MATSALU LOODUSFILMIDE FESTIVAL MTÜ hetkeolukord
Juba 451 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 11 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Mittetulundusühing Matsalu Loodusfilmide Festival on loodud 2003. aastal ja tema põhitegevuseks on Matsalu loodusfilmide festivali korraldamine. 2019. aastal koostati
MTÜ pikaajaline strateegia, milles on festivali suunad fikseeritud järgnevalt:
MAFFi VISIOON 2029: MAFFi visioon on olla suursündmus, mis haarab, kõnetab ja kaasab suuremat osa ühiskonnast, mis on tuntud kui loodusfestival, mille keskmes on loodusfilmid ja teised kunstižanrid (foto, muusika, kujutav kunst jne).
MAFFi MISSIOON: MAFF on loodusfilmide festival, et tutvustada ja tunnustada loodusfilme ning nende loojaid, pakkuda maailma loodusfilmide paremikku ning muuta inimeste teadlikkust ja huvi keskkonnateemade vastu Eestis. MAFF on oluline kultuuri- ja hariduselu edendaja Lääne-Eesti piirkonnas ja kogu Eestis. MAFF toob kokku loodusest inspireeritud loojaid ja aitab nende loomingul levida.
MAFFile on nii sümboolselt kui tegevuslikult oluline, et Matsalu ja linnuränne on endiselt festivali süda ja koht, kuhu tulla. See ei välista, et teeme tegevusi ka muudes kohtades, vaid vastupidi, oleme koostööle igati avatud. Festivali süda on Matsalus ja aeg sügisel, sest siin on lindude ränne ja rahvuspark.
Strateegias toodi arendust vajavate suundadena välja festivaliala arendamise ja noortele suunatud eraldi kevadise ürituse korraldamine.
2023. aastal korraldati festival 21. korda. Strateegiale vastavalt arendatigi lisaks filmidestivali tugevale filmiprogrammile, väliskülalistele ja kultuuriprogrammile edasi väliala, mis teist aastat toimus Lihula Kultuurimaja taga pargis, ning noorteprogrammi, mille raames sajad õpilased said lisaks filmide vaatamisele osaleda ka TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengite korraldatud õppetubades.
2023. aastal oli suurimaks festivali ürituseks Kliimaministeeriumi vastuvõtt ja noortele suunatud planeedisõbraliku toidu tegevusprogramm. Festival sai uuenud visuaalse identiteedi, uue logo autoriks on disainer Margus Tammik.
Esimest korda MTÜ tegevuse jooksul korraldati lisaks sügisesele festivalile ka noorte miniMAFF kevadel. Noortele suunatud laager toimus ERASMUS rahvusvahelise noortevahetuse raames Eesti, Läti ja Rootsi noortele.
Festivali eelarve on viimastel aastatel jäänud suhteliselt stabiilseks, festivali suurimaks rahastajaks on SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, teisteks olulisteks rahastajateks
Eesti Filmi Instituut, Pärnumaa omavalitsuste liit ja Kliimaministeerium. Eraettevõtetest olid suurimad toetajad Lihula Tarbijate Ühistu, Narma ja Sunly. Jätkus hea koostöö USA saatkonna, Integratsiooni sihtasutuse ja Prantsuse kuluuriinstituudiga festivali kunsti- ja noorteprogrammi ning filmide tõlkimise toetuseks. Omatulu teeniti festivali piletite, meenete ja reklaami müügist, omatulu kasutatakse ka tuleva aasta festivali korralduseks.
Alaliselt tasustatavaid töötajaid 2023.aastal ei olnud, kõik festivali korraldavad inimesed töötasid tähtajaliste lepingute alusel. MTÜ üldkoosolek valis 2023. aastal juhatusse Silvia
Lotmani ja Maris Altmanni.
Kommentaarid (0)