TEMETER OÜ hetkeolukord
Juba 987 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 58 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 3,8 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
OÜ Temeter on asutatud 2014 aastal. Ettevõtte põhitegevusalaks on taimekasvatussaaduste tootmine.
Majanduskeskkond ja selle mõjutused
Statistikaameti hinnangul vähenes Eesti majanduse maht 2023. aastal kokkuvõttes 3%. Eesti Panga majandusprognoosi järgi kujuneb Eesti majanduslangus seni arvatust pikemaks, mille peamisteks põhjusteks on Eesti eksporditurgude halb seis ja kahanenud konkurentsivõime.
Enamike prognoosijate hinnangul ootab Euroala ees majanduskasv, mis jääb alla ühe protsendi, eeldusel, et Euroopa Keskpank vähendab intressimäärasid. Võimalusi kiiremaks, 3% lähedaseks majanduskasvuks, on oodata 2025. ja 2026. aastal.
Valuutakursside ja intressimäärade muutumisega seonduvad riskid 2023. aastal toimusid arveldused klientide ja tarnijatega eurodes, mistõttu valuutakursi risk puudus. Ettevõtte poolt võetud laenude intressid on seotud EURIBORI muutusega, mistõttu on intressimäärade tõus olnud pidev ning eeldatavalt tõusevad veelgi.
Ettevõtte majandustegevusest 2023. aasta oli ka ettevõttele raske nagu kogu põllumajandussekrotile. Soetatud sisendid viljakasvatuseks olid kõrgete hindadega, koristus- ja kuivatamiskulud kõrged, vilja kvaliteet ja saagikus põua tõttu tunduvalt madalam tavapärasest.
2023. aasta põhitegevuse müügitulu oli 476 tuhat eurot, millest 93% moodustas teraviljatoodangu müük ja oli 442 tuhat eurot. 2022. aasta müügitulu oli 878 tuhat eurot, millest moodustas teraviljalitoodangu müük 90 % ja oli 792 tuhat eurot. Nii aruande- kui eelmise aasta külvipind oli ca 450 ha. Vajalik põllumajandustehnika on ettevõttel endal olemas, mida uuendatakse vastavalt vajadusele. 2022. aastal investeeriti põllumajandusmasinatesse 637,9 tuhat eurot.
Oma tootmises rakendab ettevõte keskkonnahoidlikke meetmeid. Mullaviljakuse tagamiseks kasutame keskkonnasäästliku majandamise põhimõtteid, mis on PRIA-s reguleeritud ning hõlmab endas väetusplaane, külvikordade pidamist ( vältimaks monokultuuride kasvatamist) ja ökoalade loomist.
Ettevõtte tegevust on toetanud Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet. 2023. aastal oli toetuste summa kokku 78,2 tuhat eurot, 2022.
aastal 107,4 tuhat eurot.
Aruandeaastal ettevõtte juhtkonnas muutusi ei toimunud.
Eesmärgid ja hinnangud
Juhtkonna hinnangul ei ole 2024. aastal suuri muudatusi ette näha. Jätkatakse samade põhitegevustega. Juhtkond on teadlik maailmamajanduse keerulisest olukorrast ja on analüüsinud sellest tulenevat mõju ettevõtte majandustegevusele ning leidnud, et olenemata raskele olukorrale majanduses on juhtkonna hinnangul ettevõtte tegevuse jätkuvus kindel.
Kommentaarid (0)