GELVORASERGEL OÜ hetkeolukord
Juba 1206 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,3 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2022
Ettevõtte profiil
GelvoraSergel OÜ (kuni 20. jaanuar 2020 Gelvora MG OÜ) (edaspidi nimetatud Ettevõte) põhitegevus hõlmab võlaportfellide (loovutamise teel omandatud nõuded juriidilistest isikutest ja füüsilistest isikutest võlgnike vastu) omandamist, võlgade menetlemist ja teisi teenuseid, mis on seotud omandatud võlaportfellidega. Ettevõte kuulub Põhja- ja Baltimaades tegutsevasse
Marginaleni kontserni, mille emaettevõtja Marginalen AB asub Rootsi Kuningriigis.
Tegevus aruande perioodil
Ettevõtte jätkus 2022. aasta töö Ettevõtte siseste võlgade sissenõudmise protsesside arendamisel ja efektiivsuse tõstmisel. Ettevõte tagas omandatud võlaportfellide menetlemise täisteenuse ja pakkus klientidele võlgade sissenõudmise teenust.
Seisuga 31.12.2022 oli omandatud võlaportfellide koguväärtus 3,24 miljonit.
2022. majandusaasta lõppes 162 tuhande euro suuruse kahjumiga. Kuid Ettevõte omakapital, mis on 416 tuhat eurot, on siiski piisavalt suur kahjumi katmiseks.
Bilansipäevajärgsed sündmused 19. detsembril 2022 aastal allkirjastati samas ärisegmendis tegutseva sidusettevõttega ühinemislepingu projekt, millega ühendatakse ettevõte sidusettevõttega, ja mille ühinemise tähtaeg on kavandatud 2023. aasta märtsi lõpuks. Ettevõtte lõppbilansi kuupäev on 31. detsember 2022.
Riskide mõju majandustegevusele
Tavapärase majandustegevuse käigus on Ettevõte avatud erinevatele riskidele. Oleme seisukohal, et kõige olulisemad riskid Ettevõtte majandustegevusele on õiguslike regulatsioonide risk, tururisk ja finantsrisk. Samuti jälgib Ettevõte regulaarselt likviidsust, rahavoogusid, intressimäärasid ja valuutariske.
Õiguslike regulatsioonide risk
Õiguslike regulatsioonide risk on õigusaktide muutmisega kaasneda võivad kahjud, mis võivad põhjustada täiendavaid tegevuspiiranguid ja tegevuskulusid. Võrreldes teiste Balti riikidega ei ole
Eesti inkassoturg rangelt reguleeritud. Selle tõttu on võimalik õigusaktide muutmine, mis reguleerivad võlgade sissenõudmise tegevust, eesmärgiga muuta see ärivaldkond sujuvamaks.
Kommentaarid (0)