BE MTÜ hetkeolukord
Juba 473 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2022
20.–25. novembrini 2022 toimus iga-aastane rahvusvahelise filmitööstuse professionaalidele suunatud ärikohtumiste ja konverentsiprogramm Industry@Tallinn & Baltic Event. Üritus on suuremahuline ning seda ei ole võimalik korraldada ainult ühe organisatsiooni vahenditest või meeskonnaga, seetõttu korraldatakse seda ühise platvormina
MTÜ BE, MTÜ Pimedate Ööde Filmifestivali ning BMO OÜ koostöös.
2022. aastal toimus üritus hübriidversioonina Nordic Hotel Forumis ja Telliskivi Loomelinnakus, samuti edastati see striimina industry.poff.ee veebilehel akrediteerunud osalejate jaoks loodud keskkonnas. 21. tegevusaastat tähistav üritus on pidevas arengus, järgides muutusi audiovisuaaltootmise rahastamises ja levitamises. COVID-19 pandeemiast alguse saanud hübriidüritused on endiselt päevakorras, võimaldades ka kaugemate piirkondade professionaalidel üritusel osalemist. Seega said kohtumistel osaleda ka virtuaalsed külalised.
Industry@Tallinn & Baltic Event arvudes
Üritusele akrediteerus kokku 760 filmiprofessionaali 55 eri riigist (127 eestlast ning 633 välisprofessionaali, neist 678 füüsiliselt ja 82 online osalejat), nende hulgas 126 müügiagenti, levitajat, online platvormi ning telekanali sisseostjat; 73 filmifestivalide ning -turgude esindajat; 58 filmifondide ja investorite esindajat; 229 tootmis- ja järeltootmisfirmade esindajat; 15 agenti, 163 stsenaristi, filmirežissööri, näitlejat, operaatorit jm loojat, 45 erinevate filmiorganisatsioonide esindajat, ning 51 muud filmiprofessionaali, sh üliõpilased. Võrdluseks: 2021. aastal registreerus üritusele 708 professionaali. Akrediteeritud külalistele ligipääsetavatest sündmustest said lisaks osa ka 26. Pimedate Ööde filmifestivali külalised ning press, kokku 1775 inimest.
Fookusriigiks oli 2022. aastal Iisrael, partneriteks Iisraeli Kultuuri-ja Spordiministeerium ning Välisministeerium, lisaks kaks Iisraeli filmifondi, kelle vahendusel oli Tallinnas ligi 60 Iisraeli filmitööstuse professionaali. Tallinna väisas ka Iisraeli kultuuriminister Yehiel Moshe Tropper.
Kokku toimus nädala jooksul rohkem kui 100 erinevat meistriklassi, paneeldiskussiooni ja esitlust. Kokku valiti eri programmidesse 74 projekti, neist 69 esitleti ka osalenud potentsiaalsetele kaastootjatele, ostjatele, levitajatele ja festivalide esindajatele. Kokku oli registreeritud füüsilisi ja virtuaalseid üks-ühele kohtumisi ca 1000, kohtumiste planeerimiseks kasutasime seekord B.Square platvormi. Lisaks toimus umbes samapalju väljaspool platvormi kokkulepitud kohtumisi.
2022. aasta teemadest olid erilise tähelepanu all audiovisuaalvaldkonna tehnoloogilised uuendused ning rohetootmine. Vastavaid teemasid käsitlesid nii Tallinna Filmitööstuse Innovatsioonifoorum; Largo.ai esitletud projektide kassatulu ja leviedu analüüs läbi tehisintellekti Projects Pitching versus AI; tulevikujuhtimise töötuba The
Near Future Retreat, kui ka jätkusuutliku filmitootmise temaatika üle arutlev Capacity Building Seminar:
Sustainability In The Audiovisual Industry
Omaette uue formaadina pakkusime noortele filmiprofessionaalidele kahel päeval lõunakohtumist oma valdkonna tipptegijatega. Formaadi nimeks sai Meet The Experts, ning kokku said 48 noort tutvuda 6 erineva filmiprofessionaaliga.
Koostöös Ida-Viru Filmifondiga toimus kaks Ida-Viru kui filmitootmise regiooni promotuuri: 20. novembril Discover the central part of Ida-Viru to uncover multiple layers of the regional heritage ja 25. novembril Travel to the edge of the European Union and NATO. Kokku osales tuuridel üle 50 erineva filmiprofessionaali väljaspoolt Eestit.
Eriline tähelepanu oli 2022. aastal suunatud Ukraina filmiprofessionaalidele. Koostöös Odessa Filmifestivali ning
Kommentaarid (0)