AVINURME KULTUURI JA HARIDUSE SELTS NURMETULED MTÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Juba 500 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad s

AVINURME KULTUURI JA HARIDUSE SELTS NURMETULED MTÜ hetkeolukord

Juba 500 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.

Tegevusaruanne 2023

Seltsis on 15 liiget. Juhatus on kolmeliikmeline.

Avinurme Lasteaia 60 juubeli ja Mustvee valla 100 lastehoiu juubeli tähistamiseks tegime projekti Piip ja Tuut kontserdil.

Toetus KULKA 370 eur. Kultuurikeskuse saali kontserdile kogunes 350 last kõigist valla koolidest ja lasteaedadest, lisaks naabrid Laekverest ja

Iisakust.

Avinurme kapsapiirakas. Eesti vaimse kultuuripärandi nimistus pärandi värskendamise projekti toetus 2000.-. Rahvakultuuri keskuselt. Projekti raames viidi läbi 6 õpituba, tutvustati ja maitsti kapsapiirakat 3. suurüritusel, koguti 12 mälestusintervjuud ja tehti 2 filmiklippi. Filmiklipp

Kapsapiiraka valmistamisest muiste, Meida Planken (97a) ja Avinurme Gümnaasiumi 7. klassi kapsaleiva tegu.

Koostatud ja uuendatud sai ettekanne Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse.

Töötoad ja tutvustused: Ajavaka õpituba, Piilsi külapäeva leivategu ja konkurss, linapäeva, Maakoolide II Hariduskonverentsi ja tünnilaada leivatutuvustused ja laadaloteriisse auhinnakas kapsapiirakas, Paadenurme lastelaagri õpituba, lasteaed- vanavanemate päeva leivategu

Pokude rühmas, Gümnaasiumi 7. klassi kapsapiiraka küpsetus, Maamaitse õpituba.

Maakoolide II Hariduskonverents

Seltsi eestvedamisel viidi läbi Maakoolide II Hariduskonverents Maailma parim Haridus maal.

Eesmärk märgata ja teadvustada maakoolide olulisust ja eeliseid.

Ettekanded edukatelt maakoolidelt, vestlusring endiste ja ja praeguse haridusministri K.Kallasega. Päeva modereeris M Treial. Meeles peeti

Särava Maakooli 10 parema hulka jõudnud maakoole.

Linaprojektid

Linakoristuse õpipäevade korraldamine KULKA 510€

Linatööd oli aasta põhiteema. Algas linakülviga. Väljaotsamaa OÜ-lt saime 0,2 ha maad, see oli ilmselt Eesti suurim kiulinapõld. Külv õnnestus ja lina kasvas ilus. Augustis korraldasime esimesed õpipäevad, kus juhendajaks oli linakasvatuse entusiast ja oskaja Margit Pensa, siin said oskused ja meeldetuletused mitmed töökad naised, kes juhendasid hiljem teisi ja olid kitkujad linapõllul.

Kitkumist käisid proovimas nii lasteaia Pokud kui kooli 2, 3, 4, 5, 7, klass. Osalesime ka Muinsuskaitse Elava pärandi päeval, sel päeval oli linapõllul ka Järvamaa Maanaiste seltsi 23 nobedat naist. Kokku osales linakitkumisel ca 120 inimest, kes said aimu ja meeldetuletust kunagisest olulisest pärandoskusest.

Koos lastega sai kitkutud lina kupardatud, leotatud, kuivatatud ja pandud ootele edasiseks töötlemiseks.

Linatööd ei lõppe aga kitkumise, vaid töötlemisega. Sestap käisid seltsiliikmed oma oskusi lihvimas MTÜ Piiri peal korraldatud ketruskursusel.

Korraldasime ka teoreetilis-praktilised õppepäevad Margit Pensa juhendamisel.

Lina ketruse õpipäev. Kulka toetus 573€.

Teoreetilis praktilised õppepäevad lina töölemisest. Õppepäeva juhendaja Margit Pensa.

Teoreetilis praktiline loeng, õpituba Avinurme Gümnaasiumis, kus Margit andis ülevaate linakasvatusest ja kasutusest. Järgnes praktiline töö, igaüks sai proovida linatöötlust kuin ketramiseni. Praktiline ketruskoolitus jätkus järgmisel päeval Väljaotsa pilpakojas.

Linaaasta ilusa jätku korraldas Gümnaasiumi II klass koos klassijuhataja Triin Munaga. Nad osalesid õpilaste teadustööde konkursil, pääsesid vabariiklikku vooru ja osalesid noorte teaduspäevadel AHAA keskuses.

Nurmetulede Linatööd tunnistati Jõgevamaa parimaks õpiteoks. Saavutasime esikoha ja oleme esitaud vabariiklikku vooru.

Aktiivses kasutuses oli ka seltsi telk ja välimööbel. Kasutasime seda linatalgutel, hariduskonverentsil, tünnilaadal, mitmel külapeol, avatud talude ja Tudu kohvikupäeval, rentisime Peipsi toidutänavale ja mitmele eraüritusele.

Jätkuvalt on kasutuses seltsi klaverid nii kultuurikeskuses kui muusikakoolis. Kool ja lasteaed kasutavad oma tundides väikekandleid ja rütmipille, on esinenud kandlekooriga nii lasteaia kui koolipididel, hariduskonverentsil ja lõpupidudel.

Peame 2023. aastat kordaläinuks.

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.