Torutööd vanas majas - mida peaks teadma?
Vanas majas tehtavad torutööd võivad olla keerulisemad kui uues majas, sest vanad torud võivad olla halvas seisukorras või nende asukoht võib olla keeruline. Siin on mõned aspektid, mida peaks teadma, kui teete torutöid vanas majas:
- Vanade torude materjal: Enamik vanu maju kasutab raudtorusid, kuid need võivad aja jooksul roostetada ja ummistuda. Plasttorud on vastupidavamad, kuid neid ei kasutatud varem nii palju.
- Torude asukoht: Vanades majades võib olla keeruline leida torude asukohta, eriti kui neid on peidetud seinte või põrandate alla. Täpselt leidmine torude asukoht ja sellele juurde pääsemine võib olla keeruline.
- Torude seisukord: Vanad torud võivad olla halvas seisukorras, näiteks roostetatud, mädanevad või ummistunud. Need tuleb vajadusel asendada, et vältida vooluhäireid ja veekahjusid.
- Elektri- ja gaasitorud: Vanades majades võivad elektritorud ja gaasitorud olla koos sanitaar- ja küttesüsteemidega, mis muudab hooldust keerulisemaks ja vajab spetsialisti abi.
- Hooldus ja remont: Vanad torud vajavad tõenäoliselt sagedamini hooldust ja remonti kui uued torud, seega tuleb neid perioodiliselt kontrollida ja kui vaja, parandada.
- Määrdeained: Vanades majades võivad olla ohtlikud määrdeained, nagu pliit, mida ei tohiks kasutada. Enne remonttööde tegemist on vaja teada, mis määrdeaineid kasutatud on, et vältida kahju ega ohtu.
- Üldine seisukord: Kuna vanades majades on tihti vaja teha palju remonttöid, enne torutööde alustamist tasub läbi vaadata ka üldine seisukord, et vältida tulevikus tekkivaid veekahjusid või lekkeid.
On oluline, et enne torutööde alustamist teostaks professionaalne inspektsioon, kes oskab tuvastada võimalikud ohtud ja annab nõu
Kommentaarid (0)