Erinevad soojustusvillad on saanud oma nime peamise komponendi järgi, millest vill koosneb - kivivilla põhikomponent on kivikiud, klaasvillal klaaskiud, tselluvillal puidukiud. Kivi- ja klaaskiud on mineraalset algupära, tsellulooskiud orgaanilist algupära. Kõiki neid villasid võb nimetatada puistevilladeks, sest kõiki valmistatakse ja paigaldatakse ka kuiva lahtise puistena. Siiski on paigaldamise viise teisigi, näiteks tselluvill puhutakse seintesse kergelt niisutatuna, vahel asetatakse vill paika mattide või plaatide kujul jm. Suurimaks erinevuseks jääb algmaterjal, millest oleneb villa headus, kestvus ja sobivus inimese elukeskkonda. Kõigi orgaanilist päritolu villade plussiks on niiskuse sidumise ja reguleerimise võime, mis on meie kliimas oluline.
Lisaks orgaanilisele või mineraalsele villale valmistatakse veel tahket vahtplasti - polüstüreeni ja polüuretaani, mis on naftatööstuse saadused. Plastist materjalid ei esine puistematerjalidena, nende nõrgaks küljeks on põlemine, mille käigus eraldub atmosfääri väga mürgiseid aineid. Ka kohapeal pritsitava ja konstruktsioonis kõvastuva vahturetaani puhul on vaidluskoht olnud materjali kahanemine, mis jätab seinad hõredaks ja Soomes on vahu kasutamisest loobutud. Kuid sellelgi materjalil on oma väljakujunenud kasutuskohad.
Meie paigaldame enamasti tselluvilla, kuid vastavalt konstruktsiooni vajadusele ka mõnesid muid villu. Küsi pakkumist!
Erinevad soojustusvillad on saanud oma nime peamise komponendi järgi, millest vill koosneb - kivivilla põhikomponent on kivikiud, klaasvillal klaaskiud, ts...
Loe algallikast:
soojustus.ee
Kommentaarid (0)