STADIUM REAL ESTATE OÜ hetkeolukord
Juba 2446 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 86 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 3,8 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2022
Stadium Real Estate asutati 2012.a. OÜ Fatso poolt kinnisvararenduste teostamise eesmärgil.
Ühing ei omandanud majandusaastal uusi kinnistuid või varapositsioone. Ringi 13 kinnistul sai valmis stock-office hoone, üüritava pinnaga 7173 m2. Hoone on välja üüritud. Ringi 11 kinnistule taotleti ja saadi aruandeaastale ehitusluba. Ringi 13 hoonega sarnase stock-office ehitusega on plaan alustada 2023 aasta lõpus. Kogu arenduse kõikide etappide valmimisel on plaan rahavoog võõrandada.
Raamatupidamiskohustuslase tegevuskeskkonna üldist (makromajanduslikku) arengut mõjutavad inflatsioon ja rahastamistingimused (nt intressimäärad) ning kinnisvara arenduste kontsentratsioon (konkurents). Ühingu majandustegevusele on viimasel 12 kuul olnud suurima makromajandusliku mõjuga inflatsioon, intressimäärade tõus ja energiakandjate hinnakõikumine. Ringi 13 üürilepingud on enamus indekseeritud ja maandavad seeläbi nii üldist inflatsioonilist kui ka intressimäärade tõusust tulenevaid riske. Pindu üüritakse 'triple net' põhimõttel, millest tulenevalt kõrvalkulude (elekter, küte jne) hinnakõikumised üürileandjat mõjutanud ei ole. Konkurentsivõimekuse parandamiseks investeeriti ja paigaldati Ringi 13 hoone katusele päikesepark, mis aitab tasandada kõrvalkulude kõikumist, vähendada elektri hinda ja suurendada seeläbi hoone konkurentsivõimet üüriturul. Kuna hoone on rahastataud alla 50% LTV baasil, ei mõjuta intressimäärade muutumine (sh ajutine tõus) oluliselt majandustegevuse tulemit ega rahastamisega seotud riske.
Ühing plaanib jätkata tugevate konkurentsieelistega kinnisvara omandamist ja arendamist (asukoht, hinna ja kvaliteedi suhe) ning peab konkurentsist ja makrokonjuktuurist tulenevaid riske hästi juhitavateks.
Stadium Real Estate OÜ äritegevus on projektipõhine ja püüab arendustegevuses tabada õiget majandustegevuse tsüklilisust ning tegevusest ei tulene olulisi keskkonna- ja sotsiaalseid mõjusid. Geopoliitilisest turbulentsist ja üldisest inflatsioonist tekkinud kinnisvaraturupotentsiaali soovib ühing kindlasti ära kasutada uute objektide otsimisel ja nendesse investeerimisel. Võib eeldada, et ees on keskkonnamuutused, mis annavad võimaluse investeerida uutesse projektidesse. Kinnisvarasse investeerimine on hea võimalus vähendada ja hajutada inflatsoonist tulenevaid riske, mistõttu on ühingu tegevus kindlasti jätkusuutlik. Ühing kasutab võimalusel arendustegevuseks või rahavooga objektide finantseerimiseks laenuinstrumente krediidiasutustelt. Uute arenduste omandamine/väljaehitamine teostatakse optimaalselt omavahenditega ja ülejäänud osas laenuga (omanike laenud, pangalaen). Ühing on hästi kapitaliseeritud ning eelmiste perioodide kasumi arvelt plaanitakse maandada uute objektide omandamise ja arendusega seonduvad riskid (müügi kiirus, pangalaenu intressid, omafinantseerimise osa jms). Majandusaastal ja aruande koostamise perioodil ei ole ilmnenud valuutakursside, intressimäärade ja börsikursside muutumisega seonduvaid riske, mis oluliselt mõjutaks ühingu majandustegevust või jätkusuutlikkust.
Tulususe suhtarvud (%) 2023 2022
Käibe ärirentaablus 64 -4 570,53
Käibe puhasrentaablus 35,92 -5 471,72
Likviidsussuhtarvud (kordades)
Likviidsuskordaja 0,06 0,05
Kogu võla ja omakapitali suhe 2,6 2,68
Võlasuhe 0,72 0,73
Lühiajalise võlgnevuse kattekordaja 2,12 1,73
Maksevõime kordaja 0,06 0,05
Käibe ärirentaablus: Ärikasum/Müügitulud*100
Käibe puhasrentaablus: Puhaskasum/Müügitulu*100
Likviidsuskordaja: Likviidsed varad/Lühiajalised kohustused
Kogu võla ja omakapitali suhe: Kogu võlg/Omakapital
Võlasuhe: Kogu võlg/ Kogu vara
Lühiajalise võlgnevuse kattekordaja: Käibevara/Lühiajalised kohustised
Kommentaarid (0)