Keemiline lokitamine: kuidas see toimib ja mida peaks teadma
Keemiline lokitamine, tuntud ka kui “perm” (permanente lokitamine), on iluteenuse protseduur, mille eesmärk on anda sirgetele juustele püsiv lokkis või laineline kuju. See on olnud populaarne juuksehooldusviis juba aastakümneid, pakkudes klientidele võimalust nautida täiuslikke lokke ilma igapäevase lokitamistööriistade kasutamiseta. Kui olete kaalumas keemilise lokitamise protseduuri, tasub mõista, kuidas see töötab, millised on eelised ja puudused ning kuidas juukseid pärast protseduuri õigesti hooldada.
Kuidas keemiline lokitamine töötab?
Keemilise lokitamise protsess hõlmab juuste keemilist struktuuri muutmist, et luua soovitud lokkis kuju. Protseduur läbib järgmised etapid:
Eeltöötlemine: Juuksed pestakse põhjalikult, et eemaldada kõik mustuse ja tooted, mis võivad mõjutada keemiliste ainete imendumist. Eeltöötlus on vajalik, et tagada keemiliste ainete ühtlane ja efektiivne mõju.
Lokkide vormimine: Juuksed jagatakse osadeks ja keeratakse lokitangidele või -rullidele. Lokitangide või -rullide suurus määrab lokkide suuruse ja kuju.
Keemiliste ainete pealekandmine: Juustele kantakse keemiline lahus, mis sisaldab tihti tioglükoolhapet või muid kemikaale, mis lõdvendavad juuste keratiini. See muudab juuste struktuuri, et luua soovitud lokkide kuju.
Neutraliseerimine: Pärast keemilise lahuse toimimist kantakse juustele neutraliseerimisvahend, mis aitab juukseid taastada ja säilitada uue kuju. See protseduur stabiliseerib juuste struktuuri ja lõpetab keemilise reaktsiooni.
Lõpetamine ja stiilimine: Juuksed loputatakse, eemaldatakse lokitangid või -rullid ning kuivatatakse ja stiilitakse vastavalt soovile.
Eelised ja puudused
Eelised:
- Püsiv tulemus: Keemiline lokitamine pakub püsivat lahendust lokkide loomiseks, mis tähendab, et saate nautida lokke kuudest kuni kuudeni ilma igapäevase pingutamiseta.
- Mitmekesised stiilid: Võite valida erinevaid lokkide suurusi ja kuju, sõltuvalt teie eelistustest ja juuste tüübist.
- Mugavus: Vähem aega kulub juuste stiilimiseks igapäevaselt, mis võib olla suurepärane võimalus kiire elustiiliga inimestele.
Puudused:
- Hoolduse vajadus: Keemilised lokid vajavad regulaarset hooldust ja spetsiaalseid juuksehooldustooteid, et säilitada juuste tervis ja kuju.
- Hinnad ja ajakulu: Protseduur võib olla kallis ja aeganõudev, sõltuvalt juuste pikkusest ja tihedusest.
Kuidas hooldada juukseid pärast keemilist lokitamist?
Kasutage niisutavat šampooni ja palsamit: Keemilised protseduurid võivad kuivatada juukseid, seega on oluline kasutada tooteid, mis pakuvad sügavat niisutust ja hooldust.
Vältige kuumtöötlust: Kuumtöötlustooted, nagu föönid ja sirgendajad, võivad juukseid veelgi kuivatada. Proovige neid vältida või kasutada neid minimaalselt.
Kaitske juukseid päikese eest: UV-kiired võivad kahjustada keemiliselt töödeldud juukseid, seega on soovitatav kanda mütsi või kasutada UV-kaitsega juuksehooldustooteid.
Vältige tugevaid kemikaale: Keemiliselt töödeldud juuksed võivad olla tundlikud, seega vältige täiendavate kemikaalide, nagu värvained, kasutamist kohe pärast lokitamise protseduuri.
Külastage regulaarselt juuksurit: Regulaarne juukseotsade lõikamine aitab säilitada juuste tervist ja vältida lõhenenud otsi.
Keemiline lokitamine võib olla suurepärane viis lisada juustele püsivasti volüümi ja stiili, kuid see nõuab hoolikat kaalumist ja korralikku hooldust, et tagada juuste tervis ja ilus välimus. Kui otsustate proovida keemilist lokitamist, veenduge, et valite usaldusväärse iluteenuse pakkuja ja järgige hoolikalt kõikide hooldusjuhiseid.
Kommentaarid (0)