GRIND FIBERS OÜ hetkeolukord
Juba 2950 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,5 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
Tegevusvaldkonnad
Kontserni kuuluvad Grind Fibers OÜ, Grind fibers OÜ Läti filiaal ning tütarettevõtjad Grind fibers Sp. z o.o. Poola (100%), Grind grupa SIA Läti (100%), Grind Fibers UAB Leedu (100%), Grind Fibers OOO Venemaa (95%) ja Profi Transport OÜ (90%). Grind Fibers OOO Venemaa ja Profi
Transport OÜ ei konsolideerita 2023. aastal olulisuse põhimõttel, kuna nende mõju peetakse väga väikeseks. Kontsern tegutseb rahvusvahelise sekundaarmaterjali hulgimüüjana peamiselt Ida- ja Põhja-Euroopa turgudel. Kontsern tegutseb taaskasutajatele vajaliku sekundaarmaterjali koondamisettevõttena, tagades vajaliku sekundaarmaterjali mahu ja kvaliteedi ja sellega seotud logistikateenused.
Kontserni tulemused aruandeperioodil 2023. aastal toimus suur negatiivne muutus turul – seoses Ukraina sõjaga sulgus Venemaa turg ja kontsern suunas oma müügid teistele turgudele. Samuti on Euroopa tehased raskustes kõrgete energiahindade tõttu. 2023. aastal vähenes kontserni käive 46%, 9,9 miljoni euroni 2022. aasta 18,4 miljoni euro asemel. Kasumlikkus oli endiselt negatiivne, -281 000 eurot (2022: -418 000 eurot).
Müügi seisukohast jätkas kontsern 2023. aastal oma tegevuse arendamist Lätis ja Eestis, et laieneda geograafiliselt uutele turgudele. Lisaks jätkas ettevõte investeerimist ja oma tegevuse skaleerimisvõimsuse arendamist, investeerides uutesse tarkvaraarendustesse. Aastal 2024 kavatseb ettevõte jätkata turuosa strateegilise kasvu tasakaalustamist olemasolevates ja uutes geograafilistes piirkondades mitmete investeeringutega kvaliteedijuhtimissüsteemidesse, et säilitada kõrge kliendi- ja tarnijateenus, mis on ettevõtte edu üks peamisi nurgakive.
Tuleviku väljavaated 24. veebruaril 2022 alustas Venemaa Föderatsioon invasiooni Ukraina Vabariiki. Varsti pärast sissetungi kehtestas Euroopa Liit ja muu maailm
Venemaa suhtes ulatusliku sanktsioonide paketi, mida 2022. aasta jooksul pidevalt uuendati ja laiendati. Kontserni juhtkond jälgib olukorda ja võtab kasutusele vajalikud meetmed, et minimeerida kahju ja negatiivset mõju kontserni tegevusele, kuid esialgse juhtkonna hinnangu kohaselt ei avalda need sündmused kontserni tegevusele lähitulevikus olulist mõju.
Keskkonna- ja sotsiaalsed mõjud
Ettevõte tegutseb koondajana, et tagada sekundaarmaterjali tõhus ja nõuetekohase kvaliteediga ning õige hinnaga tarnimine taaskasutajatele.
Suurem osa müüdud ja üleantavast sekundaarmaterjalist sisaldab sorteeritud jäätmeid. Kõik need sorteeritud jäätmed antakse üle taaskasutajatele, kellel on nõuetekohased litsentsid ja kes kasutavad sekundaarset materjali uute toodete tootmiseks.
Finantsriskide juhtimine
Ettevõtte juhtkond on kindel, et ettevõtte turupositsioon, areng ja praegune varabaas moodustavad stabiilse aluse edasiseks kasvuks ja ettevõtte edukaks finantsjuhtimiseks.
Ettevõtte tegevusel on mitmesugused finantsriskid: krediidirisk ja likviidsusrisk. Ettevõtte peamised finantsinstrumendid on sularaha, seotud äriühingutele väljastatud ja neilt saadud laenud ning krediidiasutustelt saadud laenud. Nende vahendite peamine kasutusala on rahastada ettevõtte põhitegevust. Ettevõte seisab silmitsi ka muude finantsinstrumentidega, nagu nõuded ostjate vastu ja muud nõuded ning võlad ja muud võlad, mis tulenevad otseselt ettevõtte põhitegevusest.
Krediidirisk
Ettevõte on krediidiriskile avatud ostjate vastu esitatud nõuete, väljastatud jooksvate laenude ning raha ja raha ekvivalentide kaudu. Ettevõte juhib oma krediidiriski, hinnates pidevalt oma klientide krediidireitinguid või tuginedes välistele reitinguagentuuridele ja kehtestades krediiditingimused igale kliendile eraldi.
Lisaks jälgib ettevõte pidevalt nõuete saldosid, et minimeerida halbade võlgade tekkimist.
Likviidsusrisk
Ettevõte juhib likviidsusriski, jälgides käibekapitali muutusi.
Sündmused pärast aruandeperioodi lõppu
Finantsaruanded on koostatud eeldusel, et ettevõte jätkab oma tegevust tulevikus. Ettevõtte juhtkond on hoolikalt kaalunud kogu talle kättesaadavat teavet seoses Ukraina sõjaga ning Venemaa ja Valgevene suhtes kehtestatud sanktsioonidega ja nende võimalikku mõju ettevõtte tegevusele ning järeldab, et ei ole olulisi ebakindlusi, mis puudutaksid ettevõtte jätkusuutlikkust ja seega kehtib tegevuse jätkamise põhimõte finantsaruannete koostamisel.
Peamised finantsnäitajad
Kommentaarid (0)