Juukseanalüüs kui meie eluenergia mõõdupuu
Tavaliselt me ei oska mõelda sellele, et juuksed võiksid olla on need, mis panevad aluse meie tervenemisele ja heaolule. Juuksed on meie väe ja elujõu näitaja. Juuksekoest saab võtta välja selle mineraalainete sisalduse. Mineraalained kui keha “süüteküünlad” on tervise ja heaolu vundament. Juukseproovi võtmine ja analüüsimine on valutu ja lihtne ning see annab väga põhjaliku teabe organismi toimimise kohta.
Milline on hea juukseanalüüs?
Korrektse analüüsitulemuse saamiseks kasutatakse selleks ainult peanahalähedast osa juustest. Umbes 2,5 cm pikkune jupike juukseid annab ülevaate sellest, kuidas meie organism on tulnud toime stressiga viimase 3 kuu jooksul.
Milliseid aineid peaks juukseanalüüsilt üldse vaatama? Kas rohkem on parem?
Mõned ained on keha tasakaalu seisukohalt palju olulisemad kui teised. Kogu Mendelejevi tabelit ei ole mõtet ega tegelikult saagi juustest analüüsida. Lisaks saab juukseanalüüsi tulemusi saab esitada mitut moodi. Mulle meeldivad kõige rohkem Analytical Research Labsi nutikalt organiseeritud graafikud, kust saab kiire pilguheiduga lugeda palju keha toimimise kohta.
Kõik mineraalained on kõigi teistega omavahel seotud ja just nende seoste mõistmine annabki kõige vajalikuma teabe kätte. Seepärast on juukseanalüüsi tõlgendamise kunst üpris keeruline. Niisugust järeldust, et seda, mida organismis palju, seda ka juukseanalüüsil palju ja seda mida organismis vähe, seda ka juukseanalüüsil vähe, ei saa mineraalainete omavahelist koostööd mõistes teha. Ise oma juustest tehtud analüüsi ei ole põhjalikke teadmisi omamata võimalik tõlgendada. Juba 1970ndatel, kui juukseanalüüse tegema hakati, selgus ruttu, et kui anda inimesele neid aineid, mida tema analüüsil vähe, ja hoiduda nendest, mida palju, siis läheb olukord kummatigi kehvemaks. Kehakeemia on keeruline.
Mida saame juukseanalüüsilt näha?
Ennekõike mõõdab juukseanalüüs seda, kuidas me reageerime stressile – nii sise- kui ka välismaailmast tulenevale stressile. Stressi tuleks siin mõista kui tegurit, mis meid mõjutab – näiteks temperatuur, toit, haigustekitajad, toksiinid, emotsioonid.
Selles tulenevalt saame hinnata järgmist:
- Elujõud – milline on organismi üldine toimetulekusuutlikkus
- Energia tootmine – kas oleme plussis või miinuses
- Mineraalainete puudus ja sellest tulenevad probleemid
- Toksiliste metallide esinemine ja sellest tulenevad probleemid
- Rakkude ja kudede tervis – kas vanade rakkude lammutamine ja uute ehitamine on tasakaalus
- Immuunreaktsioon – kuidas suudab keha tulla toime haigustekitajatega
- Vaike-emotsioonid – millistesse emotsioonidesse oleme kinni jäänud
- Närvisüsteemi seisund – kas oleme pidevas võitle-või-põgene seisus, hirmust tardunud või suudame ka taastuda
- Süsivesikute taluvus – kas keha tuleb toime talle pakutavate süsivesikute hulgaga
- Rasvade seedimisvõime – kas keha vajab vähese või suure rasvasisaldusega toitu
- Valgusünteesi võime – kuidas saab keha valgust energiat ja kui hästi suudab organism end üles ehitada
Vastavalt tulemustele saab soovitada sobiva toidu, lisandid, elustiili ja puhastumisvõtted, mis aitavad elujõudu suurendada ja energiatootmist parandada. Samamoodi on võimalik leida üles hingetraumad, mis vajavad lahendamist. Täpselt kehale vastavate soovituste järgimine annab head tulemused ja enamgi veel.
Võtke ühendust juba täna!
Kommentaarid (0)