EESTI EVANGEELSE LUTERLIKU KIRIKU KADRINA KATARIINA KOGUDUS MTÜ hetkeolukord
Juba 319 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 3 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga ja kommenteeritud 2 korda.
Tegevusaruanne 2023
Koguduse liikmete arv on 300 ringis, neist annetajaliikmeid on 47 .Täiskogu liikmete arv 28. Detsembris käivitus ka lihtsam annetusviis
QR-koodiga ja laekumisega LHV panka.
Kogudus osales mitmetel üritustel nagu advendiküünla süütamine, võidupüha ja vabariigi aastapäeva tähistamine, „Teeme Ära“ talgupäev.
Kogudus osales ka Teeliste Kiriku programmis. Kirik pole avatud mitte ainult suvekuudel Teeliste Kirikute programmi raames, vaid mõnikord ka muudel aegadel, nt jõululaupäev, vana-aastaõhtu, Vaikne Laupäev või ka lihtsalt pühapäeviti. Pühapäevaste ja pühade jumalateenistuste arv oli 51 Mitmel korral on jumalateenistustel laulnud kirikukoor. Korjandusi on peetud sporaadiliselt ja tavaliselt kindla otstarbega, nt Ukraina sõjapagulaste heaks. Toimub ka kastikorjandus. Ristitud lapsi oli neli. Laulatatud paare oli kaks. Registreeriti üks abielu, maeti kümme inimest.
Pühitsemis- ja õnnistamistalitusi oli kaks.
Kontserte korraldas Kadrina Kiriku Oreli SA. Kooli ajalooõpetaja on toonud oma klassid kirikusse, kui teemaks on kirikuarhitektuur. Jõulude eel külastas kirikut Kadrina Keskkooli pere, mil toimus õpilaste poolt väike kontsert ja kuulati kirikuõpetaja jõulujuttu.
Kogudus majutab endiselt Ukraina sõjapõgenikke. Üks perekond on Eestist lahkunud, alles on üks perekond - ema, kaks teismelist tüdrukut ja vanaema.
Kirikuhoone seisukord on hoone vanust ja aegade jooksul teostatud ümberehitusi ning parendusi arvestades rahuldav. See tähendab, et otsest avariilisust ega ohtu hoone kasutamine endast hetkel ei kujuta. Aruandeaastal kirikus remonte ei tehtud. Ka algatatud projektid (sadevee ärajuhtimissüsteem) edasi ei liikunud.
Leerimajast on aastatega kujunenud kogudusega seotud tegevuste keskne koht, siin toimuvad talvised teenistused, kirikukoori proovid, pühapäevakooli ja leerikooli tunnid ning koguduse nõukogu koosolekud. Majutusteenuse pakkumisest saadav tulem on oluliseks toeks koguduse eelarvele. Majutusteenust pakkuv külalistemaja on olnud küll kahjuks suletud, kuid on plaan see uuesti avada pärast remonti. Aruandeaasta lõpuks ei olnud remont veel lõpetatud.
Kogudusel on veel mitmeid vanu väiksemaid hooneid, kuid nendest on koguduse aktiivsemas kasutuses siiski veel ainult kabel.
Kadrina kalmistu näol on tegemist ajaloolise kihelkonnakalmistuga, mis on aktiivses kasutuses, ent kus paiknevad ka mitmed kultuurilooliselt olulised hauatähised ning ajalooline Vabadussõja mälestuskalju. Kalmistu heakord on olusid arvestades rahuldav, ent vajab pidevat tähelepanu ja hoolt. Eeskätt tähendab see vanade puude eemaldamist (mis on raskendatud tulenevalt puude suurusest ja hauatähiste tihedast paiknemisest) ning pidevat kalmistu korrashoidu. Kalmistu kuulub otseselt kogudusele, samas on sõlmitud kohaliku omavalitsusega kokkuleppe selle hooldamiseks ja hooajalisteks heakorratöödeks. Lisaks eeltoodule paikneb aastast 2020 antud kinnistul ka koostöös Kadrina Spordiga rajatud madalseiklusrada. Selle hooldamise, kasutusturvalisuse ja korrashoiu eest vastutab Kadrina Sport OÜ. Kalmistu peavärava juurde ehitati valla rahastusega parkla, leerimaja esine sai asfaltkatte, nüüdsest on kõik ka tänavavalgustusega.
Koguduse liikmeid teavitatakse koguduse tegevusest kuulutustega teadete tahvlitel, koguduse ajalehes Eluläte, Facebook-is, valla häälekandjas
Kodukant.
Kohalik omavalitsus on rahaliselt toetanud kogudust igal aastal. Samuti finantseerib kohalik omavalitsus Kadrina kalmistu korrashoidu.
EELK Kadrina Katariina Kogudus on jätkuvalt tegutsev.
Kommentaarid (0)