JÕGEVAMAA PUUETEGA INIMESTE KODA MTÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Juba 259 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga ja kommente

JÕGEVAMAA PUUETEGA INIMESTE KODA MTÜ hetkeolukord

Juba 259 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga ja kommenteeritud 1 kord.

Tegevusaruanne 2022

Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koda

Tegevusaruanne 2022 01.01.2023. a seisuga täidetud 1,7 töökohta (tegevjuht 1,0, tegevusjuhendaja 0,5 ja koristaja 0,2 kohaga). Töötukassa toel tööl 0,7 kohta. Kõigi töötajate töötasu arvestuse aluseks on Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud miinimumpalk.

2022 eraldati kojale maakonna kolmelt omavalitsuselt tegevustoetust 6300 eurot.

Koda, kui invaküsimuste koostöö ja koordinatsiooniorgan maakonnas. Huvikaitse väljundiks on sisendi andmine, kuidas puuetega inimesed kaasamist, ligipääsetavust, oma toimetulekuvõimet hindavad, millised on nende jaoks olulised teemad, milliseid arengueesmärke seada ja millega otsuste tegemisel arvestada jm. Vahendame statistikat omavalitsustele, huvigruppidele jm.

Koda seisab piirkonna inimeste huvide eest ja kuulub üleriigilisse katusorganisatsiooni, anname sisendeid ja arvamusi, et hajaasustus piirkonnas elavate puuetega inimeste mured ja vajadused jõuaksid koondatult otsustajateni (nt ühistranspordi, esmatasandi tervishoiu, avalike teenuste kättesaadavuse jm) .

Koja tegevus on avatud, sotsiaalselt sidus ja põimunud nii eesmärgistatuse kui ka sihtgruppide poolest, olles suunatud kõigile oma liikmesorganisatsioonidele ja üksikliikmetele ja nende läbi kõigile maakonna puuetega inimestele. Koda on avatud kõigile puudega inimestele ja nende pereliikmetele, nendega hooldajatele, tugiisikutele jne, liikmesorganisatsioonidele ja avalikkusele, siin nõustatakse ja jagatakse puudetemaatikat puudutavat teavet kõigile pöördujaile. Meie külastatavus on oluliselt suurenenud alates sellest, kui Koda sai uued ruumid, mis asuvad Jõgeva linnas Suur 5 Jõgeva vallavalitsusele kuuluvas majas.

2022 aastal nõustati 742 inimest. Oleme nõustanud, vahendanud ja kirjutanud vaideid puude otsustele, avaldusi teenustele ja abivahendite saamiseks jpm. Kuulmisbussi teenus: Jõgeval ja Põltsamaal 2 päeval (soovijad said kontrollida kuulmist aparaati puhastada, kogemusnõustaja teenust) ning Mustvees 1 päeval; AS Õigusteenuste Büroo – õigusnõustamine, Füsioterapeut ca 2 korral kuus.

Haldus- ja arenduskulud -Koja ruumid asuvad Jõgeva linnas Suur 5 Jõgeva vallale kuuluvas majas ning kommunaalkulusid tasutakse esitatava arve alusel.

-Koja liikmesorganisatsioonid kasutavad tasuta Koja ruume, töö- ja sidevahendeid, kuna liikmesorganisatsioonidel puuduvad oma ruumid.

Koja liikmesorganisatsioonide liikmed ja huvilised maakonna eri piirkondadest osalesid 2022. aasta jooksul 26 arendusüritusel ja koolitusel.

Seoses COVID 19 tinguitud liikumispiirangutega on ära jäänud sellised suured ühisüritused nagu traditsiooniline puuetega inimeste perepäev, kuid palju on olnud kohtumisi väikestes gruppides ja veebikoolitusi, koovisioon jms.

2022 oli koja tegevustes kokku 2129 otsekontakti.

Erinevaid puude liike tutvustavad ja kajastavad materjalid on Kojas avalikuks kasutamiseks.

Toimub pidev koostöö oma organisatsioonidega, teiste samalaadsete organisatsioonide ja partneritega

Koda kaasab puuetega inimesi kogukonna tegevustesse. Aitame kaasa positiivse avaliku arvamuse kujundamisele puuetega inimesi puudutavates küsimustes ajakirjanduse ja muude massiteabevahendite kaudu – 2022 oli meediakajastusi (ajalehed, koja kodulehe ja JPIKoja

Facebooki külastusi kokku 15493 korral. Oluline on teavitustöö ja abi ravi, rehabilitatsiooni, üld- ja kutsehariduse, ümberõppe, tööhõive ning iseseisva toimetulekuga seotud küsimustes. Peame oluliseks leida vahendeid koja põhikirjaliste eesmärkide saavutamiseks. Kirjutame ühekordseid projekte.

Tuginedes kaasamise heale tavale pakub Koda teenuseid erinevatest projektidest saadud vahenditega: kogemus-, võla-, sotsiaalnõustamised (puuetega inimestele, nende pereliikmetele ja hooldajatele), teabevahetus liikmesorganisatsioonidega, ühisürituste ja teabepäevade korraldamine maakonnas, ruumi kasutus (kuni 25 inimest), arvuti väljatrükid paberkandjale, koopiate tegemine, avalduste ja taotluste täitmine, nõustamisejärgselt anname väljatrüki vajalikest kontaktidest, tegevustest ja dokumentidest jms.

Aitame kaasa puuetega inimeste piirkondlike ürituste korraldamisele ja toitlustamise organiseerimisele. Teeme koostöös kohalike omavalitsusüksustega, tehes ettepanekuid ja analüüse ning andes hinnanguid puuetega inimeste olukorda puudutavates küsimustes.

Vahendame teavet sotsiaalteenustest, -toetustest, tööhõivest jne. Aitame meie poole pöördunutel täita puudetaotlusi ja kasutame

Patsiendiportaali, digiregistratuuri, pankasid ja teisi inimeste jaoks olulisi e-teenuseid (Jõgeva maakonnas ei ole enam SEB pangakontorit, Telia teenuspunkt suleti jne).

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.