Kuna ehitati esimesed õmblusmasinad?
Esimese õmblusmasina ajalugu ulatub tagasi 18. sajandi lõppu, mil prantsuse leiutaja Charles Weisenthal välja töötas seadme, mis suutis teha õmblusi järjestikku. Kuid Weisenthali õmblusmasina prototüübid olid väga ebapraktilised ja aeganõudvad ning seetõttu ei saavutanud need laialdast kasutust.
Esimese töökorras õmblusmasina ehitas aga 1790. aastal Inglise leiutaja Thomas Saint, kelle masin võimaldas õmmelda kahekordset paela kokku, et valmistada veekindlaid kaste ja telke. Sainti masin oli varustatud nõelaga, mis läks kangast läbi ja tõmbas niidi järel, et tekitada õmblus. Masin oli töökorras, kuid kuna selle tootmine oli kallis ja keerukas, ei saavutanud see laialdast kasutust.
Esimese töökindla õmblusmasina tegi patendi leiutaja Barthelemy Thimonnier 1830. aastal Prantsusmaal. Thimonnier'i masin võimaldas õmmelda 200 õmblust minutis ja oli mõeldud peamiselt sõjaväe tarbeks. Kuid tema masinat ei võtnud õmblusettevõtted omaks, kuna nad kartsid, et see teeb nende töötajad tööta.
Esimeste õmblusmasinate loomine mängis olulist rolli tööstusrevolutsioonis ning võimaldas kiiremini ja tõhusamalt toota rõivaid ja tekstiile. Tänapäeval on õmblusmasinad arenenud märkimisväärselt, kuid nende põhimõte on jäänud samaks - kasutada nõela ja niiti, et luua õmblusi kangast või nahast.
Kui soovid, et Sinu rõivad sobiksid justkui valatult ning oleksid ideaalselt sobivad, siis kasuta meie vinget õmblusteenust!
Kommentaarid (0)