LA MUU AS hetkeolukord
Juba 9517 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 22 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,7 punktiga ja kommenteeritud 11 korda.
Tegevusaruanne 2024
2024. aastal muutus La Muu tooteportfell oluliselt - suur osa meie müügist tuleb nüüd odavama hinnaga 0.5L jäätisetopsidest. Kui seni maksis
La Muu gelato poes ca 8 eurot, siis meie uued tooted on kaks korda odavamad ning maksavad poes €3.7-€4.4. Need uued tooted võeti hästi vastu - 2024. aastal suutsime suurendada müüdud jäätiste ühikute arvu 20% ning võita kaupluste lettidel tagasi ka vahepeal kaotatud positsioone. 2025. a. kevadel valiti La Muu uus mango-passionijäätis ka Toiduliidu aastakonverentsil Eesti parimaks toiduaineks Põhja-Eesti väiketootjatelt ning samuti rahva lemmikuks taimsete toodete hulgas. Soomes toimus samuti märgiline areng, kui kolm La Muu taimset jäätist võeti sügisel suurima turuosaga jaeketi SOKi sortimenti.
Majandustulemused pole siiski veel nii roosilised kui tahaks. Tulenevalt uute jäätiste madalamast müügihinnast rahaline kogumüük 2024.a vähenes -18%; kasumlikult tegutsemiseks eeldab uute jäätiste madalam hind suuri läbimüüke - oluliselt suuremaid kui need hetkel on. La
Muu ASi konsolideeritud käive (st Eesti ja Soome äriüksused kokku) vähenes 2024.a €1.13 miljoni euroni (2023.a €1.49 miljonilt) ning konsolideeritud EBITDA (ehk ärikasum enne intresside, maksude ja amortisatsiooni maha arvamist) oli - €202 000, halvenedes aasta lõikes -17,8% (2023. a. -0,8%). Ei hakka siinkohal virisema nõrga majanduskeskkonna, kõrgenenud maksukoormuse või vähenenud ostujõu teemadel - seda teavad kõik, et Eesti toidutootjatel on hetkel keeruline; usume aga jätkuvalt, et keerulised ajad on ületatavad, kui suudame ise teha häid jäätiseid ning samal ajal muuta oma tootmise efektiivsemaks.
2024. aastal töötas ettevõttes keskmiselt 9 töötajat.
Konsolideerimisgrupi 2024 2023 peamised finantssuhtarvud
EBITDA marginaal -17,8% 9,8%*
Lühiajalise võlgnevuse 0,71 1,25 kattekordaja
Omakapitali määr 37% 53% *sisaldab ühekordset tulu põhivarade sihtfinantseerimise kajastamisest muu ärituluna. Ilma ühekordse tuluta EBITDA -0,8%.
Suhtarvude valemid:
EBITDA marginaal = (Ärikasum + Amortisatsioonikulu) / Müügitulu
Omakapitali määr = Aktsionäridele kuuluv kapital / varad kokku
Lühiajalise võlgnevuse kattekordaja = Käibekapital / Lühiajalised kohustused
Kommentaarid (0)