TANTSUANSAMBEL SÕPRUS MTÜ hetkeolukord
Juba 926 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 13 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
MTÜ Tantsuansambel Sõprus asutati 1996. aastal, et esindada Rahvatantsuansambli Sõprus huve ning toetada ansambli tegevust. Sõprus on üks Eesti vanemaid tantsuansambleid, kes väärtustab ja kannab eesti rahvatantsude kõrval edasi ka teiste rahvaste tantsukultuuri. Tantsuansambli kunstilised juhid on
Agne Kurrikoff-Herman ja Kätrin Järvis, kes tegutsevad koos juhendaja Raul Markus Vaiksooga.
2022/2023 majandusaasta lõpu seisuga kuulus Tantsuansambli Sõprus täiskasvanute ja noorte segarühmadesse ning naisrühmadesse kokku 147 liiget.
MTÜ eesmärgiks on tantsuansambli Sõprus tegevuse järjepidevuse alalhoidmine, rahva-, lava- ja karaktertantsu harrastamise edendamine, propageerimine, tavade ja kommete väärtustamine ning rahvaliku tantsukultuuri arendamine ja säilitamine. Tantsuansambel korraldab peamiste tegevustena tantsutreeninguid, lavastatab ja esitab kontserte, osaleb erinevatel rahvakultuuri valdkonna sündmustel ning laenutab rahvariideid.
Olulisemad 2022/2023. hooajal toimunud sündmused • Ullo Toomi loomingule pühendatud kontserdi “Heade jälgede rada” korraldamine ning seal osalemine • Kevadkontserdi “Tulge, lähme…!” korraldamine • Nooremate segarühmade osalemine noorte tantsupeol “Sillad” • Osalemine Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi uute tantsude konkursil (I koht K. Järvise tantsuga keerulisemate täiskasvanute tantsude kategoorias) • Osalemine XIII naisrühmade võistutantsimisel (I koht) • Osalemine Ullo Toomi nimelisel võistutantsimisel (B-rühmade arvestuses II koht) • Osalemine väikesaarte tantsupeol Muhus • Erinevatel rahvakultuuri valdkonna ja muudel sündmustel esinemine ning osalemine • Treeningud (üks või kaks või korda nädalas) septembrist juunini, eri rühmade treeninglaagrid
Majandusaastal 2023/2024 on plaanis osaleda rahvatantsuansamblite galakontserdil, võistutantsimistel ning valmistuda 2025. aasta XXI üldtantsupeoks. Aasta jooksul tehakse septembrist juunini treeningutes ja treeninglaagrites ettevalmistusi mh nii jooksvateks esinemisteks, ansambli kevadkontserdiks kui ka ansambli looja Ilma Adamsoni 90. juubeli tähistamiseks.
Tegevuste läbiviimiseks kogus 2022/2023 majandusaastal MTÜ Tantsuansambel Sõprus liikmemakse, samuti teeniti tulu annetustena, kontserttegevusest, rahvariiete laenutusest ning kaupade müügist. MTÜ- le laekusid tegevus- ja/või sihtotstarbelised toetused Tallinna Kultuuri- ja Spordiametilt, Eesti
Kultuurkapitalilt, Kultuuriministeeriumilt (Eesti Rahvakultuuri Keskuselt) ning Eesti Laulu- ja
Tantsupeo Sihtasutuselt. Kehtivad lepingud on MTÜ-l treeningsaalide kasutamiseks, äriruumi üüriks ning turva-, arve- ja sideteenuse kasutamiseks.
MTÜ majanduslik seis on võrreldes 2021/2022 majandusaastaga paranenud. Kuigi majandusaastal vähenesid annetused ja toetused (eelkõige projektitoetuste arvelt, kuivõrd ansambli traditsiooniline kevadkontsert ei toimunud Tallinnas), samuti tulu ettevõtlusest (eelkõige kontserttegevusest, sest majandusaasta lõpus toimunud traditsiooniline kontsert oli väiksema skaalaga), tasuti rohkem liikmemaksu ning vähendati mitmesuguseid tegevuskulusid, enim riiete ja jalanõude soetamise, kontserttegevuse ning muude tegevuskulude arvelt. Paranenud majanduslik seis võimaldab aruandeaastasse 2023/2024 planeerida suuremaid investeeringuid, eelkõige rahvariiete soetamiseks ja uuendamiseks. 2022/2023. hooajal soetati olulisemate investeeringutena Reigi, Paistu, Pühalepa ja Jüri rahvarõivakomplektidesse kuuluvaid esemeid.
Juhatus ja personal
MTÜ Tantsuansambel Sõprus juhatus on neljaliikmeline. Juhatuse liikmetele tasu ei arvestatud.
Tantsuansamblis töötas 2022/2023 majandusaasta lõpu seisuga seitse töötajat, palgakulu oli 43633
Kommentaarid (0)