ELULIIN MTÜ hetkeolukord
Juba 985 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 3,7 punktiga ja kommenteeritud 18 korda.
Tegevusaruanne 2023
Eluliin pakub Eesti elanikele rohujuure tasandil psühholoogilist abi eesti, vene, inglise, saksa, soome keeles ja ukraina keeles. Aastas pöördutakse Eluliini poole keskmiselt 10 000 korral. Eluliin aitab haavatavaid ja kriisiolukorras inimesi.
Mittetulundusühing Eluliin eesmärgid on: suitsiidide preventsioon Eestis; kriisiseisundis ja/või suitsidaalsete inimeste emotsionaalne toetamine; kriisiseisundis inimestele rehabilitatsioonivõimaluste loomine; kriisiseisundis inimeste ja – perede psühholoogiline ja sotsiaalne nõustamine; vaimse tervise probleemidega ja toimetulekuraskustes inimestele rehabilitatsioonivõimaluste loomine; elanikkonna kaasamine abistamistegevustesse; psühholoogilise kriisiabi osutamine; peredele nõustamise, lepituse ja vahenduse osutamine; uuringute ja küsitluste korraldamine; seminaride, konverentside ja koolituste korraldamine; psühholoogia, sotsiaalala, tervishoiu jt. erialade õpilastele ja tudengitele praktikavõimaluste loomine; koostöö kõigi samasuunaliste organisatsioonide ja asutustega; rahvusvahelistes koostöö projektides osalemine; muu vaimse tervise alane tegevus.
Eluliin osaleb teadustöös erinevate partnerluste kaudu ja iseseisvalt. Meie eksperdid koostavad oma töökogemuse põhjal juhised ja juhendmaterjale. Eluliin on olnud praktikabaas erinevate erialade üliõpilastele ning oleme vastu võtnud ka õpilasvahetust välismaalt.
Meil on tegevuskeskused üle Eesti: Tallinnas, Narvas, Jõhvis, Tartus ja Pärnus.
Meie partnerid ja rahastajad on Eesti riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused, Sotsiaalministeerium, Justiitsministeerium, Sotsiaalkindlustusamet ja Tervise Arengu Instituut. Tallinna linn ning Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet. Mõni tegevus on toetatud ka vabatahtlike annetuste kaudu.
Organisatsioonina kuulume tulumaksusoodustustega ühingute nimekirja.
Mittetulundusühing Eluliin kuuluvus teistesse organisatsioonidesse
MTÜ on Vabaühenduste Liidu liige. MTÜ Eluliin on kaasatud mitmete riiklike ja KOV tasandi arengukavade töörühma. MTÜ Eluliin on seotud riikliku Vägivalla vähendamise arengukavaga ja eraldi arengukava inimkuabanduse vastase võitluse ja naiste vastu suunatud vägivalla peatükiga. MTÜ Eluliin kuulub Vaimse tervise ja heaolu koalitsiooni ja on VATEK asutaja liige. Lisaks on Eluliin ainsa organisatsioonina Eestis kaasatud Euroopa Komisjoni Inimkaubanduse vastase võitluse platvormi. Eluliini emotsionaalse toe telefonid töötavad ja kuuluvad Befrienders
Worlwide liikumisse ja Eluliin on rahvusvahelise katusorganisatsiooni liige.
Annetused
MTÜ kuulub Vabariigi Valitsuse poolt kinnitatud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja.
MTÜ Eluliini vabatahtlike tegevus 2023. aastal sai teoks tänu eraisikust annetajatele. Eesti ja vene keelse emotsionaalse toe telefonide tegevus on toetatud ainult annetajate poolt. Ukraina keelse emotsionaalse toe telefoni tegevuseks kasutati projektirahastust. Vabatahtlikud töötavad tasuta. MTÜ Eluliinil on aktiivseid vabatahalikke 120 vabatahtlikku, kes aeg ajalt osalevad MTÜ Eluliin projektides. .
Lisaks on rohkelt kogutud annetusi riidekaupade, majapidamistarvete ja toiduabi näol. Annetusi koguvad heategevusega tegelevad partnerorganisatsioonid.
MTÜ töökorraldus
MTÜ tööd korraldab juhatus. Juhatus on 3-liikmeline ja puudub eraldi juhatuse esimees. MTÜ-l on kollektiivne juhtimine. 2023.a. viidi läbi 12 juhatuse koosolekut, kus arutati tegevusega seotuid küsimusi ja jooksvaid majandus- ning finantsküsimusi. Igale projektile ja hankele on määratud kindel vastutaja. MTÜ ei tegele ettevôtlusega, kuid põhitegevuse kulude katteks on vaja aeg ajalt teostada vôimaluse korral sotsiaalse nôustamise teenust. MTÜ-l on 3 tegevliiget (juhatus). MTÜ-l ei ole liikmemakse.
MTÜ Eluliin tegevus 2023 aastal oli Eluliinis kokku 9 keskust: emotsionaalse toe keskus, kus tegutsevad eesti, veneja ukraina keelsed vabatahtlikud; Tallinna
Psühholoogiline Kriisabi keskus, kus pakutakse professionaalset psühholoogilist nõustamist, Prostitutsiooni kaasatud naiste psühholoogilise ja sotsiaalse rehabilitatsioonikeskus Atoll Tallinnas, Ava keskus Jõhvis ja Toome keskus Tartus, ja tugipuntid Narvas ja Pärnus, kus tegeletakse psühholoogilise-, psühhiaatrilise-, juriidilise ja sotsiaalsenõustamisega ning tervisenõustamisega;
Emotsionaalse toe keskus
Eluliini vabatahtlikud on pakuvad telefoni teel emotsionaalset tuge eesmärgiga ennetada enesetappe. Eluliini eestikeelne usaldustelefon 6558088 ja venekeelne usaldustelefon 6555688 töötab iga päev k.a. riiklikud pühad kell 19.00– kell 7.00, kus on spetsiifilise erikoolituse läbinud ja vastavalt isiksuse omadustele välja valitud vabatahtlikud. Ukraina telefon töötab 19.00 -23.00 telefonil +372 681 1700 (nnnnnnn nnnnnn «nnnnn nnnnn» nnn nnnnnnnnn n nnnnnnn.)
Vabatahtlikele on aasta jooksul korraldatud suvepäevad seminariga ja jõulude koosviibimine. Kaks korda aastas koolitatakse uusi vabatahtlikke.
Tallinna Psühholoogiline Kriisiabi keskus
MTÜ Eluliin osutab 2023 aastal kriisinõustamise teenust Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti tellimusel.Kriisinõustamise eesmärk on pakkuda eelkõige Tallinna linna elanikele ja Tallinnas viibivatele inimestele tasuta lühiajalist psühholoogilist abi vaimse tervise ja töövõime säilitamiseks ja taastamiseks.
Kommentaarid (0)