MITTETULUNDUSÜHING EESTI TEATRILIIT hetkeolukord
Juba 796 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 25 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
TÖÖSUUNAD
Kutse-, palga- ja ametikaitseliste huvide esindamine teatrivaldkonna eestkosteorganisatsioonina (cid:127) Osalemine seaduseelnõude ettevalmistamises, sh kultuurivaldkonna seadusandluse koostamises.
(cid:127) Koostöö loomeliitude, Kultuuriministeeriumi ja Sotsiaalministeeriumiga vabakutselistele loovisikutele ravikindlustuse ja sotsiaalkaitse võimaldamiseks.
(cid:127) Finantsmeetmete ja sotsiaalsete garantiide paketi ettevalmistamine karjäärivahetuseks väljatöötatud aastate pensionide seaduse alusel töötanud loovisikutele – koostöös Kultuuriministeeriumi ja Sotsiaalministeeriumiga.
(cid:127) Töötasuläbirääkimised Vabariigi Valitsusega Teenistujate Ametiliitude Organisatsiooni koosseisus.
(cid:127) Palgamaatriksi väljatöötamine etendusasutuste töötajate töötasu kulude arvestamiseks ning süsteemi jõustamiseks kokkuleppele jõudmine Etendusasutuste liidu ja Kultuuriministeeriumiga.
(cid:127) Etenduskunstide tugiteenuste kutsestandardite uuendamine, töörühmade moodustamine, seminaride ja eksamite korraldamine.
(cid:127) Liikmemaksu reformi ettevalmistamine koos erialaliitudega.
(cid:127) Osavõtt Kultuuri Kutsenõukogu ja OSKA koordinatsioonikogu (riigi tööjõuvajaduse seire ja prognoosisüsteem, mida rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest) tööst.
Teatri loovfunktsioonide toetamine (cid:127) Kirjastamine (Kultuurkapitali toel).
(cid:127) Raamatukogu kasutamise võimaldamine veebipõhise elektronkataloogi ESTER kaudu.
(cid:127) Aastaauhindade žüriide nimetamine, nende töö korraldamine, auhindade väljaandmine koos korraldava teatri, Kultuurkapitali Näitekunsti sihtkapitali ja
Kultuuriministeeriumiga.
(cid:127) Veebipõhise Eesti teatri biograafilise leksikoni koostamine.
(cid:127) Osavõtt Eesti Teatri Agentuuri nõukogu, Vene Teatri nõukogu, RO Estonia nõukogu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia nõukogu ning munitsipaal- ja eraetendusasutuse tegevustoetuse taotluste hindamise komisjoni tööst.
Abi liikmetele (Kultuurkapitali toel) (cid:127) Liikmete nõustamine täiend- ja ümberõppe ning tööõiguse küsimustes.
(cid:127) Sotsiaaltoetuste eraldamine ja kalmistute korrashoid.
(cid:127) Seenioride hoolekanne.
(cid:127) Puhkemajade ülalpidamine.
TEGEVUSARUANNE 2023
Eesti Vabariigi kultuuripoliitika kujundamisel ja elluviimisel lähtume Eesti Vabariigi põhiseaduslikust eesmärgist tagada eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimine läbi aegade ning Euroopa Liidu põhiõiguste hartas määratletud kunsti ja teaduse vabaduse, omandiõiguse ning kultuurilise mitmekesisuse põhimõtetest.
Teatriliit lähtub oma tegevuse eesmärkide seadmisel nii Eesti Vabariigi kultuuripoliitika arengukavast 2021–2030, mille kokkupanul on arvestatud Teatriliidu ettepanekutega, kui ka Teatriliidu põhikirjast.
Kultuuri arengukava 2021–2030 on kultuuri valdkonnas strateegilisi sihte seadev dokument, mis on jätkustrateegiaks dokumendile Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020.
Kultuuripoliitika põhialustes aastani 2020 seadis riik eesmärgiks tõsta riigiga töösuhtes olevate kõrgharidusega kultuuritöötajate ja kutsekvalifikatsiooniga atesteeritud spetsialistide miinimumtöötasu Eesti keskmise palga tasemele. Kuigi eesmärgi poole on jõudsalt liigutud, siis tegelikult seda eesmärki ei ole suudetud saavutada.
Kokkuleppega hõlmatud kultuuritöötajatest keerulisem on seis kohalike omavalitsuste asutustes ja erasektoris. Veelgi keerulisem on olukord vabakutseliste
Kommentaarid (0)