EESTI GEOLOOGIA SELTS MTÜ hetkeolukord
Juba 443 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 3 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Mittetulundusühingu Eesti Geoloogia Selts (edaspisi Selts) põhitegevuseks on Eesti geoloogia-asutuste töötajate ja teiste geoloogiahuviliste ühendamine, liikmetevahelise aktiivse suhtluse loomine ning kaasaaitamine Eesti maapõuerikkuste heaperemehelikule ja otstarbekale kasutamisele. Seltsi tegevuse rahastamine toimub liikmemaksude, ühisürituste tasude ja toetuste kaudu.
Seltsil on 146 tegev- ja 13 välisliiget. Alates 1990. aastast on nimetatud 33 auliiget. Aruandlusaastal liitus Seltsiga kolm uut tegevliiget, aastaringselt on panustanud Seltsi tegevustesse enam kui pool liikmeskonnast. Teabe jagamiseks on Seltsil oma: - Meililistid, - Koduleht (www.egeos.ee), - Portaal "Eesti Geoloog" (https://eestigeoloog.ee), - Sotsiaalmeediakanalid (https://www.linkedin.com/company/18665239 ning https://www.facebook.com/eestigeoloogiaselts).
2023. aastal toimus kolm volikogu koosolekut (02.02., 27.04. ja 11.09.) ja aastakoosolek (30.05.), volikogu sisest e-hääletamist korraldati neljal korral.
30. mail toimunud aastakoosolekul nimetati Seltsi uuteks auliikmeteks Enno Reinsalu ja Peeter Talviste.
Aruandlusperioodil tehti koostööd järgmiste asutuste ja organisatsioonidega: Balrock OÜ, IPT Projektijuhtimine OÜ, Eesti
Geoloogiateenistus, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Kliimaministeerium, Eesti Killustik OÜ, Eesti Mäetööstuse Ettevõtete Liit MTÜ,
Eesti Energia AS, Euroopa Geoloogide Föderatsioon (The European Federation of Geologists, EFG), Maavarauuringud OÜ, Sihtasutus Eesti
Teadusagentuur, TalTech Geoloogia Instituut, TÜ Geoloogia osakond, TÜ, Reib OÜ, ReaalProjekt OÜ ja Rakendusgeoloogia OÜ, OÜ
Inseneribüroo STEIGER ja OÜ Merko Kaevandused.
EFG juhtimisel osales Selts kolmes Euroopa Liidu projektis: - SUMEX (https://www.sumexproject.eu/), - CRM-geothermal (https://egeos.ee/tegevused/projektid/crm-geothermal), - CEEGS (https://egeos.ee/tegevused/projektid/ceegs).
Osalesime EFG poolt 2023. aastal läbi viidud üleeuroopalises geoloogide tööturu uuringus. 2022. aasta tulemustega saab tutvuda aadressil https://eurogeologists.eu/results-efg-employment-survey-2022/.
Erik Puura ja Kairi Põldsaare juhtimisel taaselustati geoloogide Aprillikonverentsi traditsioon. 14.04. toimunud konverentsil osales kokku pea 150 huvilist (https://eestigeoloog.ee/kategooriad/uudis/geoloogide-aprillikonverentsil-osales-ule-150-geoloogi).
Seltsi delegaat Lauri Joosu osales EFG volikogu aastakoosolekutel Serbias (21.-22.05.) ja Brüsselis (18.-19.11.) ning esindas Eesti Geoloogia
Seltsi Leedu Geoloogia Seltsi üldkoosolekul (01.12.).
Portaal "Eesti Geoloog" (EG) jätkas geoloogia valdkonna tutvustamist avalikkusele. 2023. aasta lõpuks oli EG portaalis avaldatud 230 postitust.
Aivo Averini ja Ene Kadastiku juhtimisel korraldati 07.-09. juulil suvepäevad Niinsaare puhkekeskuses Ida-Virumaal.
Professor Olle Hintsi juhtimisel jätkas tööd Seltsi juures tegutsev Eesti Stratigraafia Komisjon (http://stratigraafia.info/), kus tegeleti Eesti stratigraafiliste skeemide kaasajastamisega, rahvusvahelise geoloogilise ajaskaala eestindamisega, stratotüüpide teabe ja kaitse küsimustega ning geoloogilise kaardistamise probleemidega.
Tarmo All jätkas Seltsi enindajana tööd Kliimaministeeriumi Maavarade komisjonis ja Eesti Geoloogiateenistuse nõukogus.
Eduard Pukkonen osales Seltsi esindajana Eesti Teadusagentuuri ResTA programmi ekspertkomisjoni töös.
Eduard Pukkonen ja Hardi Aosaar osalesid Seltsi esinajatena Eesti Geoloogiateenistuse projekti "Fosforiidi ja kaasnevate ressursside uuringu II etapp" nõustava kogu ja TemTA ekspertkomisjoni töödes.
Tuleval aastal plaanib Selts oma traditsioonilisi põhitegevusi hoida käimas sama aktiivselt, jätkata Euroopa Liidu projektides osalemist ja otsida võimalusi käivitada uusi projekte ka kodumaal.
Kommentaarid (0)