EESTI PSORIAASILIIT MTÜ hetkeolukord
Juba 336 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 12 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
EESTI PSORIAASILIIDU 2023.aasta TEGEVUSARUANNE
Eesti Psoriaasiliit jätkas 2023.aastal tegevust psoriaasihaigete nõustamise, koolitamise ja õiguste eest seismise alal.
Ühingusse kuuluvad psoriaasi- ja psoriaatilise artriidi haiged ning nende toetajad ja lähedased.
Aasta lõpu seisuga kuulus liitu 323 inimest üle Eesti.
Tugirühmad on moodustatud Viljandimaal, Saaremaal ja Järvamaal.
Tööd juhib 7-liikmeline juhatus. Valitud on 2-liikmeline revisjonikomisjon.
Riigipoolne sihtfinantseerimine on Eesti Puuetega Inimest Fondilt.
Nõustamistel on täheldatud, et patsientide põhiliseks mureks oli plaanilise ravi puudulik seis ja ühiskonnas valitsev stress, mis jätavad paratamatu jälje inimeste tervisele. Ühingu poole pöörduti aasta jooksul erinevate küsimustega 27 korral.
Jätkati koostööprojektiga Dermtest, mille lõppeesmärgiks on psoriaasihaigete parima raviteekonna kujundamine koos digivõimekuse tõstmisega.
Koostööpartneriteks on Tartu Ülikooli Kliinikum ja Eesti Tervisekassa. Nõustati samuti telefoni teel ning kohtumistega Ukraina ümberasujatest psoriaasi- ja psoriaatilise artriidi haigeid.
Aastal jooksul korraldati 9 teabe- ja tervisepäeva, kevadseminari, taastusravikooli ning kogemuspäevi.
TEABE- JA TERVISEPÄEVAD 17.-18.veebruaril osales 13 liidu liiget Eesti Reumaliidu poolt Tartus korraldatud arendusseminaril, mille teemadeks olid silmade ja veresoonte probleemid, Hiina meditsiin ning enesejuhtimine.
16. aprillil toimus Tallinnas Viimsi SPA Hotellis liidu üldkoosolek koos järgneva teabepäevaga, millel osales 70 inimest. Firma Hoiamed OÜ tutvustas uut psoriaasiravimit Itaaliast. Optometrist Kersten Liba rääkis silmade hooldusest psoriaasi puhul.
07.mail osales 2 ühinguliiget Tallinnas toimunud Reumafoorumil.
31.mail rääkisid Sirje Seerman, Georg Jurkanov ja Tarmo Mehu psoriaasist ja psoriaatilisest artriidist Eesti Puuetega Inimeste Koja poolt
Viljandis korraldatud liikmeklubis. Üritusest võttis osa 17 inimest ning esitati palju küsimusi psoriaasihaigete igapäevasest toimetulekust.
09.-10. septembril toimusid 59 osalejaga tervisepäevad Vooremaal. 09.septembril osaleti infolauaga Eesti Reumaliidu Käimispäeval Jõgeval.
Osalejad võtsid aktiivselt osa kepikõnnist ning kuulasid ettekandeid. Samal päeva õhtul toimus Voore Puhkekeskuses Synlab Eesti OÜ koolitus "Olulised tervisenäitajad vereanalüüside põhjal", mille viis läbi dr. Anneli Raave-Sepp. 10.september oli silmade tervise päev, mille juhiks oli optometrist Kersten Liba. Teemadeks olid erinevad silmahaigused, nende tunnused ja silmade kontroll ning silmatilkade õige kasutamine.
Aasta jooksul toimus tõhus koostöö Eesti Reumaliiduga. Mitmed teabepäevad olid rahastatud Eesti Puuetega Inimeste Fondi poolt täiendava ühisprojekti raames, mis nägi ette haigete juhtimis- ja digivõimekuse tõstmist.
17. juunil toimus enesejuhtimise koolitus Tallinnas, mida viis läbi koolitusspetsialist Epp Adler. Osales 9 ühinguliiget.
28.oktoobril toimus teabepäev Rakveres, millest võttis osa 16 ühinguliiget. Teemadeks olid uus reumasalv, podomeetria ja vee tähtsus.
Psoriaatilisest artriidist ja selle ravist tegi ettekannet dr. Karin Laas.
08.- 09.detsembril toimus Tartus arendusseminar, millest võttis osa 8 ühinguliiget. Ülevaate esinemisoskuste kujundamisest tegi koolitaja Epp
Adler. Räägiti samuti kliinilistest uuringutest ja insuldipatsiendi teekonnast. Liidu liige Tauri Piir viis läbi digikoolituse võtmeisikutele.
Suuremaks ürituseks osalejate laiema ringile kujunesid kogemuspäevad Saaremaal.
KOGEMUSPÄEVAD
Kogemuspäevad Meri SPA Hotellis Kuressaares toimusid 25.-26.novembril ja nendest võttis ühtekokku osa 78 inimest.
Päevi alustati digikoolitusega kohalikule kogukonnale, mida viis läbi Tauri Piir. Esimesel päeval räägiti erinevatest rollidest sotsiaalhoolekandes, kogemusnõustamisest ja Reumatroppist - huvitavast algatusest Soome Reumaliidus. Teise päeva põhiteemaks oli Erasmus+ õpirände programm ja osalejate kogemuste jagamine.
KEVADSEMINAR
Kevadseminar viidi läbi 04.-05. märtsil Meri SPA Hotellis Kuressaares ja sellest võttis osa 64 inimest. Esimesel päeval tegi füsioterapeudi koolituse Priit Teniste. Tallux Orto OÜ esindajad rääkisid ortopeedilistest abivahenditest ja nende soetamise võimalustest. Teisel päeval rääkis haigla ja kiirabi tööst kriisiolukordades Kuressaare Haigla juhatuse liige dr. Edward Laane.
Pharma Nord OÜ koolitusjuht Triin Terasmaa viis läbi koolituse seedimise toetamisest.
Ürituse lõpus tutvuti kohaliku kogukonna eluga, külastades Kena Elu Keskust.
TAASTUSRAVIKOOL
Taastusravikool korraldati 06.-07.mail Medical SPA's Narva-Jõesuus ja üritusest võttis osa 62 inimest.
Programmi alustasid ühinguliikmed Tauri Piir ja Georg Jurkanov, kes jagasid erinevate teraapiate ja taastusravi kogemusi Küproselt. Edaspidi kahe õppepäeva vältel tutvuti nii teoreetilist kui praktiliselt sanatooriumis töötavatele ravipakettidele RELAX ja DETOX. Ringkäiku sanatooriumis korraldas kohalik meditsiinipersonal. 07.mail toimus nii värskes õhus kui saalis koolitus "Füüsilise vormi taastamine liikumise kaudu". Koolituse viis läbi liikumisõpetaja Valmar Ammer.
Kommentaarid (0)