SUSILAANE OÜ hetkeolukord
Juba 943 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 4 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 2,7 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
OÜ Susilaane keskendus 2023. a. majandusaastal peamiselt investeerimisportfelli laiendamisele ning finantsinvesteeringute kasvatamisele.
Ettevõte teostas investeeringuid riskikapitali fondidesse ning samuti alustavatesse ettevõtetesse, kasutades selleks konverteeritavaid laene ning otseseid osaluste omandamisi. Nimetatud investeeringute rahastamiseks ja ettevõtte kapitali tugevdamiseks kasutas ettevõte omanikelt saadud täiendavat omakapitali.
Tegevuskeskkonna areng ja selle mõju finantstulemusele
Eesti majanduskeskkond oli 2023. aastal mõnevõrra volatiilne, mis mõjutas ka finantsinvesteeringute tootlikkust. Turul esines inflatsiooni tõttu rahavoogude halvenemist ja intressimäärade tõusu, mis seadis surve alla laenudega seotud investeeringud ja kasvatas ettevõtte rahastamiskulusid.
Äritegevuse hooajalisus ja tsüklilisus
Ettevõtte investeerimistegevus ei ole hooajalise iseloomuga, vaid sõltub turutingimustest ja võimalustest, mida pakuvad alustavad ja arenevad ettevõtted. Majandustegevus on enamasti tsükliline, kus investeeringute tootlikkus ja väärtuse kasv võivad olla sõltuvuses majanduse üldisest tsüklist. Investeerimisstrateegia kujundamisel võetakse arvesse turutsüklite mõju ja püütakse riske hajutada erinevates sektorites ja varaklassides.
Olulised keskkonna- ja sotsiaalsed mõjud
OÜ Susilaane tegevus on keskendunud finantsinvesteeringutele ja seetõttu ei oma see märkimisväärset otsest keskkonna- ega sotsiaalset mõju.
Ettevõte järgib vastutustundliku investeerimise põhimõtteid, suunates võimaluse korral kapitali rohepöörde ja sotsiaalselt vastutustundlike ettevõtete toetamiseks. Sellega panustatakse laiemalt jätkusuutlikkuse ja ühiskonna heaolu tagamisse, mis on kooskõlas ettevõtte väärtustega.
Finantsriskide maandamine ja valuutakursside ning intressimäärade muutumise riskid
OÜ Susilaane investeerimisportfellis olevad finantsinstrumendid on hajutatud regioonide ja majandussektorite vahel, et maandada võimalikke finantsriske. Riskide juhtimise põhimõtted näevad ette riskide hajutamist varade mitmekesistamise kaudu ning keskendumist madalama riskitasemega finantsinstrumentidele. 2023. aastal esinesid valuutakursside ja intressimäärade muutustega seotud riskid, kuna mitmed laenud on seotud euro ja mõnede teiste valuutadega. Intressimäärade tõus ja valuutakursi kõikumised mõjutasid ettevõtte laenuportfelli kulusid, kuid riske suudeti üldiselt maandada läbi konservatiivse rahavoogude juhtimise ja aktiivse finantsanalüüsi.
Tulevikuplaanid
Ettevõte jätkab 2024. aastal investeerimistegevuse aktiivset laiendamist ning olemasolevate investeeringute efektiivset haldamist. Eesmärgiks on saavutada stabiilne kasv ja jätkusuutlik tootlus, optimeerides samal ajal operatiivkulusid ja säilitades finantsilist stabiilsust. Täiendavalt kaalutakse uute investeerimisvõimaluste hindamist, mis vastavad ettevõtte investeerimisstrateegiale ja toetavad jätkusuutlikku arengut.
Peamised finantssuhtrvud 2023 2022
Puhaskasum (-kahjum) EUR 14 477 1 896 551
Lühiajaliste kohustiste kattekordaja 2 029,53 90,98
ROA % 0,24 31,83
ROE % 0,24 32,01
Suhtarvude arvutamisel kasutatud valemid:
Lühiajaliste kohustiste kattekordaja (kordades) = käibevara / lühiajalised kohustised
ROA (%) = puhaskasum (-kahjum) / varad kokku * 100
ROE (%) = puhaskasum (-kahjum) / omakapital kokku *100
Kommentaarid (0)