Oma hiljutises Facebooki postituses kiidab meie majandus- ja taristuminister
Kadri Simson ÜHISTU EESTI LIHATÖÖSTUS TÜH viinereid. Otsustasime vorstivabrikule pilgu peale visata ja mitte selle pärast, et firma nõukogu esimeheks on Simsoni elukaaslane
Teet Soorm. Ikka selleks, et firma majanduslikust olukorrast paremat aimu saada.
ÜHISTU EESTI LIHATÖÖSTUS TÜH lugu sai alguse peaaegu 3 aastat tagasi, mil juhatuse liige
Ain Nõlvak selle asutas, omades selleks ajaks ettevõtluskogemust ligikaudu 12 aastat. Ühistu valdkond on liha- ja linnulihatoodete tootmine. Samas valdkonnas (
EMTAK 10131) tegutseb 2018. aasta seisuga kokku 36 ettevõtet, mis annavad tööd kokku 1 654 inimesele ja kogu valdkonna selle aasta käibeprognoos on 188,37 miljonit eurot.
Kahjuks ei saa öelda, et
ÜHISTU EESTI LIHATÖÖSTUS TÜH äri oleks veel täistuuridel käima tõmmatud. Firma turuosa on vaid 1 protsent. Viimase kahe aasta jooksul on ettevõte jäänud 949 951 euroga kahjumisse, tehes seejuures käivet kokku 1,73 miljonit eurot.
Samas tuleb tunnistada, et hoog siiski paistab alles sisse tulevat ning mullune 1 475 490-eurone käive tähendas
ÜHISTU EESTI LIHATÖÖSTUS TÜH-i jaoks 479,05-protsendilist käibetõusu.
Ühingu tänane juht
Mairot Paks alustas äritegevusega juba 19 aastat tagasi, olles tol ajal 26-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 5 ettevõtet, millest täna on 1 ettevõtte juhatuses - see sama kõnealune
ÜHISTU EESTI LIHATÖÖSTUS TÜH. Lisaks lihatööstusele on Mairot varasemalt kokku puutunud ka kütuste, maakide, metallide ja tööstuskemikaalide vahendamisega.
Mairoti (kõik seotud ettevõtted) varad ja finantsid 2017. aastal
- Aktiivsete ettevõtete tööjõumaksud kokku: 194 942 eurot
- Käibed kokku: 1 475 490 eurot
- Kahjumid kokku: - 747 957 eurot
- Töötajad kokku: 28
- Suurim palgamaksja: ÜHISTU EESTI LIHATÖÖSTUS TÜH
Viimati lahkus
Mairot Paks 3 aastat tagasi ettevõttest
DIVEMASTER OÜ, jõudes juhtida seda ettevõtet 7 aastat.
Miks Simsoni sotsiaalmeediasse tehtud postitus aga mõneti kurioosne on, saate lähemalt lugeda
Postimehest.
•
Enim õigeid silmapaare! Sihtturunda oma ettevõtet Inforegistris.
Kommentaarid (0)