BE MTÜ hetkeolukord
Juba 478 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
13.–17. novembrini 2023 toimus iga-aastane rahvusvahelise filmitööstuse professionaalidele suunatud ärikohtumiste ja konverentsiprogramm Industry@Tallinn & Baltic Event. Üritus on suuremahuline ning seda ei ole võimalik korraldada ainult ühe organisatsiooni vahenditest või meeskonnaga, seetõttu korraldatakse seda ühise platvormina
MTÜ BE, MTÜ Pimedate Ööde Filmifestivali ning BMO OÜ koostöös.
2023. aastal toimus üritus hübriidversioonina Nordic Hotel Forumis jt kohtades, samuti edastati see ülekandena industry.poff.ee veebilehel akrediteerunud osalejate jaoks loodud keskkonnas. 22. tegevusaastat tähistav üritus on pidevas arengus, järgides muutusi audiovisuaaltootmise rahastamises ja levitamises. COVID-19 pandeemiast alguse saanud hübriidüritused on endiselt päevakorras, võimaldades ka kaugemate piirkondade professionaalidel üritusel osalemist. Seega said kohtumistel osaleda ka virtuaalsed külalised.
Industry@Tallinn & Baltic Event arvudes
Üritusele registreerus kokku 801 filmiprofessionaali 51 eri riigist (141 eestlast ning 660 välisprofessionaali, neist 732 füüsiliselt ja 69 online osalejat), nende hulgas 139 müügiagenti, levitajat, online platvormi ning telekanali sisseostjat; 82 filmifestivalide ning -turgude esindajat; 47 filmifondide ja investorite esindajat; 260 tootmis- ja järeltootmisfirmade esindajat; 20 agenti, 145 stsenaristi, filmirežissööri, näitlejat, operaatorit jm loojat, 22 erinevate muude filmiorganisatsioonide esindajat, ning 86 muud filmiprofessionaali, sh ülikoolide esindajaid ning üliõpilasi.
Võrdluseks: 2022. aastal registreerus üritusele 760 professionaali. Akrediteeritud külalistele ligipääsetavatest sündmustest said lisaks osa ka 27. Pimedate Ööde filmifestivali külalised, piletiga osalejad ning press (arvestus eraldi), kokku 1774 inimest. Fookusriikideks olid 2023. aastal Serbia, Horvaatia, Montenegro, Põhja-Makedoonia ning Sloveenia, partneriteks vastavate riikide filmifondid, kelle vahendusel oli Tallinnas 10 projekti ning ligi 60 selle piirkonna filmitööstuse professionaali.
Kokku toimus nädala jooksul ca 130 erinevat meistriklassi, paneeldiskussiooni ja esitlust. Eri programmidesse valiti 64 projekti, mida esitleti osalenud potentsiaalsetele kaastootjatele, ostjatele, levitajatele ja festivalide esindajatele.
Projektikohtumiste planeerimiseks kasutasime taaskord B.Square platvormi. Projektikohtumiste kutseid saadeti kokku ligikaudu 1200, kohtumisi toimus 583.
2023. aasta teemadest olid jätkuvalt tähelepanu all audiovisuaalvaldkonna tehnoloogilised uuendused, rohetootmine ja tehisaru. Viimast teemat käsitlesid nii TV Beats Forum, JUST Film Industry Days, Tallinna Filmitööstuse
Innovatsioonifoorum kui ka digitaalsele turundusele keskendunud töötoad.
Koostöös regionaalsete filmifondidega toimusid Tartu ja Ida-Viru kui filmitootmise regiooni promotuurid: 13. ja 14.
novembril „Avasta Tartut FAM tuur ja 20. novembril „Travel to the edge of the European Union and NATO“. Lisaks toimus 14. novembril Tartus rahvusvaheline võttepaikade manageride töötuba.
Sündmused, mis toimusid MTÜ BE eestvedamisel:
Filmiprojektide turg: • Baltic Event kaastootmisturg, Works in Progress esitlused, Euroopa žanrifoorum ehk European Genre
Kommentaarid (0)