatakse patsiendile ka esmaabina transpordi ajal.
Õlaortoos fikseerib ja toetab õlaliigest. Kui liiges on fikseeritud, tekitab see vähem valu.
Seljaortoos – selja tugikorseti, rühitugikorseti või ravivöö kandmise näidustused on trauma, liigeste-lihaste põletikud, küfoos, skolioos, osteokondriit, lülipõletik, jäigastav lülisambapõletik, kroonilised valud, vigastused ja nende tüsistuste ravi, operatsioonijärgne ja taastusraviaegne toestamine, õige rühi toetamine ja spordi või kehalise töö alustamine pärast vigastusjärgset ravi.
Küünarliigese elastne ortoos stabiliseerib liigest, säilitades selle liikuvuse. Ortoosi kasutatakse kergemate traumade ja ülekoormuse korral.
Puusaortoosi kasutatakse pärast operatsiooni või trauma korral, samuti liigeshaiguste taastusravis. Ortoos toetab puusaliigest, piirab puusa liikumist ja vähendab käies valu.
Elastne randmeortoos vähendab randme liigutamisest tulenevat koormust ja sobib kergemast traumast taastumise ajaks.
Elastne põlveortoos toetab põlveliigest ja hoiab selle paigal. Elastse materjali tõttu istub ortoos hästi ja tundub mugav.
Elastne hüppeliigeseortoos toetab ja stabiliseerib hüppeliigest. Ortoos vähendab koormust, kuid säilitab samas liigese liikuvuse.
Ligi 15 aastat tegutsenud firmana, on meil laialdane kogemus ortopeediliste abivahendite valdkonnas. Tegutseme Teie parima tervise saavutamise ja säilitamise nimel.
Kommentaarid (0)