PRO FARM OÜ hetkeolukord
Juba 1691 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,3 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
Pro Farm OÜ, asutatud 2014. aastal, on spetsialiseerunud uute tüüpi väetiste arendamisele ja tootmisele.
Alates aruandeaasta algusest on Pro Farm OÜ edukalt üle võtnud müügitegevused Pro Farm International OY-lt (grupi teine tütarettevõte), mis on viinud müügi- ja tootmisfunktsioonide integreerimiseni ettevõttes. See strateegiline samm on tugevdanud ettevõtte turupositsiooni ja operatiivset tõhusust. Pärast seda hõlmavad ettevõtte tegevused nii müüki kui ka tootmist grupi sees.
Aastal 2023 oli suurem nõudlus Pro Farmi põllumajandustoodete järele, mis võimaldas Pro Farmil saavutada märkimisväärset tulude kasvu.
Grupi strateegiline fookus innovatsioonile ja jätkusuutlikkusele vastas hästi turu vajadustele. Kõrge inflatsioon ja suurenenud energiahinnad tekitasid väljakutseid, kuid Pro Farm OÜ suutis tänu parematele kulude juhtimise strateegiatele vähendada müüdud kaupade kulu (COGS), mis aitas ettevõttel säilitada tugeva kasumlikkuse. Geopoliitilised pinged ja kaubanduspoliitika muutused mõjutasid Pro Farm OÜ turudünaamikat.
Ettevõtte suutlikkus nende muutustega toime tulla ja laiendada oma müügitegevust, eriti grupi struktuuri sees, aitas kaasa tugevale finantstulemusele. Edaspidi on oluline säilitada paindlikkus makromajanduslike muutuste suhtes ja jätkata innovatsiooni, et tagada kasvu ja kasumlikkuse jätkusuutlikkus.
Ettevõtte äritegevus on seotud põhjapoolkera agraarsete tsüklitega ja seetõttu on selle tootmis- ja müügitegevus hooajaline. Selle kulubaas on seotud toorainehindade arenguga, mis mõjutab selle majandustulemusi.
Ettevõtte tegevustel on nii keskkondlik kui ka sotsiaalne mõju. Ettevõtte pühendumus innovatsioonile ja jätkusuutlikkusele positsioneerib seda hästi, et anda positiivne panus keskkonna- ja sotsiaalsetesse tulemustesse. Kuid on oluline pidevalt hinnata ja leevendada negatiivseid mõjusid vastutustundlike praktikate ja aktiivse koostöö kaudu sidusrühmadega. Nii saab ettevõte parandada oma üldist jätkusuutlikkust ja sotsiaalset vastutust, toetades pikaajalist edu ja positiivseid suhteid kogukonnaga.
Valuutariski USD ja EUR vahel võib avaldada olulist mõju ettevõtte finantstulemustele ja konkurentsipositsioonile, kuna kolmandik tuludest oli 2023. aastal USD-s. Keskpangad, nagu Föderaalreserv (USA) ja Euroopa Keskpank (EKP), kohandavad inflatsiooni ohjeldamiseks intressimäärasid, mis põhjustab USD ja EUR vahetuskursi volatiilsust. Fiskaal- ja rahapoliitika USA-s ja euroalal mõjutab vahetuskursse, mis mõjutab Pro Farm OÜ finantstulemusi. Pidevad geopoliitilised pinged ja kaubanduspoliitika võivad põhjustada ootamatuid ja ettearvamatuid vahetuskursi liikumisi. Riski paremini juhtimiseks ja finantsstabiilsuse ning kasumlikkuse kaitsmiseks on oluline mõista peamisi riske ja rakendada tugevaid leevendusstrateegiaid. Proaktiivne finantsjuhtimine koos strateegiliste operatiivsete kohandustega on vajalik vahetuskursi volatiilsuse väljakutsetega toimetulekuks.
Aruandeaastal ei toimunud olulisi sündmusi ega investeeringuid. Välismaal ei olnud registreeritud ettevõtte filiaale ega tütarettevõtteid.
Aastaaruande koostamise perioodil ei toimunud olulisi sündmusi, mis ei kajastunud aastaaruandes, kuid mis mõjutavad või võivad oluliselt mõjutada järgmiste majandusaastate tulemusi. Ettevõte ei ole aruandeaastal omandanud ega võtnud oma aktsiaid ega osalusi tagatiseks.
Kokkuvõttes on Pro Farm OÜ näidanud 2023. aastal märkimisväärset kasvu ja operatiivset tõhusust. Müügi- ja tootmisfunktsioonide strateegiline integreerimine on positsioneerinud ettevõtte jätkusuutlikuks eduks. Juhtkond jääb pühendunuks väärtuse loomisele aktsionäridele ja sidusrühmadele, kasutades läbimõeldud finantsjuhtimist ja strateegilisi kasvuinitsiatiive. Ettevõte plaanib järgnevatel aastatel kasvatada oma tootmis- ja turustusvõimekust, kuid lähitulevikus ei ole kavas suuri investeeringuid.
Peamised finantssuhtarvud 2023 2022
Käibe kasv (%) 149% 131%
Puhasrentaablus (%) 45% 12%
Lühiajaliste kohustuste 1,78 1,98 kattekordaja (kordades)
ROA (%) 68% 31%
ROE (%) 112% 64%
Suhtarvude arvutamisel kasutatud valemid:
Käibe kasv (%) = (müügitulu aruandeaastal – müügitulu aruandeaastale eelnenud aastal) / müügitulu aruandeaastale eelnenud aastal * 100
Puhasrentaablus (%) = puhaskasum / müügitulu * 100
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja (kordades) = käibevara / lühiajalised kohustused
Kommentaarid (0)