QUICKBYTE GLOBAL OÜ hetkeolukord
Juba 3945 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 1 Storybooki kasutaja. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,5 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2024
Quickbyte Global OÜ (endise nimega: LBXO Holding OÜ) on asutatud 18.06.2019 aastal, põhitegevusalaks Muude mujal liigitamata finantsteenuste osutamine, v.a kindlustus ja pensionifondid vastavalt Eesti Majanduse Tegevusalade Klassifikaatori (EMTAK 2008) määratlusele.
Ettevõttel on tähtajatu virtuaalvääringu teenuse pakkuja tegevusluba, mille on välja andnud Rahapesu AndmebÜroo (RAB), litsentsi nr
FVT000004. Ettevõte allub RAB-i järelevalvele rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse alusel.
Ettevõtte eesmärk on klientidele anda kasutamiseks virtuaalvääringu vahetamise teenuse digitaalne platvorm. Ettevõte pakub kasutajatele teenuseid veebipõhisel platvormil https://frontnode.com/. Bitcoin on ainus krÜptovaluuta, millel Ettevõtte äritegevus praegu ja lähitulevikus põhineb. Ettevõtte missioon on muuta Bitcoini ostmine kõigi jaoks lihtsaks ja põnevaks.
Strateegia ja edasised arengud
Ettevõttel on Üldiselt veebipõhine äri, mis teenindab oma jaekliente veebilehe kaudu aadressil https://frontnode.com/. Ettevõtte äritegevus toimub pidevalt, on katkematu ning ei ole hooajaline.
Ettevõte plaanib järgmisel majandusaastal jätkata tegevust valitud tegevusalal. Euroopa Liidus jõustus 2023. aasta juunis krüptovaraturge reguleeriv määrus (Markets in Crypto Assets Regulation, MiCA), milles sisalduvad täiendavad kohustused, sh tegevusloaga seotud nõudmised, avaldavad mõju kõigile EL-is tegutsevatele virtuaalvääringu teenuste pakkujatele. EL määruse tulemusel jõustus Eestis 2024. aasta juulis krüptovaraturu seadus (KrüTS). Ettevõte tegutseb aktiivselt finantsinspektsioonilt (FI) KrüTS-iga kehtestatud krüptovaraturu osalise tegevusloa taotlemise suunas. KrüTS kohaselt on RAB poolt välja antud virtuaalvääringu teenuse pakkuja tegevusloaga ettevõtetel kohustus oma tegevus
KrÜTS-i nõuetega kooskõlla viia hiljemalt 1. juuliks 2026. aastal, mistõttu on FI tegevusloa saamine vastavaks tähtajaks eelduseks Ettevõtte tegevuse jätkamiseks nimetatud tegevusalal.
Juhtkond usub, et on võtnud kasutusele kõik vajalikud meetmed ning tegutseb aktiivselt selle nimel, et tagada Ettevõtte jätkusuutlikkus ja kasv praegustes tingimustes, sh arvestades eespool nimetatud muutusi seadusandluses.
Peamised riskid ja ebakindlused
Tururisk on risk, et nõudlus virtuaalvääringute järele väheneb, sest Ettevõtte tulumudel näeb ette vahendustasu fiat valuutas. Seetõttu on
Ettevõtte tulud otseselt seotud nõudlusega.
Regulatiivne risk: Eespool nimetatud muudatused seadusandluses ja muudatused järelevalveasutuste nõudmistes kohustavad Ettevõtet taotlema uut tegevusluba ning toovad kaasa täiendavad kulutused. Need muudatused võivad mõjuda negatiivselt kasutajakogemusele, mis võib tuua kaasa nõudluse vähenemise.
Peamised finantssuhtarvud 2024 2023
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja 1.18 1.07
Soliidsuskordaja 0.19 0.14
Võlakordaja 0.81 0.86
ROA 11.47% 0.16%
ROE 60.68% 1.16%
Puhaskasumi määr müügitulust 0.23 0.01
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja = Käibevara / Lühiajalised kohustused
Soliidsuskordaja = Omakapital / (Kohustused kokku + Omakapital)
Võlakordaja = Kohustised kokku / Varad
ROA = Puhaskasum / Varad kokku x 100%
ROE = Puhaskasum / Omakapital x 100%
Puhaskasumi määr müügitulust = puhaskasum / müügitulu
Kommentaarid (0)