USALDUSFOND BALTCAP INFRASTRUCTURE FUND UÜ hetkeolukord
Juba 204 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2022
Usaldusfond BaltCap Infrastructure Fund (fond) asutati 22. juunil 2017 ja esimene sulgemine (closing) toimus 28. juunil 2017, millega fondi kogumahu summaks kujunes 63 miljonit eurot. 27. juunil 2018 toimus teine sulgemine, millega kujunes fondi kogumahuks 103,1 miljonit eurot.
Fondi eesmärk on investeerida taristu arendamisse Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, pakkudes Baltikumi transpordi-, energia- ja energiatõhususe infrastruktuuriprojektidele peamiselt arenduskapitali.
Usaldusfond BaltCap Infrastructure Fund fondivalitseja on BaltCap Infrastructure Management OÜ.
Aruandeperioodi jooksul on fond kutsunud investoritelt sissemakseid summas 33,2 miljonit eurot (2021: 24,2 miljonit eurot), teinud investoritele väljamakseid kokku 23,9 miljonit eurot (2021: 3,6 miljonit eurot) ning teinud investeeringud koos laenudega portfelliettevõtetesse kogusummas 32,7 miljonit eurot (2021: 29,7 miljonit eurot).
2022. aastal tegi fond kolm uut investeeringut ja mitu jätkuinvesteeringut ning väljus ühest investeeringust. Kasum investeeringute müügist ja ümberhindlusest oli 7,9 miljonit eurot (2021: 11,9 miljonit eurot) ning antud laenudelt arvestati intressitulu summas 4,4 miljonit eurot (2021: 1,4 miljonit eurot).
2023. aastal plaanib fond jätkata investeerimistegevusega tehes uusi investeeringuid ning lisainvesteeringuid olemasolevatesse portfelliettevõtetesse.
Fond on oma tegevusalast tulenevalt avatud tururiskile, krediidiriskile, valuutariskile. Intressimäära riskile ja likviidsusriskile. Suurim risk on investeerimisfondide väärtuse risk. Seda riski maandab Fondivalitseja läbimõeldud ja konservatiivse investeerimisstrateegia abil, samuti on ette nähtud kindel reeglistik investeerimisvõimaluste hindamiseks ja tehingute teostamiseks. Investeeringute väärtuste languse riski vähendab omakorda Fondivalitseja roll aktiivse omanikuna. Krediidiriski maandamiseks hoitakse raha ja raha ekvivalente ainult tugeva krediidireitinguga pankades. Fond teeb enamik tehinguid eurodes, ning valuutarisk tekib peamiselt investeeringutest Poola ettevõtetesse. Selle maandamiseks fondivalitseja on seadnud piirangu kokku Poola ettevõtetesse investeeritud summale, samuti valuutariski maandatakse ettevõtete tasemel.
Intressiriski võib samuti hinnata madalaks, kuna Fondil puuduvad pikaajalised intressikandvad võlakohustised. Likviidsusrisk on madal tänu
Fondi asutamiselpingus kokku lepitud tingimustele, kus investoritel on kohustus teatud etteteatamistähtajaga teha fondi sissemakseid. Samuti on fondi investoritebaas mitmekesine. Lisaks on vajadusel Fondi kasutada lühiajaline laenuinstrument. 2022. aastal ei ilmnenud olulisi valuutakursside, intressimäärade ja börsikursside muutumisega seonduvaid riske.
Oluline tegevuse jätkuvuse risk puudub, kuna Fondil on seisuga 31.12.2022 võimalik investoritelt sisse kutsuda 20,9 miljonit eurot (31.12.2021: 42,7 miljonit eurot).
Kommentaarid (0)