EESTI ELEKTROONIKAROMU OÜ hetkeolukord
Juba 184 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 2,8 punktiga ja kommenteeritud 1 kord.
Strateegiline otsus: Kliendibaasi suurendada ei sooviJuhatuse liige Kaur Kuurme (28.11.2024): „Keskendume ainult olemasolevate klientide kvaliteetsele teenindusele ja suhete hoidmisele. Kliendibaasi suurendada ei planeeri.“
Tegevusaruanne 2023
Eesti Elektroonikaromu OÜ alustas aktiivset äritegevust 2022 aasta 01.juulist.
Teenuse osutamise sisu on EL WEEE direktiivist tulenev ning Eestis kehtiva Jäätmeseadusega kohalduv kohustus kokku koguda vanu elektri- ja elektroonikaseadmeid ning akusid ning patareisid.
Selleks on loodud üleriigiline elektroonikaseadmete ning akude ja patareide kogumisvõrgustik ning välja on valitud käitluspartnerid, kes kogutud seadmed logistiliselt kokku koguvad ning ära käitlevad. Tänu toimivale jäätmekavale on Eesti Elektroonikaromu OÜ-l Riikliku
Probleemtooteregistri (PROTO) registreering.
2023 aasta lõpuga oli Eesti Elektroonikaromu OÜ-l kokku 750 klienti, kellelt oleme üle võtnud tootjavastutuskohustuse, mida nõuab
Eestis kehtiv Jäätmeseadus.
2023. aastal selgus, et palju ajaloolist elektroonikat ning akusid ja patareisid oli veel käitlemata ning sellega seoses tekkis ka olukord, kus selle ära käitlemine tekitas organisatsioonile ootamatuid lisakulutusi. Alustava ettevõttena saime nende kohustustega hakkama, kuid selle tulemusel muutus omakapital negatiivseks.
2024. aastal jätkame samas valdkonnas ning saame omakapitali tasakaalu majandusaasta lõpuks.
Peamised finantssuhtarvud:
Suhtarvud 2023 2022
ROA -0,12 0,07
ROE -2 94 0,99
Lühiajaliste kohustiste kattekordaja 0,73 1,08
Müügikäibe puhasrentaablus -0,25 0,29
Varade puhasrentaablus (ROA) = Puhaskasum/Varad
Omakapitali puhasrentaablus (ROE) = Puhaskasum/Omakapital
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja = Käibevara / Lühiajalised kohustused
Müügikäibe puhasrentaablus= Puhaskasum/Müügikäive
Kommentaarid (0)